.
Ana Sayfa » Terbiye » AQUARIA ile Su Çağına Hoş Geldiniz

AQUARIA ile Su Çağına Hoş Geldiniz

Tekstil ve moda dünyası suyun özel gücünü Biancalani’nin patentli yeni kontinü ve açık en yıkama teknolojisi AQUARIA® ile keşfediyor. Tekstil ve moda dünyası suyun özel gücü için hazır.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.
AQUARIA ile Su Çağına Hoş Geldiniz
AQUARIA ile Su Çağına Hoş Geldiniz

AQUARIA ile su çağına hoş geldiniz. Buluşun zevki geri döndü ve tüm dünyada moda haftaları boyunca rehberlik (fil rouge) yaptı. Temel konsept, zaten mükemmel bir ürünü fazladan çaba harcayarak özel bir ürüne dönüştürmektir. Tekstil dünyası tüm bunlar göz önünde bulundurularak, WSGN trend tahmin ajansının öngördüğü şekilde, denim pazar payının artışıyla birlikte Texworld Paris, Milano Unica ve Denim Première Vision fuarlarına hazırlanıyor.

Tasarımcılar gittikçe daha sık olarak, görünüm, dokunuş (tuşe) ve tekstil performanslarına göre sıra dışı bir şey yaratabilmek için, gerekli olmayan ancak gerçekten orijinal olan üretim süreçlerinden geçmiş tekstiller arıyor. Bu, önümüzdeki yıllardaki tekstil üretiminin kilit konseptidir. Ayrıca tekstil terbiyecileri su sayesinde, tasarımcılar için fiilen ilham kaynağı olabilir: Aslında, bazı belirli renklere ve tekstil yapı tanımlarına yalnızca belirli yıkama işlemlerinden geçerek ulaşılabilir. Özel işlemlerdir bunlar. Ve burada mekanik tekstil endüstrisi devreye giriyor ve bu, tekstil ve moda üretiminin yükseldiği yerdir. Ayrıca, Biancalani’nin patentli çözümü AQUARIA® burada etkili oluyor.

Mekanik tekstil endüstrisi, kumaşlar için özel işlemler gerçekleştirebilecek makineler sunmaya çalışmasından bu yana çok zaman geçti. Zaman ve para maliyeti nedeniyle kontinü olmayan prosesten, sonuçların tekrarlanabilirliği ve niceliksel olarak daha yüksek bir ürün garantisi için kontinü (kesintisiz) prosese geçmek kesinlikle gerekliydi. Böylece sonuçta hiçbir pazar dışarıda kalmaz. Ve hepsinden öte, halat işleminden açık ene geçmek gerekiyordu. Ama sadece bu değil. Tekstil terbiyesinde, hem açık en hem de kontinü olarak benzer makineler zaten vardı. Ancak mevcut olmayan şey, hava ile taşınan kumaşın yıkamasını gerçekleştiren bir makineydi. Sonunda bu yapıldı ve ona AQUARIA® deniliyor.

AQUARIA ile yeni olanaklara kavuşursunuz

Tekstil endüstrisi yaratıcılıkla dolu, ancak üretim sürecindeki engellerin de farkında. Ve çoğu zaman tasarımcıların talepleri gerçek üretim olanaklarıyla uyuşmaz. Şimdiye kadar böyleydi. Aslında, karşılaştıkları özel isteklere, fikirlere ve hayallere göre Biancalani Textile Machinery, yeni bir tekstil makinesi olarak AQUARIA®’yı oluşturdu. Bütün üretim engellerinin tamamen üstesinden gelen bu yeni tekstil makinesi, kullanıcılarına yepyeni üretim süreçleri hakkında düşünme özgürlüğü sağlıyor.

İlk defa,  AQUARIA® halat işleminde kontinü olmayanı arkada bırakıyor ve açık en proses işleme odaklanıyor. Avantajlar açısından (iz veya kırışıklık olmadan, kumaşı tekrar açmaya gerek kalmadan) bunun ne anlama geldiğinin farkında olarak, sonunda su kadar özgür olabilirsiniz ve müşterilerinize göstereceğiniz yeni ürünleri tasarlayabilirsiniz.  Ya da uzun zamandır tasarladığınız bir ürünü şimdi AQUARIA® sayesinde gerçekten üretebilirsiniz.

Dahası, moda endüstrisi, yalnızca derin bir mekanik yıkama hareketi ve makinenin döngüsü banyo içinde yüksek kalma süresi sayesinde elde edilen çok özel proseslerin ardından gerçekleşen kumaşlar arıyor. AQUARIA® bunların hepsini ve çok daha fazlasını gerçekleştiriyor. AIRO® teknolojisine ve Biancalani’yi uluslararası mekanik tekstil pazarında farklı kılan,30 yıldan fazla bir makine bilgisine dayanan bir makinedir.

Standart bir yıkama teknolojisinden fazlası

Peki AQUARIA®’nın ‘daha fazlası’ nedir? Bunu söylemek oldukça kolay. Operatörler, AIRO24EVO5, AIRBOX ve BRIO®24 ile birlikte ITMA 2019’da sunulan AQUARIA®’nın sahip olduğu potansiyeli keşfettiler. AQUARIA® çok sayıda yıkama işlemine, yani; enzim işlemlerine, elyaf inceltme (fibrilasyon), defibrilasyon (tencel), biyoperdahlama, haşıl sökme, ağartma, ağırlık azaltma, yapışkan giderme ve diğerlerini mümkün kılıyor. Elde edilebilecek çok özel sonuçlardan bazıları şunlardır;

  • Soldurma ve renk azaltma
  • Tencel ve liyosel fibrilasyon ve defibrilasyonu
  • Enzim yıkama
  • Cupro ve karışımlarda his efekti
  • Opaklık
  • Donma efekti

Ayrıca, AQUARIA®’nın modülerliği her türlü üretim ihtiyacını karşılıyor. Ancak her şeyden önce, AQUARIA® herhangi bir yeni efekt talebini yerine getiren bir makinedir. Bu, tekstil ve moda dünyaları tarafından keşfedilmeye hazır tamamen yeni bir potansiyeller dünyasıdır.

Teknik üstünlük yıkamayı garanti ediyor

Biancalani’nin patentli kontinü açık en yıkama makinesi AQUARIA®, kumaşın hava ile taşınmasını sağlayan AIRO® konseptine dayanıyor, gerçek mekanik etki kumaş yıkanırken sağlanır. Patentli sistem otomatik, verimli ve homojen bir yıkama için her şeyi kapsıyor. Böylece operasyonda para ve zaman israfının önüne geçiliyor. AQUARIA®, ile hava ve su tekstilcilerin amaçlarına hizmet etmek için birlikte çalışıyor. Onlarca farklı yıkama işlemini hızlı, sorunsuz ve hatasız yapma garantisi veren AQUARIA, Biancalani’nin kontinü kurutucuları AIRO®24 ve BRIO®24’e bağlanabiliyor.

Yazan: Rossano Biancalani

Tekstil Terbiye Haberleri

Arıkan Mensucat ürün kalitesini BRÜCKNER ile güvene alıyor

Yaklaşık 30 yıl önce Kahramanmaraş’ta bir aile şirketi olarak kurulan Arıkan Mensucat, iplik üretimiyle başladığı tekstil yolculuğuna daha sonra...

Özel Haberler