Baldwin Technology, Aprede Yeni Dönemi TexCoat G4 ile Başlatacak

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Baldwin Technology, Aprede Yeni Dönemi TexCoat G4 ile Başlatacak

Baldwin TexCoat G4
Baldwin Technology, Aprede Yeni Dönemi TexCoat G4 ile Başlatacak

Devrim niteliğindeki tekstil apre teknolojisi Baldwin TexCoat G4, sürdürülebilirliği yükseltirken toplam süreç kontrolü sağlıyor.

Baldwin Technology Company Inc., TexCoat G4’ün lansmanını 20-26 Haziran 2019 tarihlerinde Barselona’da düzenlenecek ITMA ticaret fuarında gerçekleştirecek. TexCoat G4, kumaş apreleme için Baldwin tarafından geliştirilen, devrim niteliğinde, gelecek nesil temassız hassas uygulama sistemidir. Sistem, sıfır kimyasal madde atığıyla sürekli olarak yüksek kalitede ve verimli tekstil apreleme işlemi sağlıyor ve su ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. TexCoat G4, Baldwin tarafından salon H2, stant A204’te sergilenecek.

Baldwin Technology Hassas Uygulama Segmenti Başkanı Eric Norling şu açıklamada bulundu; “TexCoat G4’ün lansmanını ITMA 2019’da gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu lansmanı, zamandan ve değerli kaynaklardan tasarruf sağlarken ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunurken hem proses hem ürün kalitesini önemli ölçüde yükselten bir inovasyonu deneyimlemek için büyük bir fırsat olarak görüyoruz.”

Baldwin TexCoat G4

Temassız püskürtme teknolojisi, apre kimyasallarının uygulanması için kullanılan geleneksel yöntemlere kıyasla çok sayıda avantaj sunuyor. Kimyasal madde, tekstil yüzeyine homojen şekilde dağıtılır ve kumaşın tek bir tarafında veya her iki tarafında sadece gerekli olduğu yerlere uygulanır. Kimyasal maddenin yapıştırıcı katman kalitesini etkilemesi riskini ortadan kaldırdığından su itici malzemelerin veya lamine kumaşların uygulanması açısından büyük avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca, temassız bir teknoloji olması da yaş üzerine yaş proseslerde kimyasal madde seyrelmesini önleyerek kararlı kimyasal madde kaplama oranlarının tam olarak kontrol edilmesini imkan tanır. Ek olarak, apreleme işlemi sırasında banyo kirlenmesi riski taşımadığından renk veya kumaş değişiklikleri sırasında devre dışı kalma süresi sıfırdır.

TexCoat G4 ürünü sürdürülebilirliği önemli ölçüde yükselterek, kârlılığın artmasını sağlıyor. Fazla püskürtülen kimyasal maddenin %100’ü geri dönüştürülür ve kimyasal madde, renk veya kumaş değişikliği sırasında kimyasal madde atıkları %0’dır. Kumaşa sadece gereken miktarda kimyasal madde uygulandığından %50 oranında azaltılmış bir banyo alma seviyesi elde edilir ve bu da su ve enerji tüketiminin %50 oranında azaltılmasını sağlar. Tek taraflı püskürtme uygulamasıyla birlikte düşük banyo alma seviyeleri, prosesleri birleştirir ve örneğin lamine kumaşlar için veya döşeme tekstilinin bitirilmesinde vb. kurutma adımlarının tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayabilir.

TexCoat çok daha sürdürülebilir

Eric Norling açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Tekstil yüzey bitirme endüstrisinin karşı karşıya kaldığı en büyük zorluklardan bir tanesi her geçen gün katılaşan çevre mevzuatları; ve artan tüketici talepleri doğrultusunda enerji, kimyasal madde ve su tüketimi açısından çevre üzerindeki olumsuz etkilerdir. TexCoat G4 hem su hem enerji tüketimini azalttığı ve değişikliklerde kimyasal madde atığı sıfır olduğu için; çok daha sürdürülebilir bir yüzey bitirme elde edilmektedir.”

TexCoat G4, apre prosesi için daha önce görülmemiş bir takip ve kontrol imkânı sunarak kararlı bir kaliteyi garanti etmektedir. Otomatik kimyasal madde ve kapsam seçimi de dâhil, reçete yönetimi sayesinde değişiklikler kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilir. Sistem ayrıca otomatik devir takibi, kumaş genişliği telafisi, sistemin çalışma süresinin, performansının ve kimyasal madde kullanımının takip edilmesine için gerçek zamanlı takip olanakları ve ayrıca aktif bakım uyarıları sunuyor.

TexCoat G4 yaş üzerine yaş uygulamalarda ve laminasyon proseslerinde su iticiler, yumuşatıcılar, mikrop önleyiciler; ve çok daha fazlası gibi düşük viskoziteli, su bazlı kimyasal maddelerden oluşan geniş bir aralığı kapsıyor. Ek olarak, sistem tam olarak sızdırmazdır, bu sayede aerosolleri hapseder ve operatör için sağlıklı bir çalışma ortamı sunuyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Devan ve Jeanologia sürdürülebilir tekstil için birlikte çalışıyor

Sürdürülebilir ve fonksiyonel tekstil terbiyelerinde öncü şirketlerden Belçika merkezli Devan, iklim değişikliği, su tüketimini azaltma ve sürdürülebilirlik adına önemli...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied