Ana Sayfa » Fuarlar » Bir fuar daha coronavirüs salgını yüzünden ertelendi

Bir fuar daha coronavirüs salgını yüzünden ertelendi

Salgın nedeniyle ertelenen fuarlara arasına 21. Zhejiang Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon fuarı da katıldı.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Aralık 2019’da yeni tip coronavirüs salgını çıktığından bu yana Çin’den onlarca fuar ve etkinlik iptal edildi. Vaka ve ölümlerde önlenemeyen artış nedeniyle yılın ilk yarısında yapılması planlanan neredeyse bütün etkinlikler ya iptal ediliyor ya da yılın ikinci yarısına erteleniyor. 14-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 21. Zhejiang Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Endüstrisi Fuarı 22—24 Temmuz 2020 tarihine ertelendi.

Organizatör Adsale Fuarcılık Hizmetleri Ltd salgının durumunun ve bunun endüstriyeler etkilerine çok dikkat ettiklerini açıkladı. Firma, salgın tedbirlerini güçlendirmek, tüm fuar katılımcılarının sağlığını ve güvenliğini korumak ve fuarın hedeflediği etkinliği sağlamak için bu kararın alındığını açıkladı. Fuar ile eşzamanlı olarak yapılacak olan 2020 Uluslararası Sağlık ve Tekstil Bilim-Teknoloji İnovasyon Konferansı da ertelendi. Her iki etkinlik de temmuz ayında Yiwu Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Adsale yaptığı açıklamada, yerel hükümet ve yetkililerle yakın temas halinde olduklarını, fuarın hazırlık çalışmalarının etkin bir şekilde ilerlediğinden emin olmak için salgın durumunu yakından izlemeye devam edeceklerini duyurdu.

Zhejiang Tex 2020 organizatörü Parry Chung;  “Salgından sonra sektör toparlanacak”

ZhejiangTex 2020 organizatörü Adsale Fuar Hizmetleri Ltd, Genel Müdür Parry Chung şunları söyledi: “Mevcut salgın durumu altında, tekstil endüstrisindeki birçok insan sektöre tam sorumluluklarını göstererek para ve malzeme bağışladı. Endüstrideki birçok şirket iş ve üretime devam etmede zorluklarla karşılaşmış olsa da, salgından sonra endüstrinin toparlanacağına ve tekrar gelişeceğine inanıyoruz. Adsale, yaşanan zorluklar konusunda herkesle çalışacak ve tekstil endüstrisini tam olarak destekleyecektir. Fuarın Temmuz ayına ertelenmesi, katılımcıların fuara tam olarak hazırlanmasına, fuarın etkinliğini sağlamak için yeni fırsatlar yakalamasına yardımcı olacaktır.”

Zhejiang fuarı da coronavirüs yüzünden ertelendi
Zhejiang fuarı da coronavirüs yüzünden ertelendi

Sektör salgına karşı işbirliği yapıyor

2019-nCoV’un patlak vermesi sırasında, 24 saat kesintisiz olarak tek kullanımlık tıbbi koruyucu giysi kumaşlar üreten CTA Zhong Fang gibi; tekstil endüstrisindeki birçok şirket anti-salgın malzemelerin üretimine katıldı. Ayrıca, TUORen, pazara girmek için üretimi hızlandıran maskeler; gözlükler, kafa koruma ve diğer işlevleri entegre eden yeni bir koruyucu başlık geliştirdi. YUYUE, Binzhou Şehrine 1 milyon koruyucu maske ve 10 bin tıbbi koruyucu giysi seti de dahil olmak üzere 5 milyon yuan değerinde salgın önleme malzemesi bağışladı. Bu malzemeler şirketin büyük sağlık zincirinin aseptik imalat atölyelerinde üretildi.

Durak Tekstil’in acı kaybı

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied