Ana Sayfa » Baskı » Tip Switch Baskı Performansını Ortalamanın Üstüne Çıkarıyor

Tip Switch Baskı Performansını Ortalamanın Üstüne Çıkarıyor

Bu sistem baskı tablasındaki vakum sistemini sadece tek bir parmakla yönetmeyi mümkün kılıyor.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam’ın amiral markası swissQprint, baskıcılara katma değer katan geliştirmelere devam ediyor. İsviçre mühendisliğine yüksek hassasiyetini ve güvenilirliğini yansıtan marka, Tip Switch Vakumu artık tüm flatbed baskı makinelerinde sunduğunu duyurdu. swissQprint’in üçüncü nesil Oryx 3, Impala 3 ve Nyala 3 UV baskı makinelerinin tümü, baskı işini kolaylaştıran ve performansı ortalamanın üstüne çıkaran bu vakum sistemi ile donatıldı.

Daha fazla verimlilik ve kolay kullanım için yeni geliştirmelere sahip olan benzersiz Tip Switch Vakum sistemi sayesinde baskı sürecinde en iyi performans elde ediliyor. Baskı işini kelimenin tam anlamıyla hafifleten Tip Switch Vakum, ince bölümlere ayrılmış vakum tablasının parmak ucuyla tam kontrolünü mümkün kılıyor. Tabla üzerindeki 256 vakum kanalını açmak veya kapatmak artık parmağınızın ucunda. Bu ise özellikle birden fazla kopya veya çift rulo gibi medyalar arasındaki boşluklarda ışık hızında ve süper kolaylık açma/kapama anlamına geliyor. Bu gelişmiş vakum sistemi kullanım kolaylığı, performansı ve verimliliği ile yeni standartları belirliyor.

swissQprint aldığı ISO 20690:2018 sertifikası ile, 2018 yılından bu yana geniş format baskı makinelerinin çok yüksek enerji verimliliğini belgelemiş bulunuyor. Bu başarıda vakum sisteminin önemli bir payı var. swissQprint baskı makinelerinde enerji verimliliği sağlayan temel unsurlardan biri, gerekli negatif basınç oluşana kadar tam hızla çalışan düşük basınç kontrollü pompalara sahip vakum sistemidir. Bu sistem sayesinde tesisleri hoş ve sakin bir ortama dönüştüren, sessiz çalışan sistemler baskıcılara sunuluyor.

Tip Switch ile Endüstriyel üretim için kolay medya yönetimi

swissQprint’in tüm flatbed baskı makineleri artık bu yeni ve patenti beklemede olan vakum sistemi ile donatılmış olarak kullanıcılara sunuluyor. Endüstriyel segmentteki flatbed baskı modeli Nyala 3’te baskı yatağı vakumunun ayarlanması adeta bir çocuk oyuncağı gibidir. Tip Switch vakum kullanılarak, 256 vakum segmentinin her biri, sadece bir parmak dokunuşuyla anında açılıp kapatılır, ek maskeleme gerekmez. Vakum tablası ayrıcı rulo malzemeler ve ince medya için tanımlanmış ve hassas bir kesme kenarı sağlayan bir kesme kanalını da içeriyor. Tandem üretim için de vakum tablası her biri bağımsız olarak Tip Switch Vakum ile ayarlanabilen iki bölgeye ayrılmıştır. Bu sayede Tandem kesintisiz üretimi mümkün hale geliyor; medya önden ve arkadan dönüşümlü olarak baskı masasına yüklenir. Bir tarafta baskı devam ederken, operatör diğer tarafı ve tam tersini, seri tamamlanana kadar boşta kalma süresi olmadan yükler.

Gelişmiş vakum sistemi sayesinde maskeleme ve bantlamaya son!

Hava kaçağını önlemek için çok küçük bölümlerde vakum açılıp kapatılabileceği için baskı tablasında maskeleme ve bantlamaya gerek yoktur. Bu, vakumun tam olarak gerektiği yerde tam kuvvetini geliştirmesine ve baskı malzemesini güvenli bir şekilde tutmasını mümkün kılar. Vakum sisteminin çalışmasının takip etmesi için her anahtarın açık ve kapalı durumun gösteren yeşil ve kırmızı göstergeleri bulunuyor.

Gelişmiş vakum sistemi sayesinde oluklu mukavva gibi zorlu medya türleri de kontrol altına alınarak, işlenebiliyor. Baskıcılar vakum yoğunluğunu, çıkış yazılımı aracılığıyla serbestçe kendilerine en uygun şekilde ayarlayabiliyor. Ayrıca, yeterli düşük basınç olduğunda veya rulo malzemesi ilerletilirken vakum otomatik olarak azalır. Bu sayede operatör müdahalesinden kaynaklı hataların da önüne geçilmiş olur. Diğer yandan, pompalar hava emme yerine ters itme etkisi de yaratabiliyor. Bu sayede ağır tahtaların taşınmasını kolaylaştıran bir hava yastığı oluşturulur. Ağır baskı malzemeleri böylece çok az çabayla ve maddi hasar riski olmadan konumlandırılabilir veya hareket ettirilebilir.

Tip Switch Baskı Performansını Ortalamanın Üstüne Çıkarıyor
Tip Switch Baskı Performansını Ortalamanın Üstüne Çıkarıyor

Türk baskıcıların en büyük yardımcısı olacak

Pigment Reklam Firma Sahibi Serkan Çağlıyan, Türk baskı endüstrisinde swissQprint’in güven ve kalite anlamında haklı bir üne sahip olduğunu söyledi. Çağlıyan şunları dile getirdi; “Türk baskıcıların bildiği gibi swissQprint her yıl birçok önemli geliştirme gerçekleştiriyor ya da yeni modelleri lanse ediyor. Covid-19’un küresel olarak etkili olduğu bir dönemde geliştirmelere ara verilmedi. Ne yazık ki fuar ve etkinlikler gerçekleştirilemiyor ve bu yenilikler pazara birebir lanse edilemiyor. Ancak swissQprint’in tüm flatbed baskı modellerine genişletilen Tip Switch vakum sistemi pazarda güçlü bir yankı bulacaktır. Bu vakum sistemi sessiz bir çalışma ortamı, ISO sertifikası ile belgelenmiş minimum güç tüketimi ve hassas medya beslemesi için baskıcıların en önemli yardımcısı olacaktır. Baskıcılar bu sistem sayesinde ortalamanın ötesinde bir performans yakalayabilecektir.”

Dijital Baskı Haberleri

Fujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

Fujifilm geniş format için ‘yeni plan’ (blueprint) yaratma stratejisinin bir parçası olarak, 2018'de lansmanını yaptığı Acuity Ultra’nın halefi olan Acuity Ultra R2 baskı makinesinin lansmanını yaptı. Geliştirilen tasarımı ile...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied