Türk Tekstilcileri 2019-20 Sonbahar/Kış Koleksiyonuyla Amerika’da

26 Türk tekstil firmasının katıldığı Première Vision New York fuarı küresel pazardan sektör profesyonellerini, karar alıcıları, satın almacıları ve tasarımcıları bir araya getirdi.

Anasayfa Fuarlar Türk Tekstilcileri 2019-20 Sonbahar/Kış Koleksiyonuyla Amerika’da

Türk Tekstilcileri 2019-20 Sonbahar/Kış Koleksiyonuyla Amerika’da
Türk Tekstilcileri 2019-20 Sonbahar/Kış Koleksiyonuyla Amerika’da

Türk tekstilcileri 2019-20 Sonbahar/Kış koleksiyonuyla Amerika’da. Küresel tekstil ve moda üreticilerinin önemli buluşma platformlarından Première Vision New York fuarı, 16-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) 11. kez milli katılım organizasyonu düzenlediği fuarda, 26 Türk firması 2019-2020 Sonbahar/Kış sezonu için yeni koleksiyonlarıyla yer aldı. Fuarda kumaştan aksesuara, deriden hazırgiyim ve tasarıma kadar birçok ürün sergilendi. Fuar tekstil ve moda endüstrisinden profesyonellerinin yanı sıra, tasarımcıları, perakendecileri ve satın almacıları kendisine çekti.

UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, fuarın her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk tekstil sektörünün güç birliğine sahne olduğunu söyledi. Tekstil ve hazır giyimin Türkiye’nin en güçlü sektörü olduğunu vurgulayan Engin; “Türk tekstil ve hazır giyimi, maliyete dayalı olarak gelişmekte olan ülkeler grubundaki rakipleriyle değil de Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve yüksek teknolojiyle üretim için yatırım bütçeleri çok yüksek olan gelişmiş ülkelerle de rekabet eden bir konuma ulaştı. Avrupa ve Amerika gibi rekabetin çok yoğun olduğu pazarlara da sektörümüz başarıyla ihracat yapıyor.” dedi.

Tekstil ihracatı yapılan ülkeler sıralamasında ilk sırada İtalya’nın olduğuna dikkati çeken Engin, onu Almanya ve ABD’nin izlediğini hatırlattı. Engin sözlerini şöyle sürdürdü; “ABD’nin tekstil ihracatında önemli bir pazar olma özelliğinin sürdürülebilmesinin yanı sıra yeni pazar arayışına hız kesmeden devam eden sektörümüz için Premiere Vision Fuarı büyük önem taşıyor.”

Türk tekstilcileri 2019-20 Sonbahar/Kış koleksiyonuyla Amerika’da: en büyükler arasında yerimizi koruyoruz

“Avrupa’nın en büyük tekstil üreticisi ülkeleri arasında başarımızı ve iddialı pozisyonumuzu koruyoruz” diyen Pınar Taşdelen Engin, birçok alanda kullanılan teknik tekstiller konusunda da ülke olarak gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olduğumuzu kaydetti. Engin; “Bu konudaki çalışmalarımızı daha da ileriye taşıyarak Türkiye’nin tekstil sektöründeki payını daha da artıracağız. Tasarım, moda ve teknik tekstil alanında önemli atılımlar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tekstil ve hazır giyimin Türkiye’nin en güçlü sektörü olduğunu vurgulayan Engin, “Türk tekstili trendleri ile dünyada takip edilen bir sektör. Türk tekstil fuarlarında da buna şahit oluyoruz. Dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonelleri tarafından fuarlarımız oldukça ilgi görüyor. Bu sayede de ülkemizde düzenlediğimiz tekstil fuarlarında önemli ticaret hacimleri oluşuyor” dedi.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied