Ana Sayfa » Baskı » Xaar’ın TF Teknolojisi inkjet baskıda hala referans noktası

Xaar’ın TF Teknolojisi inkjet baskıda hala referans noktası

Xaar’ın TF inkjet devridaim teknolojisi, inkjet baskı için en geniş çalışma penceresini sunuyor.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Bir dizi laboratuvar deneyi, Xaar’ın on yıldan daha uzun bir süre önce icat ettiği TF teknolojisi mürekkep devridaim (yeniden sirkülasyon) tekniğinin neden hala endüstriyel inkjet baskıda bir referans noktası oluşturduğunu gösteriyor. Kullanıcılar bu teknoloji ile daha geniş bir çalışma aralığı elde ediyor. Xaar’ın ‘Ne ekersen, onu biçersin’ başlığıyla yayınladığı yeni teknik incelemesinde sunulan araştırma, Xaar’ın TF Teknolojisi inkjet devridaiminin diğer birçok baskı kafası üreticisi tarafından kullanılan alternatif mürekkep devridaim teknikleriyle karşılaştırıyor.

Mürekkep devridaimi artık sıradan olsa da, söz konusu teknik rapor tüm teknolojilerin eşit olmadığını açıkça gösteriyor. Bir baskı kafasının mimarisi, mürekkep devridaiminin ne kadar iyi olduğunu belirler ve bu nedenle yöntemin günümüzün çok çeşitli baskı ve jetleme uygulamalarında ne kadar fayda sağladığını etkiler.

TF Teknolojisi, Xaar’ın yakın zamanda duyurulan ImagineX bulk platformunun temel yapı taşını oluşturuyor. Bu ayrıca, inkjet kapasitesinde ve baskı kafası lansmanında önümüzdeki 30 yıldaki inovasyona güç katacak. Benzersiz Hybrid Side Shooter baskı kafası mimarisiyle birlikte Xaar’ın TF Teknolojisi, çok yüksek akış hızlarında damla püskürtme sırasında mürekkep ve diğer sıvıların direkt nozülün arkasından akmasını sağlıyor.

Bu, nozüllerin sürekli olarak hazırlanmasını, baskı kafasının çalışır durumda kalmasını ve nozüllerin ateşlenmesini ve mürekkep sürekli hareket halindeyken, özellikle yoğun pigmentli mürekkeplerde tortulaşmayı ve nozül tıkanmasını önler. Mürekkepteki herhangi bir hava kabarcığı ve istenmeyen parçacıklar da uzaklaştırılarak, en zorlu endüstriyel ortamda bile güvenilirliği artırır.

TF Teknolojisi ile jetleme, kıvrımlı mürekkep akış yollarının devridaiminin yakın olduğu; ancak nozülün arkasında olmadığı anlamına gelen alternatif ‘çatı modu mimarisi’ tasarımlı baskı kafalarına kıyasla önemli ölçüde daha güvenilirdir.

‘TF Teknolojisi devrim yarattı’

Xaar Teknoloji Direktörü ve teknik incelemenin yazarlarından biri olan Angus Condie; “Xaar’ın TF Teknolojisi mürekkep devridaimi inkjet baskıda tamamen devrim yarattı; ve çok çeşitli endüstriyel inkjet uygulamaları için temel bir özellik haline geldi” dedi.

Xaar tarafından 2007 yılında Xaar 1001 baskı kafasının pazara sunulmasıyla başlayan XF Teknolojisi; o zamandan bu yana frit mürekkeplerle cam baskı, etiketler için yüksek opaklığa sahip beyaz pigment mürekkep baskısı gibi heyecan verici yeni uygulamalara yol açtı. Bunlar, dijital inkjet endüstrisini dönüştürmek ve etkili ve güvenilir inkjet baskı için endüstri gereksinimi haline geldi.

Xaar’ın TF Teknolojisi inkjet baskıda hala referans noktası
Xaar’ın TF Teknolojisi inkjet baskıda hala referans noktası

Angus Condie sözlerini şöyle tamamladı; “Araştırmamız, mürekkep devridaim çözümlerinin mimari tasarımlarına göre farklılık gösterdiğini ve çok farklı sonuçlar verdiğini kanıtlıyor. Xaar’ın teknolojisi hala rakiplerinden çok daha iyi performans gösteriyor; ve inkjet baskıda en geniş çalışma aralığını sunarak bugün mürekkep devridaimi için ölçüt oluşturmaya devam ediyor.”

Xaar’ın bu teknolojisi ve mürekkep devridaimi avantajı konusundaki çalışması web sitesinden indirilebilir.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam baskı sektörüyle SIGN İstanbul 2021’de buluşacak

UV baskı çözümleri uzmanı Pigment Reklam, 9-12 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek SIGN İstanbul 2021...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied