Aydınlatılmış giysiler için iki uzman isim birlikte çalıştı

Coats ve Osram işbirliğiyle enerji kullanarak aydınlatılan yeni bir giysi sistemi geliştirdi.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Dünyanın önde gelen endüstriyel iplik şirketi Coats ve küresel aydınlatma uzmanı Osram, insanların güvenliğini ve görünürlüğünü arttırmaya yardımcı olmak için işbirliği yaparak Coats Signal Active Illumination’u (Aktif Aydınlatmalı Sinyal) başlattı.

Coats Signal Active Illumination, giysiler ve aksesuarlarda kullanılmak üzere tasarlanmış son teknoloji ürünü yıkınabilir, hafif ve kişiselleştirilebilir LED ışık sistemidir. Görüş mesafesi, geri yansıtıcı ürünlerin elde edebileceğinden üç kat daha fazladır.

Coats Signal Active Illumination, enerjilerini bir kredi kartı büyüklüğündeki bir USB güç kaynağından alan esnek ışık kılavuzlarından yapıldı. Güç, bir iş vardiyasının uzunluğu olan sekiz saate kadar çalışır. Bu nedenle özellikle iş giysilerinin bir parçası olarak giyenler için yararlıdır. LED ışık sistemi dahil olmak üzere giysinin makine yıkama ve kurutma işlemlerinden geçmesini sağlamak için güç bankası kolayca çıkarılabilir ve çıkarılabilir.

Yeni sistem daha Coats ve Osram katkılarıyla daha fazla güvenlik sağlayacak

Coats Giyim ve Ayakkabı Başkanı Adrian Elliott şunları söyledi; “ Tekstil alanındaki derin uzmanlığımızı Osram ’ın geniş teknik aydınlatma bilgisi ile birleştirmek, yeni nesil yüksek görünürlüğe sahip çalışma kıyafetini ve aktif giyimi şekillendirecektir. Giysilerdeki homojen aydınlatma, kelimenin tam anlamıyla insanların görünürlüğünde ve dolayısıyla güvenliklerinde iyileştirmelere güç verecek. Örneğin, yaklaşan araçlarda ani bir düşüşe yaklaşan duyusal güvenlik algılamasına yanıt vermek için mesafe genişletme potansiyeli hayat kurtaran bir ürün yaratabilir.”

LED ışıkları çeşitli renklerde mevcuttur; tek tek veya kombinasyon halinde kullanılabilen sarı, mavi, yeşil, kırmızı, sarı, soğuk beyaz ve sıcak beyaz. Farklı ayarlar mevcuttur; sürekli yanık, yanıp sönme ve yumuşak titreşim. İnsanların güvenliğini daha da arttırmaya yardımcı olacak işlevsellik eklemek için sensör entegrasyonu ve internet bağlantısı şeklinde daha fazla gelişme planlanıyor.

Aydınlatılmış giysiler için Coats ve Osram birlikte çalıştı
Aydınlatılmış giysiler için Coats ve Osram birlikte çalıştı

Osram Endüstri İşi CEO’su Adarsh Murthy; “Coats ile tamamen yeni bir pazar yaratmamızı ve şekillendirmemizi mümkün kılan çok sinerjik bir ortaklığımız var. İki endüstrinin, aydınlatma ve tekstillerin, bu pazardaki iki önde gelen oyuncuyla birleşmesi, dünyayı daha güvenli ve keyifli bir yer yapma arayışımızda yenilik için mükemmel bir fırsat sunuyor” dedi.

Ayrıca giysilere ve aksesuarlara kolay entegrasyon için tasarlanmış kordon/şerit çözümleri de vardır. Ürün yelpazesinde; geri yansıtıcı delikli şeritler, ağ şeritler ve geri yansıtıcı bantlara entegre edilmiş şeritler yer alıyor. Bunlar, Retro-yansıtma ile pasif aydınlatma ve ışık sistemleri ile birlikte aktif aydınlatma sunuyor. Ayrıca ışık sistemlerini mevcut tasarımlara dahil etmek için uygun maliyetli bir üretim seçeneği sunuyor.

Coats Signal Active Illumination düşük voltajlı bir cihazdır (5V) ve CE, RoHS ve REACH dahil tüm ilgili standartların şartlarına uygundur. İki şirketin partnerliği, Almanya’daki küçük bir müşteri grubuyla başarılı bir pilot uygulamayı takip ediyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied