12.9 C
İstanbul
Cuma, Nisan 19, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Ocak Şubat 2023 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Ocak Şubat 2023 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Ocak Şubat 2023 sayısı, tekstil profesyonelleriyle gerçekleştirdiğimiz özel röportajlarla yılın ilk sayısında 2022’nin bir özetini sunarken aynı zamanda sektörün geleceğine ilişkin öngörüleri sizlere aktarıyor. Dört yıldır merakla beklenen tekstil sektörünün en büyük uluslararası fuarı ITMA’ya ilişkin görüşlerini de paylaşan ve aralarında ACIMIT, Trützschler, Mayer & Cie. ve Brückner’in de bulunduğu sektörün önde gelen dernek ve firmaları, fuarda sergileyecekleri yeni çözümlerine dair ipuçlarını da Textilegence ile paylaştı.

Geçtiğimiz aralık ayında düzenlenen FESPA Eurasia 2022 fuarı, 10 binden fazla ziyaretçiye ve 500’ün üzerinde markaya ev sahipliği yaptı. Fuar boyunca gerçekleştirdiğimiz özel röportajlarda katılımcı firmalardan aldığımız fuara ilişkin görüş ve değerlendirmeleri 58. sayımızda sizlerle buluşturuyoruz. Yine aralık ayında düzenlenen ITME India 2022 fuarında Picanol ve Sperotto Rimar’ın sergilediği çözümlere ilişkin detayları bu sayımızda bulabilirsiniz.

Türk tekstil sektörüne ilişkin en son haberler Textilegence Ocak Şubat 2023 sayımızda

Özel röportajların yanı sıra Türk tekstil sektörüne ilişkin en sıcak gündem başlıkları da bu sayımızda sizleri bekliyor: Türk tekstil sektörü 2022 yılını bir önceki yıla göre %0,6’lık artışla 12,9 milyar dolar değerinde ihracatla noktaladı. Türk pamuğu ‘GMO FREE Turkish Cotton’ markası ile tescillenerek küresel pazardaki rekabet gücünü yükseltti. UTİB 2023 yılı ihracat hedefini 1 milyar 750 milyon dolar olarak açıkladı. Loepfe Türkiye, Çin ve Hindistan’da yerel iş birimleri kuracağını duyurdu. Hepsi ve daha fazlası yeni sayımızda sizlerle buluşuyor.

Türk tekstil sektörüne ilişkin en son haberler Textilegence Ocak Şubat 2023 sayımızda

Tekstil sektörünün çevresel etkisini azaltma yönündeki çalışmalar devam ediyor

Green Times sayfalarımızda ise sektördeki sürdürülebilirlik konusuna dair en yeni gelişmeleri sizlere sunuyoruz: Aralarında Türkiye ve yurt dışından tekstil şirketlerinin de yer aldığı, CDP’nin çevresel şeffaflık ve eylemlere ilişkin yıllık A Listelerinde yer alan isimler açıklandı. Organic Cotton Accelerator Türkiye’de Tarım Programı için harekete geçti. Yeni OEKO-TEX güncellemeleri açıklandı. Harran Üniversitesi’ndeki bilim insanları nanoteknoloji yöntemiyle kirli suyu 30 dakikada temizleyerek şeffaf bir hale getirmeyi başardı. Haberlerin detaylarını Textilegence Ocak Şubat 2023 sayımızda bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler