Ana Sayfa » Dokuma » Vandewiele İplikten Dokumaya Halıdaki Liderliğini Gösterdi

Vandewiele İplikten Dokumaya Halıdaki Liderliğini Gösterdi

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Vandewiele Domotex 2018 fuarında halı dokuma çözümlerini sundu
Vandewiele Domotex 2018 fuarında halı dokuma çözümlerini sundu

Vandewiele, Hannover’de düzenlenen Domotex 2018 fuarına katılarak çözümlerini sergiledi. Firma granülden bitmiş halıya kadar müşterilerine eksiksiz halı çözümleri sunuyor. Vandewiele’nin ürün portföyünde BCF ekstrüzyon hatları, terme fiksaj makinaları, tafting makinaları ve halı dokuma makineleri bulunuyor. Bu farklı alanlardaki yetkinlik sinerjisi sadece teknik açıdan önemli atılımlara yol açmıyor, ayrıca temelde müşterinin yararına gerçekleşiyor.

DOMOTEX fuarı, Vandewiele’nin mevcut tüm müşterileriyle ve gelecekte iş yapılabilecek pek çoğuyla buluşmak için fırsat sunuyor. Elbette, pazardaki varlığını göstermek için bu fuara katılmak önemlidir, ancak aynı zamanda firmanın müşterileriyle olan uzun vadeli ilişkileri güçlendirme fırsatıdır. Üstelik Vandewiele’nin son geliştirmeleri ve ürünlerini halı endüstrisine sunmak için de mükemmel bir platform.

Vandewiele, iplikte uzman

Bir halının kalitesi, ipliğinin kalitesinden başlar. Bu nedenle, Van de Wiele, müşterilerine BCF ekstrüzyon hatları sunuyor. Dokuma ve tafting halı alanındaki deneyim, iplik üretim bilgisi ile birleşince performanslı ekstrüzyon hatlarının geliştirilmesine yol açtı.

Ekstrüzyon işleminden sonra ipliklere termo fiksaj yapılabilir. Vandewiele’nin bir parçası olan Fransız şirketi Superba, uzun yıllardır termo fiksaj hatlarında dünyanın lider üreticisi konumunda bulunuyor. Superba, polipropilen, poliamid, akrilik, yün vb. ipliklere uygun olan, doymuş buhara dayanan, benzersiz ve yüksek performanslı bir termo fiksaj sistemi geliştirdi. İplik üzerinde bir renk deseni uygulamasını mümkün kılan degrede boyama makinası inanılmaz derecede başarılıdır. Bu makine ile yeni dokuma ve tafting halı özellikleri elde edilebiliyor. Ve başarı öyküsü akrilik ipliklerdeki tek renkli boyamayla devam ediyor. El dokuması görünümlü halılar için, hacim ve zaman esnekliği ile oldukça düşük enerji maliyetleri bu alandaki fırsatları arttırıyor.

Dokuma uzmanı Van de Wiele

HCiX2 Handlook Carpet Innovator, patentli üç rapier dokuma tekniği ve sabit hav iplikleri ile, temiz bir sırt, daha az birleştirme ve daha yüksek bir dokuma verimliliği sağlayan, yüksek yoğunluklu bir halı dokuma makinesidir. Hav tarafındaki tasarım ise kristal berraklığındadır. Arka tarafta görünür çözgü iplikleri mevcut değildir; bu da halının elle dokunmuş gibi görünmesini sağlıyor.

HCiX2 ile akrilik, viskon, polyester vb. ipliklerde halılar en iyi verimlilikte dokunuyor. Sınırdaki tasarımlar, dolgu efektleri ve doğal saçakların tümü mümkündür. Yeni geliştirilen el dokuması görünümlü halı makinesi, 8 hav çerçevesinde 1500 dokuma tarağına sahip. HCiX2’nin bu şekilde çalıştırılmasıyla, metrekare başına 5 milyon ilmeğe kadar halı özelliği elde edilebilir!

Tafting uzmanı Van de Wiele

Cobble ile birlikte, Van de Wiele Myriad’ı geliştirdi. Yunanca bir kelime olan ‘Myriad’, çok sayıdaki nesne anlamına geliyor ve bu makinenin olanaklarını mükemmel bir şekilde tanımlıyor. Her bir hav ipliği, tek bir servomotor tarafından kontrol edilen, ayrı bir rulo üzerine gider ve bu, herhangi bir tekrarlama olmaksızın makinenin tüm genişliği boyunca ilerler. Bu teknoloji ile halı desenleri oluşturulur.

Yeni geliştirilen Myriad 1/2”, herhangi bir resmi yüksek çözünürlükle halıda oluşturabilir. Yeni geliştirilen yazılım sayesinde 14m ile 17m arasında son derece büyük tasarımlar üretilebiliyor. Bu, kontrak pazarındaki duvardan duvara halılar için çok uygundur.

Colortec

Colortec ve onun ICN sistemi ile, tekil kontrol iğnesi, daha yüksek verimliliğe, kaliteye ulaşır. Dahası, bu size yün gibi zayıf ipliklerden oluşan buklelerde, sırtta daha az ipliğe ve 9 renge kadar çıkmaya imkan tanıyor.  Colortec, aktif iplik beslemesi için bir IPD sistemi ile kombine edilebiliyor. Bu, kumaşta temiz bir yüzey sağlayacak olan iyi bir hav kontrolü sağlıyor.

Enerji tüketimini azaltmak için Vandewiele’tüm tafting ve halı dokuma makineleri bir enerji aracı ile donatılmıştır. Bu enerji aracı, enerjiye ihtiyaç duyan veya güç sağlayan farklı motorlar arasında enerjiyi dağıtılır.

Firma ayrıca Van de Wiele markasının tamamen yenilenen tasarımlı, mobil duyarlı web sitesinin kullanıma sunulduğunu duyurdu; www.vandewiele.be

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied