Yenilikçi dar kumaşlar için Stäubli çözümleri

Dar dokuma üreticileri Staubli’nin jakar teknolojileri ile üstün bir kapasite yakalıyor.

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü. Pandeminin bütün ekonomileri derinden etkilediği 2020 yılında tekstil endüstrisi de küçülme yaşadı....

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10...

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Türkiye, iğneli tezgahlarda veya özel dokuma makinelerinde dar dokuma konusunda etkileyici bir bilgi birikimine sahip. Bunun sonucu olarak, Türk tekstilciler dünyanın en iyi dar kumaş üreticileri arasında yer alıyor. Bu liderlik konumunu korumak için dokumacıların yenilikçi kalması ve işletmelerde verimli üretim koşullarını sağlamalılar. Birçok Türk işletmesi Stäubli LX 12 / LX 32 / LX 62 elektronik Jakar makineleri gibi yüksek performanslı makinelere güveniyor.

İster etiketler, dekoratif şeritler, kayışlar, kenar yazıları veya isterse iç çamaşırı için elastik şeritler olsun, dar kumaşların dokunması, özel bilgi birikiminin yanı sıra hassas ağızlık oluşumu, güvenilirlik ve kolay programlama gibi bir dizi performans avantajı ve teknik yetenekler sağlayan ekipman gerektirir. Bununla birlikte hızla değişen bir pazar ortamında yenilikçi tasarımların ve sık yapılan stil değişikliklerinin üstesinden gelmek için kontrol gerekir.

Yenilikçi dar kumaşlar için Stäubli çözümleri
Yenilikçi dar kumaşlar için Stäubli çözümleri

Jakar makinelerde sofistike çalışma prensibi

192 ila 896 çengel ile donatılan Stäubli LX 12, LX 32 ve LX 62 Jakar makineleri, dokuma makinesiyle senkronize olan Stäubli JC7N tarafından kontrol edilirler. Bu Jakar makineleri ile elde edilen olağanüstü ağızlık oluşumunun anahtarı, en yüksek işletimde bile kesinlikle titreşimsiz çalışma sağlayan özel bir kaldırma mekanizması (çift pozisyonlu ağızlık açma, krank tahrikli) kullanan sofistike çalışma prensibidir. Bu Jakar makineleri hızlı bir şekilde çalışmaya başlarlar, kullanımı kolaydır ve sınırsız yaratıcılığa izin verirler.

Yüksek kaliteli, siparişe özel Stäubli dizimi ile birlikte kullanıldığında, tüm müşteri tercihleri ve gereksinimleri karşılanabilir ve tüm tasarım seçenekleri açık kalır. Dizimin hızlı takılması ve sökülmesi MX modülleri tarafından desteklenir. Akıllıca tasarlanmış açıları içeren delikli tahta, çok çeşitli tasarım seçeneklerini destekler. Kompaktlıkları sayesinde (belirli modeller için servo motor tahrik mekanizması mevcuttur) bu makineler; herhangi bir dokuma fabrikasına, sınırlı alana sahip olanlara bile, kolayca sığarlar.

Stäubli LX 12, LX 32 ve LX 62 Jakar makineleri Türkiye’de önemli bir pazar payı elde etti; ve birçok fabrikada günlük operasyonda son derece güvenilir olduğunu kanıtladı. Yerel Stäubli ekibi, sadece günlük zorluklarında onları desteklemek için değil; aynı zamanda yenilikçi dar dokuma uygulamalarında bir adım daha ilerlemelerine yardımcı olmak; ve böylece pazarda liderliğini sürdürmek için de bu işletmelerle çok yakın çalışıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

İlk alev geciktirici, sürdürülebilir havacılık halısı üretildi

Yenilikçi tekstil çözümleri için üç firma iş birliği yaptı ve başarılı bir teknik çözüme imza attı. Alman halı üreticisi...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied