25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

ZIMMER AUSTRIA, ITM 2024’te geleceğe yönelik tekstil yeniliklerini gösterecek

BaskıZIMMER AUSTRIA, ITM 2024’te geleceğe yönelik tekstil yeniliklerini gösterecek

- Haber Sponsoru -

ZIMMER AUSTRIA, dijital baskıyla tekstil ve halı üretiminin geleceğine giden yolu açarak şirketlerin verimliliğini ve üretkenliğini nasıl artırabileceğini ilk elden görmeleri için sektör profesyonellerini ITM 2024’teki standına davet ediyor. Tekstil baskı, kaplama ve terbiye endüstrisinde teknolojik yenilik konusunda bir buçuk asırdan fazla deneyime sahip şirket, COLARIS dijital baskı sistemindeki en son yenilikleri ve daha fazlasını Salon 4’teki 404C numaralı stantta sunacak. Uzmanlar ayrıca beş gün boyunca ziyaretçilerin sorularını yanıtlamak üzere hazır bulunacak.

ZIMMER AUSTRIA Pazarlama Genel Müdürü Josef Osl, Textilegence’a yaptığı açıklamada, ZIMMER AUSTRIA olarak hedeflerinin sadece müşterilerinin mevcut ihtiyaçlarını karşılamak değil, aynı zamanda çevresel açıdan sürdürülebilir ve ekonomik açıdan verimli çözümlerle rekabet güçlerini artırmak olduğunu söyledi. Zemin kaplamalarından teknik tekstillere, ev tekstilinden modaya kadar çözümlerinin geniş bir yelpazedeki sektör taleplerini karşılayacak şekilde tasarlandığını belirten Osl, şöyle konuştu: “İstanbul’da düzenlenen ITM 2024 fuarına katılımımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu etkinlik, sektör profesyonellerinin tekstil alanındaki en son gelişmeleri ve yenilikçi çözümleri keşfetmeleri için önemli bir fırsatı temsil ediyor.”

COLARIS’teki en son yenilikler ZIMMER AUSTRIA standında

Firmanın standında öne çıkanlardan biri de COLARIS dijital baskıdaki son yenilikler olacak. Baskılı dokuma PES halı kilimlerden dokuma akrilik halılara, taşıma kumaşları, dış mekan performansı ve iş kıyafetlerinin yanı sıra branda ve PA bazlı suni deri gibi teknik tekstillere kadar uzanan uygulamalar için mükemmel olan makinelerdeki en yeni gelişmeleri gösterecek.

COLARIS Carpet Printer   Görsel Kaynak: ZIMMER AUSTRIA
COLARIS Carpet Printer Görsel Kaynak: ZIMMER AUSTRIA

Josef Osl, ziyaretçilerin, çift taraflı baskı sistemine sahip ROTASCREEN döner serigrafi baskı hattının büyük ölçekli bir modeli de dahil olmak üzere makinelerini yakından deneyimleyebileceklerini belirtti; ayrıca kapsamlı bir kaplama ve son işlem hattını ve yüksek performans ve sürdürülebilirliğe olan bağlılıklarını gösteren çok amaçlı MAGNOROLL kaplama makinesini sergileyeceklerini söyledi. Osl şöyle devam etti: “Uzmanlardan oluşan ekibimiz, en son teknolojilerimizin ve hizmetlerimizin ister üretim verimliliğini artırmak ister operasyonel maliyetleri azaltmak ister genişletilebilir sistem konseptlerini uygulamak olsun, özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde nasıl özelleştirilebileceğini görüşmek için hazır olacak.”

Osl, sektör profesyonellerinin ZIMMER AUSTRIA çözümlerini seçmelerinin nedenlerini ise şu şekilde açıkladı: “Avusturya mühendisliği ve üretiminin hassasiyetiyle desteklenen yeniliğe olan bağlılığımız, makinelerimizin sadece dayanıklı olmasını değil aynı zamanda teknolojinin en ileri seviyesinde olmasını sağlıyor. Ayrıca, ihtiyaçlarınızın yeniliklerimizi yönlendirdiği, operasyonel çerçevelerinizle kusursuz bir şekilde bütünleşen çözümler sunan, müşteri odaklı bir yaklaşımı benimsiyoruz. Böylece kişiye özel çözümler sunabiliyoruz. Yalnızca bugünün gereksinimlerini karşılamakla kalmayıp, aynı zamanda yarının zorluklarına da uyarlanabilen, sürdürülebilirlik ve maliyet verimliliği sağlayan sistemler geliştirmekte kararlıyız.”

“Askeri tekstillerin geleceğine liderlik ediyoruz”

ZIMMER AUSTRIA’nın askeri tekstiller uzmanlık alanında da öncü olduğunu hatırlatan Josef Osl şunları söyledi: “Askeri operasyonların gelişimi ve tespit yöntemlerinin artan karmaşıklığıyla birlikte, gelişmiş kamuflaj teknolojilerine olan ihtiyaç hiç bu kadar kritik olmamıştı. COLARIS Dijital Inkjet Baskı sistemimiz, etkili gizlenme için gerekli olan büyük ölçekli, kesintisiz kamuflaj desenlerinin üretilmesini sağlayan, gizli kamuflaj teknolojisinde ezber bozan bir üründür.”

COLARIS’in yenilikçi özelliklerinden biri, gün ışığından tam gece karanlığına kadar kamuflaj etkinliği için çok önemli olan, tasarımdaki her renk için hassas kızılötesi yansıma parametrelerinin ayarlanmasına olanak tanıyan Dijital IR Yansıma Kontrolüdür. Diğer bir özellik ise, gizlenme yeteneklerini geliştirmek için doğal ortamları yakından taklit ederek gelişen kamuflaj desenlerinin oluşturulmasını otomatikleştiren Rastgele Desen Oluşturmadır.

ROTASCREEN sistemi, çeşitli askeri tekstillere uygun, eşsiz hacimli kamuflaj desenleri üretimi sağlıyor   Görsel Kaynak: ZIMMER AUSTRIA
ROTASCREEN sistemi, çeşitli askeri tekstillere uygun, eşsiz hacimli kamuflaj desenleri üretimi sağlıyor Görsel Kaynak: ZIMMER AUSTRIA

ROTASCREEN ve MAGNOROLL ile kamuflajı geliştirme

ROTASCREEN sistemi, çeşitli askeri tekstillere uygun, eşsiz hacimli kamuflaj desenleri üretimi sağlıyor. MAGNOROLL sistemi, askeri tekstillerin su geçirmezlik, UV koruması, termal koruma ve alev geciktiricilik gibi işlevsel özelliklerini geliştiren gelişmiş kaplama ve terbiye tekniklerini sunarak serigrafi ve dijital baskıyı benzer şekilde tamamlıyor.

Josef Osl sözlerini şu şekilde tamamladı: “Hem sivil hem de askeri tekstil uygulamalarının ufku geliştikçe ZIMMER AUSTRIA, günümüz zorluklarının çetin taleplerini karşılayan yenilikçi çözümlerle yol göstermeye devam ediyor. İster tekstil üreticilerinin üretim yeteneklerinin arttırılması, isterse gelişmiş askeri kamuflaj teknolojilerinin geliştirilmesi olsun, ZIMMER AUSTRIA tekstil inovasyonunda önde gelen ortağınız olmaya devam ediyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler