29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı her zamanki gibi tekstil sektöründe en yeni ekonomik ve teknolojik gelişmelere dair haberleri okuyucularla buluşturuyor. Ayrıca yeni sayımızda sizleri, pandemi sonrası önlemlerin gevşetilmesiyle birlikte canlanan fuarların yanı sıra Türkiye ve dünyadaki sürdürülebilirlik kapsamında yapılan yeni düzenlemeler ve gelişmelere ilişkin yoğun bir gündem bekliyor.

Pandemi nedeniyle verilen uzun bir aranın ardından merakla beklenen ITM fuarı 14-18 Haziran tarihleri arasında küresel tekstil sektörünün buluşma noktası oldu. Türkiye’nin yanı sıra bölgeden ve diğer ülkelerden yoğun katılım gösterilen fuardan memnun ayrılan katılımcılar, ITM 2022 ve pazara ilişkin değerlendirmelerini ve en son yeniliklerini Textilegence’a anlattı. ACIMIT, Saurer, Konica Minolta ve Trützschler gibi önemli sektör birlikleri ve firmaların özel röportajlarının yanı sıra ayrıca Itema Türkiye’nin açılışına ilişkin detayları da yine bu sayımızda okuyabilirsiniz.

FESPA GPE 2022 fuarı uzun bir aranın ardından dijital baskı sektörünü bir araya getirdi. Fuarda swissQprint 10 renk kanalına sahip ilk modeli Kudu’yu tanıtırken, DuPont ise Artistri inkjet baskı mürekkeplerini ve daha fazlasını FESPA 2022’de ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Moda devleri için üretim yapan Kardem Tekstil, Mimaki TS55-1800 ile elde ettiği avantajları anlattı. İhracat odaklı müşterilerine Durak Tekstil iplikleri ile çözüm sağlayan Ebru Nakış ise, firmanın kendilerine kattığı değerleri ve bu anlamdaki deneyimlerini paylaştı.

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

Teksilde en son sürdürülebilirlik haberleri Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısında

Türkiye’deki tekstil işletmelerine atık su arıtma ve yeniden kullanma için Çevre Bakanlığı’ndan destek geleceği açıklandı. 31 Mayıs tarihinden itibaren Bursa tekstil sektöründe sürdürülebilirlik kapsamında yeni düzenlemeler uygulanmaya başlandı. Avrupa moda kuruluşları birleşerek sürdürülebilir, yenilikçi ve kapsayıcı bir gelecek için birlikte çalışacak.

Karbon nötr elyaf portföyünü genişleten Lenzing, Techtextil fuarında iş giysileri ve koruyucu giysiler için yeni karbon nötr elyaf ürünlerini sergiledi. Fuarda Carrington Textiles ise iş kıyafetleri için ilk biyobozunur kumaşlarını tanıttı.

Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen lacivert formasıyla çevre duyarlılığına dikkat çeken MKE Ankaragücü, bu sezon Süper Lig’e ‘çevre dostu’ formasıyla dönüyor.

Etik ve sürdürülebilir moda koleksiyonları Label Array ve Vegan Fashion Week iş birliği ile LA Market Week’te sergilendi.

Hepsi ve daha fazlası Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısında sizleri bekliyor. Keyifli okumalar…

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler