USTER Kalite Yönetiminin Evriminde Bir Sonraki Aşamayı Gösteriyor

Tekstil de kalite kontrol çözümlerini bitmiş üründen bütün tekstil sürecine doğru genişleten Uster Technologies, önleyici kalite kontrolü için geliştirdiği Kalite Yönetim Platformu ile ITMA 2019’a katılıyor.

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü. Pandeminin bütün ekonomileri derinden etkilediği 2020 yılında tekstil endüstrisi de küçülme yaşadı....

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10...

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

USTER Kalite Yönetiminin Evriminde Bir Sonraki Aşamayı Gösteriyor
USTER Kalite Yönetiminin Evriminde Bir Sonraki Aşamayı Gösteriyor

Uster Technologies, tekstil kalitesi kontrolü, yönetimi ve geliştirilmesi için elyaftan kumaşa üretimin her aşaması için katma değer sağlayan benzersiz bir çözüm portföyü sunuyor. USTER, tekstil üreticilerine sadece kalite verisini kaydetmesinden ziyade düşük kaliteyi önleme imkanı sağlayarak, bu konsepti daha da güçlendiriyor.

Bu son geliştirmeler, tekstil bilgi birikimi ve teknolojisini akıllı yazılımlarla birleştiriyor. Daha hızlı, daha iyi ve daha uygun maliyetli üretimi vaat eden bu dijital çağın akıllı sistemlerini tekstil endüstrisi benimsiyor. Sürekli yenilik ruhunu yansıtan, tamamen yeni bir ITMA stant tasarımı, dijital olarak bağlı Uster Technologies’in sunduğu ve portföyündeki tüm gelişmeleri vurgulayacak. USTER, ziyaretçilere salon 6’daki D201 standında heyecan verici bir işletme yönetimi deneyimi sunuyor.

Uster veri tabanlı optimizasyonun tanıtımı

USTER CEO’su Thomas Nasiou; “Dijitalleşme, sistemlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek ve geliştirmek için birçok fırsat sunuyor. Aynı zamanda, çözümümüzün özü her zaman Think Quality (Kalite Düşüncesi) olacak ve tüm çabalarımız müşterilerimiz için katma değeri en üst düzeye çıkarmak için kalite ölçümü ve yönetimine yönelik olacaktır” dedi.

ITMA 2015’te USTER, USTER® TESTER 6 ile tekstil kalite kontrolüne veri değerlendirmesini getirmişti. Bu, kullanıcıların ilk kez, kalite kontrolünü ve yönetimini optimize etmek için farklı üretim aşamalarındaki laboratuvar ve proses verilerini birleştirmelerini sağladı. 2019’da, bir sonraki mantık adımı, bu bağlı yaklaşımı ileri üretim süreçlerine genişletmek, tekstil üreticilerinin sadece kalite problemlerinden haberdar edilmesini değil, mümkün olan her yerde önleyici ve optimize edici modülleri sunmaktır. Bu, ‘kalite odaklı bir tekstil fabrikası yönetiminde’ önemli bir adımdır.

ITMA 2019’ın merkezinde kalite yönetimi olacak

Kalite Yönetim Platformu olan USTER® QUALITY EXPERT, farklı üretim aşamalarından gelen bilgileri toplar ve değerlendirir, her bir ek cihaz buna bağlı olduğu için değerli bilgilerle algısal zekasını genişletir. Tüm proses yöneticiler ve operatörler için daha şeffaf hale gelir. Son olarak, Kalite Yönetim Platformu, eğirme işleminin her bölümünde tutarlı/uygun kaliteyi sağlar.

Kalite Yönetim Platformu’nun tanıtımı Uster Technologies için önemli bir gelişimdir. Daha sonraki işlemlerde olası hatalar ve genişletilmiş iplik performansı tahmini hakkında bilgi düzeyindeki uyarılarla takip eden işlem adımlarından toplanan akıllı veri analizini birleştiriyor. Ayrıca çok yeni olarak, kusurlu üretimi mümkün olan en erken zamanda durdurma imkanı da dahil olmak üzere ring iplik eğirme işleminde daha iyi kirlenme kontrolü ve kalite temelli optimizasyon imkanı sunuyor.

Uyarılar mobil bir uygulamada mevcuttur ve önemli performans sonuçları da gösterge panellerine yansıtılır; her ikisi de sorunlara erken tepki vermeyi hedefliyor. Tabii ki, raporlamaya tesis genelinde müşteri terminallerinden de erişilebilir.

Kalite Yönetim Platformu, önümüzdeki ITMA 2019’da USTER sunumunun merkezini oluşturacak. Aynı zamanda, kapsamlı çevrimiçi, laboratuvar, kumaş inceleme ürünleri ve katma değerli hizmetler portföyü de daha fazla yenilikle genişletiliyor.

Teknik tekstil çözümleri Techtextil 2019’da sunuldu

Uster Technologies, katıldığı Techtextil 2019 fuarında da teknik tekstillere dönük kalite yönetim çözümlerini sundu. USTER® EVS kumaş inceleme sistemleri, teknik tekstil endüstrisinin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Dünya çapında sayısız kurulumla kısa sürede kendini kanıtlayan sistem; çok çeşitli teknik tekstiller ve performans kıyafetleri için kaliteyi optimize etmede yardımcı oluyor. USTER’in otomatik kumaş denetim sistemi, üretim aşamalarının karmaşıklığına bakılmaksızın kaliteyi kontrol altına alıyor.

Güncel Haberler

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....

SLN Tekstil’de I-REC sertifikalı enerji dönemi başladı

Dünya genelinde yenilenebilir enerjinin payı her geçen gün artıyor. Sürdürülebilirlik ve kaynakların korunması için duyarlı tüketiciler elektriğin kaynağını sorguluyor...

Özbekistan pamuk pazarını liberalleştirdi, yeni hedefler belirledi

33,5 milyondan fazla nüfusu ve 250 milyar dolarlık milli geliriyle Özbekistan gelişen önemli tekstil pazarlarının arasında yer alıyor. 2019...

Tekstil sektörü vazgeçilmez bir hazine

Virtual Hometex Turkey 2021 etkinliğinde online oturumda konuşan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı Pınar Taşdelen Engin, "tekstil sektörü...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied