17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Trützschler, TCC ile taraklama işleminde gücünü gösteriyor

EğirmeTrützschler, TCC ile taraklama işleminde gücünü gösteriyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Tekstil teknolojilerinde birçok farklı segment için gelişmiş çözümlere sahip olan Trützschler; eğirme, nonwoven, suni ve sentetik elyaflar ile taraklama alanında geniş bir pazara sahip. Tarak garnitürleri sektörüne 20 yıl önce giren firma, Amerikalı tekstil makineleri üreticisi Hollingsworth’u satın alarak Trützschler Card Clothing’i (TCC) kurdu. Teknolojik ilerlemeleri ve gerçek anlamda küresel pazar perspektifi ile Trützschler, TCC’yi her geçen gün geliştirerek tarak garnitür pazarında yeni standartlar oluşturdu.

Başarı hikayesi: Trützschler TCC ile büyüyor Görsel Kaynak. Trützschler

Başarı hikayesi: Trützschler TCC ile büyüyor

2003’te tarak garnitürü endüstrisine girdikten sonra Trützschler, Neubulach-Oberhaugstet’te üretilen tarak garnitürlerini, değerlendirme ve sorun giderme çalışmalarıyla tarak makinelerine uyacak şekilde optimize etti. Bununla birlikte Trützschler ekibi, TCC hala nispeten genç bir işletme olduğu için ürünlerini ve süreçlerini sektöre adapte ediyordu. Şirket; eğirme, nonwoven ve tarak garnitür ekiplerinin iş birliği ile bu alandaki derin uzmanlıklarından destek alarak kapsamlı bir tarak garnitür portföyü oluşturmayı başardı. Bu sayede Trützschler, 2010 yılında Hollingsworth’un Amerika’daki bölümünü devraldı ve şirket şu anda Charlotte’taki American Trützschler’e entegre edildi.

TCC, tarak garnitür endüstrisinde gelişme kaydederek, tarak garnitür teknolojisi açısından özel bir dönüm noktası olan tarağın şapkası için mıknatıs sistemleri gibi temel teknolojiler geliştirdi. Bu MT (Magnotop) sistemleri, üretim sırasında daha hızlı ve daha kolay servisin yanı sıra önemli ölçüde işletme maliyeti tasarrufu sağlıyor. Ayrıca Trützschler ekibi, bir kağıt tabakasından daha ince olan sürekli taraklama boşluklarına olanak tanıyan kendinden ayarlı şapkalı, Precisetop’u (PT) tasarladı. Önemli gelişmelerin diğer örnekleri arasında GX veya FGX’in farklı tel geometrisi de yer alıyor.

TCC kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesiyle küreselleşiyor

TCC, tekstil üretiminde bir cazibe merkezi olan ve dünya çapında şirketlerin ilgisini çeken Black Forest’tan başlayarak, yıllar süren bir gelişimle dünya çapında büyümeye devam ediyor. Neubulach’taki TCC, uluslararası tekstil makineleri endüstrisinde kullanılan taraklar ve silindir taraklar için yüksek performanslı tarak garnitürleri sunuyor. Şu anda Neubulach-Oberhaugstett’teki TCC merkezinde 150’den fazla çalışan ve 350’den fazla kişi küresel ekibinin bir parçası olarak müşterilere hizmet veriyor. TCC, genişlemesini gelecekte de sürdürmek amacıyla yeni bir lojistik merkezi de inşa ediyor. 

Sektörde hızla büyüyen TCC, teknik ilerlemelere öncülük etmesi, teşvik edici araştırma ve geliştirme çalışmaları ile pazara küresel bakış açısı sunarak tarak garnitürü sektöründe yeni ölçütler oluşturmasıyla tanınıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler