12.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

WickView Derecelendirme Sistemi tekstil analizine yenilik katıyor

Yardımcı MateryallerWickView Derecelendirme Sistemi tekstil analizine yenilik katıyor

- Haber Sponsoru -

Birleşik Krallık merkezli tekstil test çözümleri sağlayıcısı James Heal, nem yönetimi testleri için bir kumaştaki fitilleme davranışının değerlendirilmesini tam anlamıyla tersine çeviren yeni WickView Derecelendirme Sistemini duyurdu. Şirket, laboratuvarlarda sistematik ve doğru ürün testi yapılmasını sağlamak için bir test yöntemi ve derecelendirme sistemi ile verilerin ve gerçek testin kaydedildiği gerçek zamanlı video görüntülerinin başka yerlerde bulunan meslektaşlar veya ortaklarla elektronik olarak paylaşılmasını sağlayan bir yazılım sistemi oluşturdu. James Heal, 2019 yılında gerçek hayattaki aşınma koşullarını daha iyi yansıtmak için bir tekstilin fitilleme özelliklerinin hem dikey hem de yatay olarak test edilmesini sağlayan yenilikçi WickView nem yönetimi test cihazını piyasaya sürmüştü.

WickView, nemin kumaş boyunca çok yönlü hareketini her iki taraftan da ölçüyor

Fitilleme, sıvı nemin bir tekstil veya giysi içinde veya üzerinde aktarımı ve yönetimi, aşırı sıcak veya soğuk koşullar gibi birçok durumda kullanıcıya konfor ve aynı zamanda güvenlik sunmada önemli bir özellik olarak yer alıyor. İyi bir fitilleme kumaşının veya tekstilin, kılcal hareket kullanarak nemin geniş bir alanda etkili bir şekilde hareket etmesini sağlayan özellikleri kapsaması gerekiyor.

WickView, nemin kumaş boyunca çok yönlü hareketini her iki taraftan da ölçüyor

WickView içindeki test numunesinin her iki tarafına monte edilen entegre kameralar, sezgisel TestWise yazılımı ile birlikte, nemin kumaş boyunca hem cilt hem de yüz tarafındaki çok yönlü hareketini izliyor, kaydediyor ve ölçüyor. Karşılaştırma için çok sayıda parametre ölçülebiliyor ve yazılımdaki özellikler kullanıcıların yerçekimi ve akma etkileri gibi sonuçları çarpıtabilecek unsurları belirleyip indirgemesine olanak tanıyarak en hassas sonuçları veriyor.

James Heal test yöntemi ve derecelendirme sistemi, kullanıcılara en gerçekçi ve kesin sonuçları elde etmek için doğru şekilde test etme konusunda etkili bir çözüm sunuyor. WickView yazılımında, numunenin her iki tarafındaki canlı test kayıtlarının izlenmesinden, bir dizi parametrede performans derecelerini gösteren sonuç grafiklerine ve tablolarına kadar çok sayıda veri bulunuyor. Sonuçlar, testin kapsamına uyacak şekilde tek tek veya farklı kombinasyonlar halinde okunabiliyor, kullanıcıların test edilen tekstil bağlamında anlamlarını anlamalarını ve yorumlamalarını sağlıyor ve gerektiğinde perakendeciler veya marka sahipleri gibi müşterileriyle e-posta veya çevrimiçi olarak paylaşılabiliyor.

WickView’un nem yönetimi testlerinin sınırlarını zorladığını ve TestWise yazılımı ile birlikte tamamen yeni bir yaklaşım sunduğunu belirten James Heal Teknik Müdürü Guy Smithurst; “Cihazı tasarlayan, test yöntemini yazan ve derecelendirme sistemini geliştiren İnovasyon, Yazılım Geliştiriciler ve Teknik Uzmanlar dahil olmak üzere tüm James Heal ekibi, iş birliği içinde çalışarak bu performans testi alanında yeni bir konsept yarattı ve üreticilere nem hareketini ve davranış modelini belirleyen bir sistem sunarak bir kumaşın ‘gerçek fitilleme değerini’ sağladı” dedi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler