Allma TechnoCorder TC2 Daha Fazla Esneklik ile Techtextil 2017’de

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Allma TechnoCorder TC2 Daha Fazla Esneklik ile Techtextil 2017’de
Allma TechnoCorder TC2 Daha Fazla Esneklik ile Techtextil 2017’de

Teknik tekstiller ve nonwoven sektörünün önde gelen fuarlarından Techtextil, 9-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında yine Frankfurt’ta birçok uzman ziyaretçiyi kendisine çekecek. Saurer Allma müşteri ve ziyaretçilerine Salon 3.0’daki D02 standında ağırlayacak ve onlara endüstriyel iplikler için büküm teknolojisindeki en son gelişmeler hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyacağını açıkladı. Çift büküm bükme makinesi TechnoCorder TC2’de, örneğin 9 katlı iplik kompozisyonlarına kadar sanayi iplikleri (yapıları) işlenebiliyor.  Yenilikçi FlexiPly cihazı, yenilikçi hibrid ipliklerin üretimini mümkün kılıyor.

Endüstriyel ipliklerin ve lastik kordunun bükülmesinde ve kablolamada lider bir firma olarak Allma, esneklik, verimlilik ve kalite açısından ölçütleri belirliyor.

Daha fazla esnekliğe sahip yüksek kaliteli seçkin iplikler

TechnoCorder TC2, özellikle endüstriyel ipliklerin üretim, materyal ve numara farklılıkları açısından eşsiz esnekliği ile karakterize ediliyor. Kendine yeterli iğ tahrikleri, bağımsız iğlerde tek tek öğelerin işlenebildiği bu tür üretim esnekliğini sağlıyor. Yenilikçi FlexiPly yazılımı ile, piyasanın TechnoCorder TC2’den beklediği hibrid iplik kompozisyonlarını ekonomik olarak üretebiliyorsunuz. Teknik tekstiller, kord ve mekanik kauçuk ürünler (MRG) için, poliamid ve aramid gibi farklı malzemelerin ve farklı katların kullanılması sayesinde, yeni özelliklere sahip iplikler geliştirildi.

FlexiPly cihazını genişleten bir yenilik söz konusu. Yeni yazılım, 9 katlı çok sayıda kompozisyona izin veriyor. Makineyi PE-/PP bantlar ve monofilamentlerin işlenmesi için donatma imkanı, müşterilere ilave malzeme esnekliği sağlıyor.

670 ve 830mm’lik iki iğ aralığı (gauge), iplim numara çeşitliliğini 235 ila 33,000 dtex arasında büyük ölçüde genişleterek, çok ince ve çok iri ipliklerin TechoCorder TC2’de yüksek kalitede işlenmesini sağlıyor.

Maksimum verimlilik ve en üst kalite

400m/dak’lık sevk hızı, endüstriyel ipliklerin bükümünde bir dünya derecesidir. TechnoCorder TC2 mükemmel iplik kalitesini garanti ediyor ve proses gözetim sistemi, optimal bir iplik sarım geometrisinin yanı sıra hassas ve düşük gerginlikte iplik rehberleme sayesinde yüksek yoğunluklu ve mükemmel görünüme sahip bükümlü bobinler sağlıyor. Üretkenliği daha da arttırmak için, sağılma hızını 150m/dakikaya (çok katlı bobinler) ve campenello kullanıldığında 180m/dakika (flanşlı bobin) çıkarmak için Yüksek Hızlı Bobin (HSP) geliştirildi.

Enerjisi optimize edilmiş tahrikler ve ince iplik balonu, makinenin enerji dengesini arttırıyor. Yenilikçi iğ konsepti ve ana unsurların ergonomik düzenlenmesi, özellikle yüksek çalışma rahatlığı sağlıyor. Yeni geliştirmelerle Allma, son derece dinamik teknik tekstil pazarına uyarlanmış müşteriye özel çözümler için yenilikçi ve ekonomik bir üretim makinesi sunuyor.

Allma Volkmann Hakkında

Saurer Group içinde, Kempten’deki Allma ve yine Kempten’deki Volkmann, Allma Volkman iş birimini oluşturuyor. Allma ve Volkmann büküm ve kabolalama teknolojilerinde dünya lideridir. Allma ve Volkmann onlarca yıldır bükme ve kablolama makinelerinin üretiminde standartları sürekli olarak belirliyor. Yenilikte lider olan Allma, lastik kordu ve endüstriyel iplikler için dünya çapında lider v e enerji açısından verimli bir teknoloji sunuyor. Volkmann kesikli elyaf iplikleri, halı iplikleri  ve cam filament iplikleri için yüksek kaliteli büküm ve kablolama makineleri üretiyor. Pazar segmentlerindeki küresel başarı, müşterilerle yıllarca yoğun işbirliği yapılmasına dayanıyor. Komple çözümler ve genel konseptler için tedarikçi olarak, mükemmel bir üne sahip. Ürünler, tekstil geleceği için bugünkü bilgi ile eşleştirilen, nesiller boyunca geliştirilmiş geniş bir tecrübenin sonucudur.

Saurer Group Hakkında

Saurer Group, esas olarak iplik işleme için makine ve bileşenleri konusunda uzmanlaşmış önde gelen bir tekstil endüstrisi grubudur. Saurer şu markaları buluşturuyor; iplik eğirme markaları Schlafhorst ve Zinser, büküm markaları Allma ve Volkmann, ön-eğirme markası Jintan ve Saurer Embroidery. Ayrıca Saurer Bileşenler bölümünde Accotex, Daytex, Fibrevision, Temco  ve Texpart markaları bulunuyor.

Yıllık 1.0 milyar Euro’luk cirosu bulunan grup,dünya çapında İsviçre, Almanya, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Brezilya, Meksika, ABD, Çin, Hindistan ve Singapur bölgelerinde 4000 çalışana sahip. Saurer Group, dünyanın tekstil endüstrisinin merkezlerine hizmet vermek için iyi konumlanmış durumda.

Teknik Tekstiller Haberleri

ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, tekstil endüstrisinde önemli bir satın alma gerçekleştiriyor. Grup, Laroche SA ve Miltec SA France’yi kapsayan...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied