Ana Sayfa » Eğirme » USTERIZED – Eğirmede Mükemmellik Simgesi

USTERIZED – Eğirmede Mükemmellik Simgesi

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

USTERIZED – Eğirmede Mükemmellik Simgesi
USTERIZED – Eğirmede Mükemmellik Simgesi

USTERIZED ® markası, iplik fabrikaları için kalite yönetiminin en üst düzey standartlarını belgeleyen küresel bir mükemmellik alanı sunuyor. 1967 yılında başlayan ve 10 yıl önce genişleyen program, iplikçilerin sıkı teknik şartnameleri yerine getirmesini ve kaliteli iplik üretimi için etkin prosesleri uygulamasını gerektiriyor. Bugün dünya çapında 68 adet USTERIZED sertifikalı iplik işletmesi bulunuyor ve bunların 21 tanesi 10 yıl veya daha uzun süredir bu akreditasyona sahip.

2016 yılında, dokuz daha iplikhane, denetim sürecini başarıyla geçti ve USTERIZED® sertifikasına sahip oldu. Her üyelik adayı, kalite yönetim sistemlerini detaylı ve kapsamlı bir incelemeye tabi tutmak zorundadır. USTERIZED® uygulamasına başlamadan önce kapsamlı bir hazırlığa ihtiyaç duyuluyor. USTER, eğitim kursları ve tesisleri desteklemek için uzmanlardan gelen ziyaretler ile USTERIZED® sertifika denetiminin öncesinde iplik işletmesi için destek sağlıyor.

Denetim yapılması için deneyimli tekstil uzmanları, tesislerin kalite yönetim sistemlerini değerlendirmektedir. Kalite süreçlerinde ve uygunlukta iyileştirmeler önerecekler ve iplik cihazlarını devam eden düzenli analizlere yönlendireceklerdir. Müşterilerin geribildirimi, bu denetim prosedürlerinin kalite yönetimi ve genel tesis yönetimi ihtiyaçlarına derinlemesine bilgi veren, kendileri için değerli bir hizmet olduğunu gösteriyor.

Pazar Talebi Önlemleri Arttırıyor

Son zamanlardaki trendler, tekstil zincirinin sonundaki kullanıcıların daha kaliteli ve aynı zamanda tutarlı kalitede iplik talebinin arttığını teyit ediyor. USTERIZED® kalite mührü, onaylı iplikçilerin bu gereksinimi sürekli olarak karşılayabilmelerini sağlayarak bunu destekliyor. Önlemler artıyor ve USTERIZED® üyeliği bu kriterler buna göre geliştiriliyor.

Önemli bir nokta, elyaf ve ipliklerin test edilmesi için USTER® aletleri ile kalite değerlerinin güvenilir bir şekilde ölçülmesini sağlamak için, iplikhane laboratuvarında tutarlı çevresel koşulların korunmasıdır.

USTERIZED® adayları; kalite yönetim sürecinin bir parçası olarak düzenli numune planı ve iplik kalite profillerinin kullanımı gibi önemli ayrıntılara da odaklanmalıdır. Uygun müşteri odaklı sistemleri göstermek için; iplikçilerin seçilen ürünler için iplik kalite profilleriyle çalışması ve standart iplikler için de USTER® STATISTICS; yüzdeli değerlerini kullanarak test raporlarını üretmesi gerekecektir.

USTERIZED® sertifikası düzenli olarak yenilenmelidir. Ancak, bazı diğer programların aksine; fabrikaların kendi orijinal kalite yönetim standartlarını bir kez daha basitçe kanıtlamaktan çok daha fazlasını yapmaları gerekiyor.  Her takip eden denetlemede, USTERIZED® iplikçileri güncellenmiş test ve izleme teknolojisini içeren sürekli iyileştirme kanıtlarını göstermek zorundadır.

Hintli müşteriler USTERIZED ® sayısında en üstteler

USTERIZED – Eğirmede Mükemmellik Simgesi
USTERIZED – Eğirmede Mükemmellik Simgesi

İplikçilerin USTERIZED® onayına verdikleri değer, pek çok kişinin düzenli denetimleri gerçekleştirmek için yaptıkları, bazı durumlarda 10 yıl ve daha uzun süren çabaların altını çiziyor. 2016 yılının sonunda uzun dönemli ve yeni üyelerin sayısı, Hindistan’ın artık en çok USTERIZED® onaylı iplikçiye sahip olduğunu gösterdi. Diğer güçlü USTERIZED® piyasaları Çin, Türkiye, Endonezya ve Pakistan oldu. Bu iplikçiler ve dünya genelindeki diğerleri; ticarette kalite tutarlılığının anında tanınması ve kumaş üreticilerine teslim edilmesi için ipliklerinin USTERIZED® marka etiketini taşıma hakkı kazandı.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied