19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

USTER SENTINEL Sorunları Algılıyor ve Çözüyor

EğirmeUSTER SENTINEL Sorunları Algılıyor ve Çözüyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

USTER SENTINEL Sorunları Algılıyor ve Çözüyor
USTER SENTINEL Sorunları Algılıyor ve Çözüyor

USTER SENTINEL, bir iplik kopuşu algılama sisteminden çok daha fazlasıdır. Kalite, verimlilik ve etkinlik faydaları ile, ring iplik optimizasyonu için kapsamlı bir çözümdür. Veriler artık USTER® TESTER 6, ile Total Testing Center (Toplam Kontrol Merkezi) ile entegre edilebiliyor, bu da iplik işletmecilerine, üretim yönetiminin odaklanılmış kontrolü için, iplikhanedeki tüm proses adımları boyunca kaliteye genel bir bakış sunuyor. USTER® ROVING STOP’un eklenmesi ise, bir iplik kopmasını tespit ederek fitil beslemesini hemen durdurup atığı azaltarak, ekonomik avantajları daha da arttırıyor.

USTER® SENTINEL’in bobin oluşturma raporu optimize edilmiş iplik üretiminin anahtarıdır. Sistemin iplik kopmaları için eşsiz tespiti, USTER® ROVING STOP ile kombine edildiğinde iplik kopmalarının tam olarak kontrolüne kadar uzanan temel platformu sağlıyor. Hesaplamalar, mevcut eğirme koşullarına göre %70 daha az pneumafil atığın, hammaddede yaklaşık %1’lik bir tasarruf anlamına geldiğini gösteriyor. Bu açıkça daha kısa bir yatırım geri dönüşü sağlıyor.

USTER SENTINEL : En yüksek verimlilik için tasarlandı

USTER® SENTINEL’in USTER® ROVING STOP ile kullanılması, üretkenliği artırırken, ring iplikçilikte kalite problemlerini azaltıyor. Potansiyel kalite sorunlarından uzaklaşılır, çünkü komşu iğleri ve tüm makineyi etkileyebilen atık malzeme ve kontrolsüz elyaflar USTER® ROVING STOP tarafından büyük ölçüde azaltılmıştır.

Azaltılmış lepleme sayesinde daha yüksek üretkenlik sağlanarak, rulolarda aşırı yüklenme de önlenir. Bu faydaların hep birlikte, apronlar, manşonlar ve silindirler gibi eğirme bileşenlerin ömrünü yaklaşık %20 oranında uzatması beklenebilir.

USTER® ROVING STOP dikkat çekici bir tasarıma sahip. Onun aerodinamik ve düzenli profili optimum makine performansına göre ayarlandı. Eşsiz kompakt şekli, zaman tasarrufu ve yanıt vermeyi hızlandırarak operatörler temizlik için erişim sorunundan kurtarır. Akıllı tasarımı sayesinde, USTER® ROVING STOP, hammadde israfını önlemek için, prosesin hızlı ve eksiksiz bir şekilde ayrılmasını sağlıyor.

Daha yüksek verim ve daha az kalite sorunu

USTER® SENTINEL’in avantajları kopuk iplikleri tespitin çok ötesine geçiyor. Ring iplikçiliğinde kalite, verimlilik ve etkinlik konusunda tamamen yeni bir yaklaşım getiriyor. Bobin oluşturma bilgisi ve kopuk iplik algılama temel işlevlerdir, ancak toplam optimizasyon sonucudur. Masura oluşturma hakkında sezgisel raporlar, iplik kopmalarını etkileyen her parametreyi içeriyor. Net görseller, iplik kopmalarının kesin nedenlerini işaret ederek, optimizasyonu kolaylaştırır.  İplik tesisleri ortam koşullarındaki gelişmelerden, mekanik parçaların servis ömründen ve makine hızından yararlanır.

Makinenin enerji tüketiminin yanı sıra, en uygun üretim ve laboratuvar verilerinin hızlı bir şekilde genel görünümünü elde edilerek, makinenin performansı gerçek zamanlı olarak görüntülenir. İyi yapılandırılmış uzman sistem, üreticilere karlı optimizasyon için açık bir rehberlik sunuyor.

Daha yüksek verim ve daha az kalite sorunu daha az onarım süresinin sonucudur.  Kötü performans sağlayan iğler güvenilir bir şekilde tanımlanır ve USTER SENTINEL, makine operatörlerini açık ve basit göstergelerle yoluyla iğ kırılmaları konusunda yönlendirir.  Eğirme prosesini sık sık bozan diğer meselelerin (işe yaramaz, hileli ve düşük kaliteli iğler ile iğ kaymaları) hepsi hızla yanıt için izlenir.

Nihai hedef karlılık

USTER’in ring eğirme optimizasyon sistemi, en çok önemli şeyi, karlılığı en üst düzeye çıkarır. USTER® SENTINEL, iplik üretiminde en pahalı süreci ölçer ve kontrol eder. İplik tesisinin hem makine performansını hem de tüm süreci optimize etmesine yardımcı olmak için gerekli bağlantıları ve bilgileri sağlamanın yanı sıra, tüm iğlerin verimliğini görüntüler

USTER® SENTINEL’in USTER® TESTER 6’nın Toplam Test Merkezine (Total Testing Center) bağlanması, tüm eğirme işlemlerinden elde edilen merkezi kalite verilere dayanarak genişletilmiş analizleri mümkün kılıyor. Bu, bir iplik işletmesinin kalite anlayışıyla yönetilmesinin rotasıdır. USTER SENTINEL verilerini buna eklemek, en yüksek kalite optimizasyon paketini yaratıyor. Bu, kalite ve karlılıkta mükemmelliğin nihai amacına ulaşmak için iplikçileri destekleyerek, gelişmede önemli bir dönüm noktasıdır.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler