USTER® TESTER 6-C800 Zorlukların Üstesinden Gelir

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

USTER® TESTER 6-C800 Zorlukların Üstesinden Gelir
USTER® TESTER 6-C800 Zorlukların Üstesinden Gelir

Teknik tekstil uygulamalarının inanılmaz çeşitliliği, kullanılan hammaddedeki gerekli kalite nitelikleriyle uyumlu olmalıdır, bu yüzden filament iplik üreticileri en zorlu şartnamelere ve standartlara uymaları gerektiğini bilirler. Kalite hataları, özellikle iplik düzgünlüğünün kritik parametrelerinde pahalı olabilir, ancak USTER® TESTER 6-C800, en sıkı toleranslara hızlı, doğru/kesin testler yaparak, filament üreticilerini müşteri şikayetlerine ve taleplerine karşı korur.

Teknik tekstiller için hammaddeler çok çeşitli son kullanım ve performans gereksinimlerini kapsar. Viskoz elyaflar, hafif bluzlarda olduğu gibi, tel bağlama ve yüksek hızlı otomobil lastiklerinde bulunuyor. Düşük fiyatlı giyimde yaygın olan polyester, çok yönlü spor giyim ve outdoor giyim için özel yüksek teknoloji versiyonlarına dönüştürülür. Filament iplikler için sayısız teknik uygulama örnekleri; tıbbi, endüstriyel, taşıma, mühendislik ve koruyucu giysiler gibi sektörleri kapsıyor.

Bu ürün çeşitliliğine rağmen, hepsinin ortak bir temel gereksinimi vardır; bitmiş ürünün fonksiyonel ve estetik özelliklerini müşterinin talep ettiği yüksek kalite standartlarına ulaşmasını sağlamak için tolerans ölçüsünü kapatmak için iplik düzgünlüğüne olan mutlak ihtiyaç.

Güvenilir TESTER sonuçları

Verimli test alışkanlıkları ve doğru test ekipmanları, müşteri memnuniyetsizliğinden, kalite şikayetlerinden ve filament üreticileri için gelecekteki iş kaybından kaçınmanın anahtarıdır.

Düzgünlük testi, güvenilirlik, doğruluk/kesinlik ve hızı birleştirmek zorundadır. USTER® TESTER 6-C800, bu kriterleri mükemmel bir şekilde karşılamak için özel olarak filament iplik testi için tasarlandı. Merkezindeki yeni Kapasitif Sensör, her zamankinden daha doğru ve güvenilir test sonuçları sağlıyor.

Tipik olarak, filament iplikler, düzgünlükteki küçük sapmaların bile kumaşta belirgin kusurlara neden olabileceği için, 1 CVm değerini gösterir. Uygulamaların ve performans standartlarının artan karmaşıklığı, -su, rüzgar, soğuk, ısı ve hatta mermiye karşı korunmak için ihtiyaç duyan kumaşlarda- düzgünlüğün mutlak bir gereklilik olduğu anlamına geliyor.

Bu hayati parametre için, iplikçiler şimdi düzgünlük için belirleyici bir küresel standart olarak kabul edilen, USTER CVm değerine yıllardır bağlı kaldı.

USTER® TESTER 6-C800 güvenilirliği ve en yüksek hızı birleştiriyor. Tüm modeller 800m/dak’lık test hızında çalışıyor. Otomatik ayarda çalışırken, yüksek numune verim oranı, kalite istisnalarını daha iyi tespit etmenizi sağlıyor.  Sonuç, işgücü maliyetlerinin düşürülmesi ve iş için kalite kontrolünün arttırılmasıdır.

Techtextil’de onu gör!

Filament iplikler için en son USTER® TESTER, Almanya Frankfurt’taki teknik tekstillerin önde gelen küresel sahnesi Techtextil 2017’de sunulacak. USTER standında (Salon 6.1, Stant B65) ziyaretçilere üretim optimizasyonu ve kalite güvencesinin sağladığı avantajlar gösterilecek.

Daha önce açıklanan avantajlarının yanı sıra USTER® TESTER 6-C800, iplik üreticilerinin verimliliği arttırmasına ve kalitenin geliştirilmesine yardımcı olmak için üç yeni benzersiz özellik sunuyor. Karışımların ölçümü tasarruf süresi açısından bir yeniliktir ve sonrasında üretilen kumaş görünümündeki sapmaları engeller. Otomatik büküm tarama yeteneği geliştirildi, bu büküm ayarlarını kolaylaştırarak filament kalite görüntülemesine yardımcı oluyor. Ve, Bilgi Tabanlı Sistem (KBS) iplik makinesindeki kalite sorunun sebebini; makine tedarikçisinden ilave ayarlamalara veya girişlere gerek kalmadan, spektrogram ekranındaki tek bir tıklama ile hızla görüntüler.

Uzmanlık içinde

Dahili bilgi şimdi USTER® ekipmanları için standart olarak ve ünlü İsviçre doğruluğu/kesinliğiyle birlikte geliyor. USTER® TESTER 6-C800’teki sofistike sensör teknolojisi, teknik tekstil ipliklerindeki ilerlemeyi yansıtan yüksek performans ve genişletilmiş uygulamaları hedef alan kesintisiz AR-GE’ye dayanıyor. Yeni Kapasitif Sensör, filament iplik üreticilerine, uygulama ne kadar zorlu veya yenilikçi olursa olsun, doğru/kesin kaliteyi ilk seferde sunma uzmanlığıyla güç katıyor. Bu, USTER’den müşterilerine ve müşterilerden onların müşterilerine kadar bir memnuniyet zinciri yaratıyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied