12.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Uster kombine edilmiş çözümlerle iplikte verimlilik ve kârlılık sağlıyor

EğirmeUster kombine edilmiş çözümlerle iplikte verimlilik ve kârlılık sağlıyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Elyaftan kumaşa kalite yönetimi çözümleri sunan Uster, eğirme işleminde yenilikler sunarak proses ve kârda pratik faydalar sağlamayı amaçlıyor. Şirketin Fiber Q çözümü, mutlak hammadde tutarlılığı ile maksimum kârın kapılarını açıyor. Diğer bir çözüm olan Uster Quality Expert ise üretim süreci boyunca kaliteyi izliyor. Uster, bu iki çözümü kombine ederek eğirmecilere kalite ve kârlılık açısından fayda sağlıyor.

Uster, sunduğu çözümlerle karmaşık verilerin doğru toplanması ve analizi konusunda kullanıcılarından olumlu geri bildirimler aldığını açıkladı.Uster Quality Expert ve 360Q ile pratik iplikhane deneyimini Fiber Q ile güçlendiren Uster’in Ürün Yönetimi İplikhane Yönetim Çözümleri Başkanı Stratos Fragkotsinos, iyileştirilmiş iplikhane operasyonunu şu sözlerle vurguladı: “Optimum bir hammadde yönetimi çözümü olmadan, doğru kalitede ve tutarlılıkta iplik üretimi gerçekleştirmek çok zor ve maliyetlidir. Öte yandan, en iyi hammadde çözümü bile güvenilir ve tutarlı fabrika içi üretim süreçleri olmadan maksimum potansiyeline ulaşamaz.”

Uster eğirmeciler için yazılım çözümleri geliştiriyor Görsel Kaynak: Uster

Uster eğirmeciler için yazılım çözümleri geliştiriyor

Hızla gelişen teknoloji çağında yazılım, kalite kontrol alanındaki ilerlemenin giderek daha önemli bir itici gücü haline geliyor. Kalite kontrol sağlayıcısı konumuyla Uster, eğirmeciler için kârlı bir çalışma sunan güvenilir veri toplama ve analiz olanakları sunuyor. Şirket temsilcileri, eğirmeciler için hammaddenin üretim maliyetlerinin %75’ini oluşturduğunu, bu nedenle doğru yönetimin ve israfın en aza indirilmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Şirket bu bağlamda, hammadde üretim yönetimini optimize etmek için veri toplama ve analiz konusundaki uzmanlığını ortaya koyuyor.

Uster; şimdi UQX olarak bilinen Quality Expert’i geliştirerek nihai analizde üstün standartlar, özgün Değer Modülleri ve hata önleme mekanizmaları sunuyor. Eğirmeciler, UQX sayesinde anında ve güvenilir bildirimlerle sapma değerlerini en aza indirerek optimize edilmiş ayarlar elde edebiliyor. Ayrıca optimum ayar, telef seviyeleri üzerinde doğrudan bir etkiye sahip bulunuyor. Stratos Fragkotsinos, iplikhane deneyimini yüksek teknoloji ile optimize ettiklerinin altını şu sözlerle çizdi: “Hammadde tarafındaki varyasyonlar Fiber Q’nun verimliliği ve güvenilirliği sayesinde zaten minimumda olduğundan, UQX’in değer modülleri kesintisiz süreç içi izleme ve sorunsuz üretim sağlıyor.”

UQX ile iyileştirilmiş süreçler

Şirketin Quality Expert’i eğirmecilere çeşitli Değer Modelleri sunuyor. Şirket temsilcileri, Hindistan’daki bir eğirmecinin, Yarn Prognosis ile tüylenme sorunlarını çözdüğü ve kayıpları önleyerek kaliteyi hızlı bir şekilde geri kazanmasına yardımcı olduğu örneğini verdi. UQX; eğirmecilere kalite tutarlılığı, üretkenlik ve karlılıkta önemli gelişmeler sağlayarak tüylenme sorunlarını çözmelerini sağlıyor. Uster; kanıt olarak daha önce ‘ortalama’ olarak sınıflandırılan iplik kalitesine sahip Hindistan’daki eğirmecinin, UQX’li Uster Tester 6 sayesinde kalite seviyesinin artık çok daha yüksek olduğunu bildirdiğini belirtti.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler