Arıkan Mensucat ürün kalitesini BRÜCKNER ile güvene alıyor

Arıkan Mensucat, yüksek kaliteli ürünler için BRÜCKNER’in tekstil terbiye çözümlerine yatırıma devam ediyor.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Arıkan Mensucat ürün kalitesini BRÜCKNER ile güvene alıyor

Yaklaşık 30 yıl önce Kahramanmaraş’ta bir aile şirketi olarak kurulan Arıkan Mensucat, iplik üretimiyle başladığı tekstil yolculuğuna daha sonra örme, boyama ve terbiye işlemlerini de ekleyerek devam etti. Bugün dünya çapında bir entegre tekstil üreticisi konumuna ulaşan firma, boyama ve terbiye tesisinin kuruluşundan itibaren 2014 yılında yüksek kaliteli örme kumaş terbiyesi için üç adet BRÜCKNER ram makinesi kullanmaya başladı. Arıkan daha sonra 2016 yılında iki, 2019 yılında bir hat daha tedarik ederek üretimini sürdürdü. En son hattın devreye alınmasıyla birlikte ise firma toplam yedi adet BRÜCKNER ram makinesi ile tüm dünya için yüksek kaliteli triko üretecek. 

Günlük yaklaşık 55 ton triko üretimi gerçekleştirerek 1.500 kişiyi istihdam eden Arıkan Mensucat, birçok tanınmış Türk moda markasının yanı sıra Avrupa, Rusya, Körfez Ülkeleri ve diğer önde gelen uluslararası pazarlardaki üreticilere de tedarik sağlıyor. Firma 2014 yılından beri, üretimde pek çok avantaj sunan BRÜCKNER terbiye hatlarını tercih ediyor. 

Arıkan Mensucat: BRÜCKNER kalite, verimlilik ve inovasyonu temsil ediyor

Arıkan Mensucat Üretim Müdürü Harun Bilginer BRÜCKNER markasının kalite, verimlilik ve inovasyonu temsil ettiğini söyleyerek; açık iletişim, müşterilerle profesyonel ilişki ve iyi hizmetten memnuniyetlerini dile getirdi. Pek çok ülkede bulunan temsilcilerin de bunda önemli bir rol oynadığını belirten Bilginer, BRÜCKNER’in INTER TEKSTIL ile Türkiye’de iyi bir şekilde temsil edildiğinin altını çizdi. 

Hatların kolay kontrolü, sezgisel olarak tasarlanan görselleştirme ve optimize edilmiş bir üretim süreci için sunulan birçok akıllı yardımcı sistemin yanı sıra bakım ve temizlik için hattın çok iyi erişilebilir olması da BRÜCKNER’in sağladığı avantajlar arasında yer alıyor. Ayrıca, makine parametrelerinde sadece birkaç değişiklikle önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilirken, gelişmiş yazılım, makine operatörlerine bu amaç için önemli bilgiler sağlıyor. 

Arıkan Mensucat ürün kalitesini BRÜCKNER ile güvene alıyor

Yeni BRÜCKNER hatları için yatırım görüşmeleri sürüyor

Özellikle kumaş terbiye bölümünde enerji tasarrufuna büyük önem veren Arıkan Mensucat başka bir BRÜCKNER hattı için de halihazırda görüşmelere devam ediyor. Tüm üretim zincirinde en yoğun enerji gerektiren kurutma işlemi, aynı zamanda en fazla tasarruf yapılabilen alan olarak yer alıyor. BRÜCKNER’in kombine ısıtma sistemi çözümü kurutma işlemi için temelde Türkiye’de ücretsiz veya uygun fiyatlara temin edilebilen buhar enerjisini kullanılıyor. Sistem, mevcut buharın kurutucuyu ısıtmak için yetersiz kaldığı noktada ise otomatik olarak gazlı ısıtmaya geçiyor. Bu sayede önemli ölçüde enerji ve maliyet tasarrufu sağlanarak, tekstil üreticileri bir yandan çevre dostu üretime katkı sunarken diğer yandan da pazardaki rekabet gücünü artırıyor. 

Müşterinin gereksinimlerine ve mevcut kaynaklara bağlı olarak uzun yıllardır kombine ısıtma sistemleri sunan BRÜCKNER, bu kombine sistemlerin uzun yıllar boyunca gelişimi ve sofistike bir yazılım sayesinde, günümüzde başka bir enerji kaynağına geçişin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied