WEIDMANN ve BRÜCKNER ram teknolojisinde iş birliği yapıyor

Yeni geliştirilen bir BRÜCKNER ram makinesi, WEIDMANN ultra modern tesisine kuruldu.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » WEIDMANN ve BRÜCKNER ram teknolojisinde iş birliği yapıyor

Elyaf ve tüy geçirmez ürünlerin ve dokuma endüstriyel kumaşların terbiyesi konusundaki uzmanlığıyla dünya çapında tanınan Suabiyalı tekstil üreticisi WEIDMANN GmbH, BRÜCKNER’in kendini kanıtlamış ram teknolojisini tercih ediyor. Yakın zamanda, tamamen yeni geliştirilmiş bir BRÜCKNER ram makinesi, WEIDMANN’daki ultra modern tesise kuruldu. Her iki şirket de bugün ve gelecekte başarılı ve rekabetçi olmak için sürekli olarak yeni ve yenilikçi teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyor.

Yüz on yedi yıl önce, WEIDMANN dokuma fabrikası Stuttgart yakınlarındaki Göppingen bölgesindeki sakin Filstal vadisinde kuruldu. WEIDMANN, en son teknolojiyi kullanarak ve çevreye duyarlı bir şekilde, özellikle yatak endüstrisi için birinci sınıf kumaşların terbiyesini yapıyor. Müşteriler, bireysel gereksinimlerine ilişkin şirketin güvenilirliği ve esnekliği ve ürünlerinin sürekli yüksek kalitesi nedeniyle WEIDMANN’ı takdir ediyor.

WEIDMANN daima BRÜCKNER’in kanıtlanmış ram teknolojisine güveniyor

Yüksek kaliteli kumaşlar için karmaşık üretim ve terbiye işlemleri, güvenilir ve verimli bir makine teknolojisi gerektirirken, bu nedenle WEIDMANN daima BRÜCKNER’in kanıtlanmış ram teknolojisine güveniyor. Alman tekstil makine üreticisi, uzun yıllardır klasik tekstillerin, endüstriyel dokuma kumaşların, nonwoven kumaşların, cam kumaşların ve zemin kaplamalarının terbiyesi için üretim hatlarının yapımında dünya lideri olarak tanınıyor. Şirketin üretim programında ram makinelerinin yanı sıra kaplama hatları, gevşetmeli kurutucular, sanfor hatları, kontinü boyama hatları ile nonwoven yapıştırma fırınları ve diğer özel hatlar da yer alıyor. Tüm makineler %100 kendi bünyesinde Almanya’da üretiliyor.

Son olarak yeni geliştirilen bir BRÜCKNER ram makinesi, WEIDMANN’ın ultra modern tesisine kuruldu. Yoğun proje mühendisliği aşamasında, günlük üretim gereksinimleri için hangi özelliklerin özel önem taşıdığı kısa sürede ortaya kondu. Bu anlamda ısıl işlemden önce makine girişinde ve özel kimyasalların apre fularında toplanması sırasında homojen nem dağılımı; minimum artık bozulma ile atkı-düz kumaş akışı; bakım ve günlük temizlik için çok iyi erişilebilirlik; enerji optimizasyonu için sensör teknolojisi ve ayar parametrelerinin otomasyonu ve boyahane için sıcak su üretimi ile ısı geri kazanımın önemi gösterildi. Ayrıca hattın tamamen Endüstri 4.0 uyumlu olması gerektiği de ortaya kondu.

WEIDMANN ve BRÜCKNER ram teknolojisinde iş birliği yapıyor

Akıllı tahrik sistemi bozulmaları minimuma indiriyor

Yeni hat iki fular, bir atkı düzeltici ve 6 kurutma bölmesi ile donatıldı. Arka arkaya otomatik sıkma basıncı ayarı ve özel silindir kaplaması ile düzenlenen iki fular, kesinlikle homojen bir likör uygulamasına izin verirken kumaşta hassas ve yumuşak bir dokunuş sağlıyor. Mikrodalga sensörleri tarafından yapılan bir diferansiyel nem ölçümü, kumaş nemini ve dolayısıyla üretimin devam etmesi sırasındaki birleştirmeyi sürekli olarak kontrol ediyor, böylece sıkma basıncı gerektiğinde otomatik olarak ayarlanabiliyor. Ram girişinin önündeki özel tasarımlı doğrultma ünitesi kumaşın doğru ve düzgün akışını sağlıyor. Bunun yanı sıra olası eğim veya eğiklik bozulmaları, akıllı bir tahrik sistemi ile minimuma indiriliyor. Ayrıca, yeni BRÜCKNER serisi de Endüstri 4.0 özelliğine sahip bulunuyor. OPC-UA aracılığıyla ram, doğrudan WEIDMANN’ın ERP sistemine bağlanıyor.

Tüy çıkaran tekstiller için özel ram kurutma makinesi

Yeni geliştirilen ram kurutma makinesi, kurutma işlemi sırasında büyük miktarda tiftikten üreten tekstiller için özel olarak tasarlanmıştır. Tiftik, devam eden üretim sırasında kolayca temizlenebilen yatay olarak düzenlenmiş çift tiftikli eleklerde toplanır. Kurutucunun içi de bir emme probu sayesinde çok kolay ve hızlı bir şekilde temizlenebilir ve nozullarda, genişlik ayarında ve zincir raylarında temizlik ve bakım çalışmaları için kolayca erişilebilir. Kurutucu için en yüksek verimliliğe sahip enerji tasarruflu motorlar kullanılmıştır. Hava sirkülasyon fanları ve motorları, bakım çalışmaları için kurutucunun dışından tek bir ünite olarak kolayca çıkarılabilir. Yeni geliştirilen yatay kumaş taşıma zinciri, yüksek sağlamlığı ve kolay bakımı veya yüksek sıcaklık gresi ile yağlanması özellikleriyle ön plana çıkarken, büyük zincir makaraları sayesinde yüksek üretim hızlarında bile çok uzun yağlama aralıkları mümkündür.

WEIDMANN’ın yöneticisi Henrike Weidmann

“Brückner’de her zaman olduğu gibi güvenilirlik ve en iyi desteği bulduk”

Eşi Michael Rapp ile birlikte aile şirketini yöneten üçüncü nesilden Henrike Weidmann, tıpkı kendileri gibi Brückner şirketinin de çok yüksek kalite standartlarına sahip olduğunu belirtti. Satış, Servis ve Tasarım departmanları ile doğrudan iletişimin, birçok optimizasyon taleplerini gerçekleştirmelerini kolaylaştırdığını aktaran Weidmann, Brückner’de her zaman olduğu gibi güvenilirlik ve en iyi desteği bulduklarını söyledi. Weidmann sözlerini şöyle sürdürdü; “Bir aile şirketi olarak sahip olduğumuz nitelikler, şirket felsefemizin de dayanak noktası olmuştur. Satın alma kararımızdaki bir diğer kriter de firmanın Almanya’da üretim yapıyor olmasıydı. Bu, kaliteye olan güveni artırır ve ‘Made in Germany’ ibaresi tekstil bilgi birikimimizi korumamıza yardımcı olur.”

Tekstil Terbiye Haberleri

Biancalani ve mümessilleri tekstil pazarına güven veriyor

Tekstil sektörünün güvenilir partnerlerinden olan Biancalani 1957 yılından bu yana kumaş ve triko için tekstil terbiye makineleri üretiyor. İtalya merkezli firmanın...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied