30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Uster varsa nonwovenlarda kirlilik yok

Teknik TekstillerUster varsa nonwovenlarda kirlilik yok

- Haber Sponsoru -

Uster, nonwoven kalite kontrolü çözümünü 19-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen INDEX20’de tanıtacak. Kontaminasyon (kirlilik) tespitinde etkili çözümler sunan USTER® JOSSI VISION SHIELD N ve USTER® EVS FABRIQ VISION N kombinasyonu nonwoven endüstrisi için benzersiz bir kalite izleme imkanı veriyor. Yüksek performanslı spektroskoplar kullanan otomatik sistemler, nonwoven üretiminde kusursuz bir sonuç elde etmek için kalitenin her zaman daha iyi olmasını sağlayarak gerekli standartların elde edilmesinde önemli bir rol oynuyor. Uster otomatik kirlilik giderme ve kalite güvencesinin birleşimi, nonwoven üreticilerinin kaliteyi korumaları, malzeme israfını önlemeleri ve proses optimizasyonu potansiyelinden tam olarak yararlanmaları için uygun bir seçenek oluşturuyor.  

Uster nonwoven kumaşlarda kaliteyi artırıyor

Kirlilik, nonwoven kumaşların kalitesini büyük ölçüde etkilerken, bu anlamda elyaf temizliği ve demet boyutu önemli ayrıntılar olarak öne çıkıyor. Küçük kirletici parçacıklar daha büyük demetlerin içinde saklanabiliyor, bu da malzeme daha fazla sıkıştırıldığında yerlerinin bulunmasını özellikle zorlaştırıyor. Bu soruna yönelik çözüm sunan USTER® JOSSI VISION SHIELD N, üretim hattında hassas açıcının hemen arkasında ideal olarak konumlandırılarak elyaf demetlerinin en açık hallerinde spektroskoplardan geçmesini sağlıyor. 

USTER® JOSSI VISION SHIELD N, uluslararası nonwoven şirketleriyle yakın iş birliğinin, saatlerce süren saha testlerinin ve araştırmaların sonucunda geliştirildi. Elyaf temizleyicinin ince tasarımı mevcut hatlara iyi bir şekilde uyduğu ve standart hatların yüksek üretim miktarıyla kolayca başa çıktığı için kurulumu kolaydır. En iyi algılama sonuçları için, elyaf temizleyici, renkli elyaflar dahil nonwoven kumaşlardaki tipik kirlilik türlerini tanımlayacak şekilde ayarlanmıştır. 

Uster nonwoven kumaşlarda kaliteyi artırıyor

En ince parçaya kadar kirlilik tespiti

Geçen yıl Avrupa’da tıbbi uygulamalarda %118’lik, kişisel bakım ürünlerine yönelik ise %22’lik bir talep artış kaydedildi. EDANA’ya göre en çok büyüyen bu iki segment aynı zamanda 1 mm’den büyük kusurlar için sıfır tolerans seviyelerine doğru bir eğilim gösteriyor. Geleneksel renkli kamera kullanan teknolojilerden farklı olarak USTER® JOSSI VISION SHIELD N’in yerleşik spektroskopları çok daha büyük bir dalga boyu aralığında çalışıyor. Bu, kızılötesi ve ultraviyole ışığın ‘görünmez’ aralığındaki kirliliğin ve hatta insan saçının inceliğine kadar, elyafların kendileriyle aynı veya benzer renkteki kontaminasyon parçalarının tespit edilmesini sağlıyor. 

Uster nonwoven sistemleri, ara denetim sırasında otomatik kontrol kullanarak toplam kumaş kalitesi güvencesine yol açıyor. USTER® EVS FABRIQ VISION N, görünür hataları objektif ve tutarlı bir şekilde tespit ederken, her rulodaki kusurlar, tam hat çalışma hızlarında bir kusur haritasına yerleştirilip kaydediliyor. 

USTER® EVS FABRIQ VISION N, herhangi bir üretim sürecine ve ideal olarak nonwoven üretim hatlarına kirliliği, delikleri, düzensizlikleri ve diğer kusurları tespit eden bir denetim sisteminin sorunsuz entegrasyonunu sağlıyor. Basit ve esnek bir kuruluma sahip sistem bir sabitleme çubuğu, uygulama için gerektiği kadar çok spektroskop tutarak proses hattının tümünü birleştiriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler