Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Uster varsa nonwovenlarda kirlilik yok

Uster varsa nonwovenlarda kirlilik yok

Uster, kalite yönetim çözümleri ile nonwoven üretiminde kirlilik tespiti ve bunların giderilmesinde avantaj sağlıyor.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Uster, nonwoven kalite kontrolü çözümünü 19-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen INDEX20’de tanıtacak. Kontaminasyon (kirlilik) tespitinde etkili çözümler sunan USTER® JOSSI VISION SHIELD N ve USTER® EVS FABRIQ VISION N kombinasyonu nonwoven endüstrisi için benzersiz bir kalite izleme imkanı veriyor. Yüksek performanslı spektroskoplar kullanan otomatik sistemler, nonwoven üretiminde kusursuz bir sonuç elde etmek için kalitenin her zaman daha iyi olmasını sağlayarak gerekli standartların elde edilmesinde önemli bir rol oynuyor. Uster otomatik kirlilik giderme ve kalite güvencesinin birleşimi, nonwoven üreticilerinin kaliteyi korumaları, malzeme israfını önlemeleri ve proses optimizasyonu potansiyelinden tam olarak yararlanmaları için uygun bir seçenek oluşturuyor.  

Uster nonwoven kumaşlarda kaliteyi artırıyor

Kirlilik, nonwoven kumaşların kalitesini büyük ölçüde etkilerken, bu anlamda elyaf temizliği ve demet boyutu önemli ayrıntılar olarak öne çıkıyor. Küçük kirletici parçacıklar daha büyük demetlerin içinde saklanabiliyor, bu da malzeme daha fazla sıkıştırıldığında yerlerinin bulunmasını özellikle zorlaştırıyor. Bu soruna yönelik çözüm sunan USTER® JOSSI VISION SHIELD N, üretim hattında hassas açıcının hemen arkasında ideal olarak konumlandırılarak elyaf demetlerinin en açık hallerinde spektroskoplardan geçmesini sağlıyor. 

USTER® JOSSI VISION SHIELD N, uluslararası nonwoven şirketleriyle yakın iş birliğinin, saatlerce süren saha testlerinin ve araştırmaların sonucunda geliştirildi. Elyaf temizleyicinin ince tasarımı mevcut hatlara iyi bir şekilde uyduğu ve standart hatların yüksek üretim miktarıyla kolayca başa çıktığı için kurulumu kolaydır. En iyi algılama sonuçları için, elyaf temizleyici, renkli elyaflar dahil nonwoven kumaşlardaki tipik kirlilik türlerini tanımlayacak şekilde ayarlanmıştır. 

Uster nonwoven kumaşlarda kaliteyi artırıyor

En ince parçaya kadar kirlilik tespiti

Geçen yıl Avrupa’da tıbbi uygulamalarda %118’lik, kişisel bakım ürünlerine yönelik ise %22’lik bir talep artış kaydedildi. EDANA’ya göre en çok büyüyen bu iki segment aynı zamanda 1 mm’den büyük kusurlar için sıfır tolerans seviyelerine doğru bir eğilim gösteriyor. Geleneksel renkli kamera kullanan teknolojilerden farklı olarak USTER® JOSSI VISION SHIELD N’in yerleşik spektroskopları çok daha büyük bir dalga boyu aralığında çalışıyor. Bu, kızılötesi ve ultraviyole ışığın ‘görünmez’ aralığındaki kirliliğin ve hatta insan saçının inceliğine kadar, elyafların kendileriyle aynı veya benzer renkteki kontaminasyon parçalarının tespit edilmesini sağlıyor. 

Uster nonwoven sistemleri, ara denetim sırasında otomatik kontrol kullanarak toplam kumaş kalitesi güvencesine yol açıyor. USTER® EVS FABRIQ VISION N, görünür hataları objektif ve tutarlı bir şekilde tespit ederken, her rulodaki kusurlar, tam hat çalışma hızlarında bir kusur haritasına yerleştirilip kaydediliyor. 

USTER® EVS FABRIQ VISION N, herhangi bir üretim sürecine ve ideal olarak nonwoven üretim hatlarına kirliliği, delikleri, düzensizlikleri ve diğer kusurları tespit eden bir denetim sisteminin sorunsuz entegrasyonunu sağlıyor. Basit ve esnek bir kuruluma sahip sistem bir sabitleme çubuğu, uygulama için gerektiği kadar çok spektroskop tutarak proses hattının tümünü birleştiriyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Teknik tekstilde TSUDAKOMA dokuma çözümleri

Kurulduğu 1909 yılından itibaren, TSUDAKOMA, çöp yakma fırınlarında kullanılan hortumlar ve toz toplayan bezler gibi teknik kumaşlar için dokuma...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied