12.9 C
İstanbul
Cuma, Nisan 19, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

VEOCEL™, suda çözünebilen mendil pazarı için kısa kesilmiş Lyocell elyaf çözümlerini geliştiriyor 

Elyaf ve KumaşVEOCEL™, suda çözünebilen mendil pazarı için kısa kesilmiş Lyocell elyaf çözümlerini geliştiriyor 

- Haber Sponsoru -

Doğada çözünebilen botanik kökenli elyaf üreticisi VEOCEL™, suda çözünebilen mendil pazarı için lyocell kısa kesim elyaflarını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni Lyocell elyaflar daha kolay işlenebiliyor ve makine verimliliğini artırıyor ve bu özellikleri sayesinde, makine hatalarını ve defolu ürün riskini azaltıyor. Aynı zamanda karbon nötr yapıda da sunulabilen bu elyaflar, suda çözünebilen mendil ürün segmentini tamamen karbon-nötr hale getirmeye giden yolda önemli bir adımı temsil ediyor.

Geliştirilmiş yeni lyocell elyafların yüzeyi, ıslak serim üretim süreci sırasında yaygın olarak kullanılan 0°C ila 40°C arası su sıcaklıklarında mekanik gerilime karşı koruma sağlıyor. Böylece elyafların hazırlama tanklarında açılması elyaf topaklarının oluşmasını önlüyor. Ağ oluşumunu iyileştiren gelişmiş yüzeyler sayesinde lyocell elyafları ile üretilen ürünler, gelişmiş fiziksel kalite ve görünüme de sahip oluyor.

Lenzing Group Küresel Nonwoven Özel Uygulamaları Ticari Direktörü Claudio Zampino, suda çözünebilen mendil pazarında elyaflarının performansını yenilemek ve geliştirmek için her zaman yeni yollar aradıklarını söyledi. Zampino, nonwoven sektöründe inovasyonu teşvik ederken karşılaştıkları zorlukları ve ihtiyaçları ele almak için değer zinciri ortaklarıyla sürekli görüşmeler yapmanın önemli olduğuna dikkat çekerek şunları ekledi: “27 yıllık tecrübemiz ile, müşterilerimize en iyi, premium lyocell kısa kesim elyafları sunmak için, tam teşekküllü araştırma laboratuvarlarımızdan yararlanarak çalışmaya devam edeceğiz.”

VEOCEL™ suda çözünür mendil pazarı için lyocell kısa kesilmiş elyaf çözümünü geliştiriyor 

Albaad, VEOCEL™’in yeni kısa kesim lyocell elyafları ile üretim verimliliğini artırıyor

Dünyanın en büyük ıslak mendil üreticilerinden biri olan İsrail merkezli Albaad Massuot Yitzhak Ltd. şirketi, Avrupa’nın en çok satılan yıkanabilir ıslak mendili olan Hydrofine® ürünü için yeni lyocell kısa kesim elyaflarını kullandı.

Albaad CEO’su Jacob Heen, lyocell elyafları kullanarak Hydrofine® ürününü zenginleştiren ve üretim sürecini kolaylaştıran inovasyonlar için Lenzing grubu ile iş birliği yapmaktan gurur duyduklarını belirtti. Heen, sözlerine şöyle devam etti: “Sifonlanabilir ürün pazarında çığır açan benzersiz Hydrofine® ürünümüz, üretim verimliliğini ve müşteri memnuniyetini artıran; atık seviyesini azaltan özelliklerini VEOCEL™ Lyocell kısa-kesim elyaflara borçlu. Lenzing’in Ar-Ge ekibiyle iş birliği yapmak, her iki tarafa da büyük bilgi birikimi sağlayan değerli bir deneyim oldu. Albaad olarak, sektörün karbon ayak izini azaltmak ve ürün performansını sürekli iyileştirmek için kendimizi inovasyona adayarak çalışmaya devam ediyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler