16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

USTER Kumaş Kalitesinin Sorumluluğunu Üstleniyor

GüncelUSTER Kumaş Kalitesinin Sorumluluğunu Üstleniyor

- Haber Sponsoru -

USTER Kumaş Kalitesinin Sorumluluğunu Üstleniyor - Sam Cohen
USTER Kumaş Kalitesinin Sorumluluğunu Üstleniyor – Sam Cohen

USTER kumaş kalitesinin sorumluluğunu üstleniyor. Uster Technologies, eğirme ve dokuma süreçleri boyunca öngörülebilir ve hesaplanabilir kalite kontrolü sağlıyor. İplik segmenti için beş yeni değer modülünün yanı sıra, şirket yeni nesil kumaş kalite kontrolünü de piyasaya sundu. USTER, dijital teknolojilere dayalı birçok alanda yeni özellikler sunuyor.

Dokuma tezgahında tam kalite şeffaflığı için çözümler

Uster Technologies’in 2018’de bünyesine kattığı EVS’nin otomatik kumaş denetim sistemleri, ilk kez bir yeni model ve uzman sistem de dahil olmak üzere ITMA Europe’da USTER markası altında gösterildi. Küresel pazarda, USTER® EVS sistemleri başarılı performanslarıyla biliniyor. Yeni piyasaya sürülen USTER® Q-BAR 2, en erken aşamada işlenen kumaşı izler ve olası en yüksek verimi elde etmek için düzeltici eylemi mümkün kılmak için hataları belirler.

USTER® Q-BAR 2, her makinede, kusurlu malzeme kritik seviyelere ulaşmadan önce kumaş hatalarının en erken tespiti için en ideal yer olan, tarağın hemen arkasına yerleştirilmiştir. Kumaş hataları otomatik olarak kategorize edilir, derecelendirilir ve kapsamlı bir ‘hata haritası’ üzerinde gösterilir. Her bir rulo, optimize edilmiş kalite kararları için sezgisel dokunmatik ekran aracılığıyla geri çağrılabilir ve incelenebilir. Sistem çoğu uygulama için dokuma sonrası incelemeye olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

USTER kumaş kalitesinin sorumluluğunu üstleniyor

Uster Technologies COO’su Sam Cohen, USTER® Q-BAR 2’nin yanı sıra FABRIQ SHADE ve FABRIQ VISION’ın da ITMA’da büyük ilgi gördüğünü söyledi; “Tekstil üreticileri, yüksek rekabet nedeniyle kalite baskısı yaşıyor ve çözümlerimize büyük ilgi gösteriyor.”

Cohen, USTER® FABRIQ EXPERT’in kumaşın dokuma tezgahında incelenmesi sırasında toplanan güvenilir kalite verilerine dayanarak; kalite sorunlarının erken tespitinde anahtar sistem olduğunu belirtti. Cohen şunları dile getirdi; “USTER® FABRIQ EXPERT kullanarak, artık yalnızca dokuma tezgahının mekanik zorluklarını değil aynı zamanda insan faktörünü de analiz ederek genel kalite performans analizinizi ölçebilirsiniz. Bu veri tutarlı bir kalite seviyesine ulaşmak için çok önemlidir. Kısacası, dokuma tezgahı üzerinde tam bir kalite şeffaflığı elde edersiniz. Bu yeniliklerin hem geleneksel pamuk hem de teknik tekstil kumaş üreticileri için vazgeçilmez olacağından eminim.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler