17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Yoğun ilgi üzerine ITM 2024 fuarında salon sayısı arttı

FuarlarYoğun ilgi üzerine ITM 2024 fuarında salon sayısı arttı

- Haber Sponsoru -

Tekstil makine ve teknolojilerinde önde gelen firmaların geliştirdikleri en son ürünleri tanıtacağı ITM 2024 fuarı, 4-8 Haziran tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Bu yıl ‘Geleceği Keşfet’ mottosuyla düzenlenecek fuar, firmaların ve yeni katılımcıların artan talepleri doğrultusunda salon sayısını 12’den 13’e çıkardı. Genişleyen fuar alanı sayesinde stantlarını büyüten ve fuarda ilk kez yer alma fırsatı bulan firmalar, daha geniş bir yelpazede ürün ve hizmetlerini sergileme şansı bulacak. 1200’den fazla yerli ve yabancı firmayı bir araya getirecek ve milyar euroluk iş hacminin gerçekleşeceği fuara katılacak olan firmalar; dünya tekstil sektörünün öncüleriyle iş birliği yapma imkânı yakalayacak. Pakistan, Bangladeş, Özbekistan, Hindistan ve Mısır gibi tekstilin hareketli olduğu birçok ülkeden heyetler ve küresel tekstil yatırımcıları ITM 2024 fuarını tercih edecek.

Geçtiğimiz yıllarda katıldıkları fuarlarda beklentilerinin üzerinde ziyaretçi sayısına ve satış rakamlarına ulaşan katılımcı firmalar, bu yılki fuar için stantlarını büyütme talebinde bulundu. Ayrıca fuara ilk kez katılacak firma sayısında da ciddi bir artış yaşandığı belirtildi.

Sürdürülebilir denim teknolojileri ITM 2024’te   Görsel Kaynak: ITM
Sürdürülebilir denim teknolojileri ITM 2024’te Görsel Kaynak: ITM

Sürdürülebilir denim teknolojileri ITM 2024’te

Hem katılımcısı hem de dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileriyle rekorlara imza atan ITM 2022 fuarında ilk kez açılan ‘Denim Teknolojileri Özel Bölümü’ katılımcılardan büyük ilgi gördü. Fuarda beklentilerinin üzerinde ziyaretçi ve satış rakamına ulaşan denim teknoloji üreticileri, bu yılki fuarda yerlerini büyütmek istedi. Denim üretiminde kullanılan; yıkama, ağartma, boyama, kesme, desen verme, finisaj, kurutma, ozon gibi makine ve kimyasal üreticilerinin ‘Boya-Terbiye’ salonlarına yakın olma talepleri de dikkate alınarak ‘Denim Teknolojileri Özel Bölümü’ 11A numaralı salona taşındı. Denim sektöründeki firmaların sürdürülebilir yeniliklerini ve son teknolojilerini tüm dünyaya tanıtmalarını sağlayacak olan ‘Denim Teknolojileri Özel Bölümü’, sürdürülebilir ürünlerle ilgili güvenilir bilgiler arayan alıcılar ve markalara kılavuzluk edecek.

ITM 2024 fuarına katılan firmalara, Ticaret Bakanlığı’ndan destek

Tekstil teknoloji üreticilerinin sabırsızlıkla beklediği ITM fuarına katılacak firmaları sevindirecek bir haber de T.C Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. ITM 2024 fuarı, ‘2024 Yılında Destek Kapsamına Alınan Sektörel Nitelikli Yurt İçi Fuarlar’ listesine girdi. Bu kapsamda; Türk Ticaret kanunları hükümleri çerçevesinde kurulmuş, ihracatçı birliğine üye ITM 2024 katılımcısı firmalar; yer kirası ve stant masrafları için ödenen fatura tutarının %50’sini destek kapsamında geri alabilecekler. Her firma için ödenecek maksimum destek tutarı 222 bin TL olacak. Başvuruların, DYS (Destek Yönetim Sistemi) üzerinden yapılacağı açıklandı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler