USTER® QUANTUM 3 Anniversary Edition ile Yeni Bir Dönüm Noktası

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

USTER® QUANTUM 3 Anniversary Edition ile Yeni Bir Dönüm Noktası
USTER® QUANTUM 3 Anniversary Edition ile Yeni Bir Dönüm Noktası

Dünyanın önde gelen iplik temizleyicilerinden USTER® Quantum 3 jenerasyonu, sonbahar aylarında İsviçre’deki USTER merkezinde bir milyonunu ünitesi üretilerek, kayda değer bir dönüm noktasına ulaşacak. Spesifik moda odaklı uygulamalarda akıllı kalite yönetimini hedefleyen yeni özellikler sunan USTER® QUANTUM 3’ün en son edisyonunun piyasaya sürülmesi temizleyicinin pazar başarısını hızlandırdı.

USTER, 2010 yılında piyasa sürülmesinden bu yana görülmemiş bir satış gerçekleştiren USTER® QUANTUM 3 temizleyicinin bir milyonuncu üretimini kutlamaya hazırlanıyor. Akıllı Sınırlar (Smart Limits) ve YARN BODYTM gibi öncü konseptler, dünya çapında binlerce işletme için bu iplik temizleyici daha cazip bir seçim haline getirirken, 2015’te piyasaya sunulan USTER® QUANTUM 3Anniversary Edition (Yıldönümü Edisyonu) talebi önemli ölçüde arttırdı.

Trend ve Kalite

İplik fabrikalarının önemli moda trendlerinden yararlanmak için hızlı davranmaları gerekir. Ancak, estetik açıdan hitap eden iplikler, bu özel uygulamalardan bazılarında gereken titiz kalite standartlarını da karşılamalıdır. Başarılı USTER® QUANTUM 3 iplik temizleyicisinin en son edisyonu yen özellikleri sayesinde, iplikçilerin trend halindeki ve aynı zamanda kaliteli iplikler sunmasına imkan tanıyor.

Özlü İplik Temizleme (Core Yarn Clearing) ve Renk/Gölge Varyasyonu (Color/Shade Variation), iplikçileri kaliteyi kontrolde tutan, streç denim ve spor giyim gibi uygulamalarda ve melajn ve şeffaf rekli iplikler için şikayetlerden uzak tutan benzersiz yeniliklerdir ve melanj ve şeffaf renkli iplikler için yeni modaya uygun pazar içindir.

USTER® QUANTUM 3 Özlü İplik Temizleme özelliği

USTER® QUANTUM 3 Özlü İplik Temizleme özelliği ile, bir pamuk veya sentetik dış kılıfta kaplanmış bir elastan merkezli ipliklerin kalitesini görüntülemek ve garanti eden ilk otomatik çözümdür. Bu şekilde üretilen esneyen ve fantezi iplik efektlerine sahip kumaşlar, hem denim pantolonları gibi moda ürünlerinde hem de işlevsel giysileri ve spor kıyafetlerinde son derece popüler olmaya devam ediyor.

Bu ipliklerin üretiminde karşılaşılan sık görülen problemler, iç elastan bileşen eksik ya da sargı elemanı içinde merkezden uzak konumlandırılmış olduğunda ortaya çıkabilir. Özlü İplik Temizleme özelliği, bu tür sorunları tespit etmek için güçlü sensörler ve algoritmalar kullanıyor ve sonrasında müşterilerin şartlarını mükemmel şekilde karşılayan bir streç iplik almalarını sağlıyor. Yerleşik Akıllı Sınırlar özelliğini kullanarak, doğru toleranslar hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanabiliyor; böylece çekirdek kusurlarını içeren tüm bobinler engelleniyor ve çıkarılıyor.

USTER® QUANTUM 3 ’ün yeni Gölge Varyasyonu özelliği

USTER® QUANTUM 3’ün yeni Gölge Varyasyonu özelliği, kabul edilemez renk ve gölge farklılıklarına neden olabilecek birkaç potansiyel problemin üstesinden geliyor. Bu, özellikle büyüyen melanj ve renk efektli iplikler pazarında çalışan iplikçiler için önemlidir. Burada, insan hatası, tek bir iplik lotunda kazara karıştırmak üzere farklı renk veya tonlarda bobinlerine neden olabilir.

Bu gerçekleşirse, sorunun çıplak gözle ipliğin içinde belirlenmesi zor veya imkansız olabilir. Ve tek bir hilebaz bobin bir ipliği parçalayarak; son kumaşta bir barré etkisi gibi feci ve göze çarpan sonuçlara yol açabilir. Bir hatanın riskleri genellikle yetersiz kontrol işlemleri, tesislerdeki yetersiz aydınlatma koşulları ve zayıf görme; veya kusurlu renk görme ihtimali olan operatör nedeniyle büyür.

Günümüzde, USTER® QUANTUM 3 ve onun Gölge Varyasyonu (SV) yeteneği, özellikle renk sapmalarıyla ilgilenen ayrı bir temizleme kanalı sağlıyor. Temizleme sınırları ayarlandığında, SV özelliği bobini sarma makinesinde çalışırken hemen kontrol etmeye başlıyor. Bundan sonrasını da, bobinin tüm uzunluğunu izlemek için; melanj ipliklerinde en ince değişiklikleri bile algılayan referans verilerine dayanarak; Sürekli Gölge Varyasyonu devralır.

Yenilik Geleneği QUANTUM 3

USTER Technologies İplik Temizleme Ürün Yöneticisi Andreas Gantenbein şu değerlendirmede bulundu; “Yeni Özlü İplik Temizleme ve Renk/Gölge Varyasyon özelliklerinin elde ettiği takdir, daha önce beklediğimizden daha fazladır. Ve, bu artış sayesinde bu yıl bir milyon USTER® QUANTUM 3 temizleyici satarak; zaten bir dönüm noktasına ulaşmış olmaktan gurur duyuyoruz.”

USTER’in güçlü inovasyon geleneğini sürdürmek için gösterdiği çaba, bir kez daha dünya çapında iplikçiler tarafından fark edildi. Bu başarı, bir milyonuncu temizleyici üretildiği gün kutlanacak. USTER bu tür bir etkinlik düzenleyerek, yeniliğe olan bağlılığını sürdürdüğünü bir kez daha teyit ediyor. Gantenbein; “İplik temizleyicileri müşterilerin moda trendlerine ayak uydurmalarına yardımcı olacak, ve her zaman gelecek için sağlam bir yatırım olarak geliştirilecek” dedi.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied