Xaar 1201 Asya’da Başarısını İspatladı

Mimaki Article Top

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Xaar 1201 Asya’da Başarısını İspatladı
Xaar 1201 Asya’da Başarısını İspatladı

RIP yazılımı, Asya’daki Xaar 1201 baskı kafasının başarısına katkı sunuyor.

Asya’da Xaar 1201 baskı kafasının dikkat çekici ve sürekli başarısı Shanghai Ad and Sign Show 2018’de vurgulandı. Xaar 1201 için yazılım geliştiren 6 lider RIP tedarikçisi ödüllendirildi. Onyx, Sai, Aurelon ve Caldera’nın yanı sıra iki Çinli şirket Maintop ve Hosonsoft’un geliştirdiği RIP yazılımları, iş akışlarını geliştirmek ve grafikten süblimasyon tekstil baskısına kadar bir dizi uygulamada baskı optimizasyonunu sağlamak için, Xaar 1201 kullanan baskı makinelerine hazırdır.

Guangzhou HaoCheng ile yaptığı işbirliği sayesinde Xaar, baskı makinesi üreticilerine kapsamlı ve istikrarlı bir tedarik zinciri ve tam entegrasyon desteği sunuyor. Sonuç olarak, 1201 baskı kafası, Asya’daki baskı makinesi üreticileri tarafından hızlı bir şekilde benimsendi.

Çok yönlü ve kompakt bu baskı kafası, bir, iki veya dört renk basmak için kullanılabiliyor. Yüksek düzeyde baskı kalitesi ve performansı sağlayan ürün, sulu, UV ve eko-solvent mürekkeplerle çalışabiliyor. Baskı makinesi üreticilerinin kolay entegrasyonu için tasarlanan bu baskı kafası, değişken damlacık boyutlarını jetleyen 1280 nozulu içeriyor. Bunlar, 1440dpi’ye kadar görünen çözünürlükte çok çeşitli alt tabakalarda yüksek kaliteli grafikler ve tekstiller üretiyor.

MainTop, özel olarak üretilmiş olan MainTop 6.0 yazılımını, yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli baskı sunmasını sunması için özellikle bu baskı kafası için tasarladı. Benzer şekilde, Honsonsoft, bu baskı kafası için Sharp Printing 2.0 yazılımının özel olarak uyarlanmış bir sürümünü geliştirdi.

Her iki şirket de Xaar 1201 tabanlı baskı makinelerinin iş akışını geliştirdi ve baskı kalitesini ve baskı kafasının performansını iyileştirmek için üstün renk yönetimi ve renk profili sağladı. İlgili yazılım geliştirmeleri de son kullanıcılara çeşitli çözüm seçenekleri sunuyor.

Xaar 1201’in büyümesinde RIP yazılım katkısı

Xaar Asya Satış Direktörü Bob Bobertz şu değerlendirmede bulundu; “Maintop ve Hosonsoft’un RIP yazılımı, Çin’de ve Asya’da Xaar 1201 baskı kafasının büyümesinde ve başarısında önemli bir faktör oldu. Bu şirketlerin çalışması, Xaar 1201’in başarılı bir şekilde alınması için kesinlikle çok önemliydi, ve müşterilerimizin çoğunun dijitale dönüşmesinin ve mükemmel baskı kalitesi sonuçlarının keyfini çıkarmasının temel nedenlerinden biri de buydu.”

Bobertz sözlerini şöyle sürdürdü; “Shanghai Ad and Sign Show’un genel olarak Xaar için büyük bir başarı olduğunu eklemekten memnuniyet duyuyorum. Grafik, tekstil ve tabela alanında çalışan 50’den baskı makinesi için 17’den fazla OEM’imizi sergiledik. Bu, beklentilerimizi aştı ve müşterilerin Xaar inkjet teknolojisiyle daha fazla nasıl ilerleyebildiğini ve daha fazlasını elde edebildiğinin bir göstergesiydi.

Dijital Baskı Haberleri

Kornit Microfactory perakende sürecini yeniden tanımlıyor

Avrupa imalat sanayisinde tekstil ve giyim sektörlerinin önemli bir ağırlığı bulunuyor. 162 milyon Euro ciro ve 1,5 milyon kişilik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied