Ana Sayfa » Dokuma » Bangladeş Tekstil Endüstrisi Itema Çözümleriyle Güçleniyor

Bangladeş Tekstil Endüstrisi Itema Çözümleriyle Güçleniyor

Itema, 9-12 Ocak 2019 tarihinde, Bangladeş ’te DTG Dhaka Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı’nda Salon 7 Stant 510’da sınıfının en iyi dokuma yeniliklerini sergileyecek.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Bangladeş Tekstil Endüstrisi Itema Çözümleriyle Güçleniyor
Bangladeş Tekstil Endüstrisi Itema Çözümleriyle Güçleniyor

Sınıfının en iyisi olan dokuma makineleri, yedek parça ve entegre servisinin üreticisi Itema, 0-12 Ocak tarihleri arasında BICC – Bangabadhu Uluslararası Konferans Merkezi’nde düzenlenecek olan DTG Dhaka’ya (Salon 7 Stant 510) ülkedeki tek temsilcisi Pasific Associates ile ortak bir stantta katılacak.

İtalya merkezli şirket, dünyanın en çok satanlarından Itema rapier dokuma makinesi R9500’ü sergileyecek. Fuardaki R9500, Chittagong merkezli Itema Müşteri Group’un izniyle, Bangladeşli dokuma fabrikalarından en çok üretilen kumaşları temsilen bir gömleklik kumaş dokuyacak.  Itema, endüstriyel tekstil üstünlüğü, gerçek üretim performansları ve R9500’ün gömleklik, giyim, yatak örtüleri dahil en geniş kumaş dokuma yelpazesindeki mükemmel verimliliğini göstermeyi hedefliyor.

DTG fuarı, Itema için Bangladeşli dokumacıların ileri dokuma teknolojisini ve dünya çapındaki Itema referanslarını ilk elden tecrübe etmelerini mümkün kılan mükemmel bir platformdur. Bangladeş dokuma kumaş üretiminde gelecekteki lider ülkelerden biri olarak görülüyor.

Bangladeş tekstilde öne çıkıyor

Aslında, konfeksiyon Bangladeş’te önemli bir sektör olmasına rağmen, ihtiyaç duyulan büyük miktardaki kumaş hala diğer ülkelerden ithal ediliyor. Bu durumda, Bangladeş tekstil endüstrisinin büyümesi için dokuma endüstrisinin gelecekteki gelişimi, ana potansiyel sektörlerden birini temsil ediyor.

İtalya’da üretilen sınıfının en iyisi dokuma makinelerinin yanı sıra, gerçek zamanlı bir satış sonrası servisi, dokumacılar için profesyonel eğitimler ve entegre tekstil danışmanlığı ile; Itema kendini sadece basit bir tedarikçi olarak değil, güvenilir bir partner olarak konumlandırıyor.

Itema, tekstil üreticilerine üç atkı atma teknolojisini (rapier, airjet ve projektilli), OEM yedek parçalar ve yükseltme kitleri sunarak; şimdi Itema’nın bir parçası haline gelmiş tarihi markalar Somet, Sulzer ve Vametex’e dönük çözümlere adanmış MyItema online mağazası ve dünyanın farklı 6 lokasyonundaki yüksek profesyonel eğitimleriyle, pazarda benzersiz bir şekilde konumlanmış bulunuyor.

Müşteri odaklı bir şirket olarak Itema, Bangladeşli tekstil girişimcilerine pazarda değerli bir opsiyon sunmak istiyor ve eğitimli ve profesyonel bir yerel teknisyen ekibe dayanarak sağlam bir organizasyon sunuyor.

Şirketin Bangladeşli Itema ekibiyle birlikte Italyan temsilcileri, sektördeki oyuncularla tanışmak, ihtiyaçlarını dinlemek ve onlara Itema’yla yakalayacakları olanakları ve avantajları göstermek için DTG fuarında olacak.

R9500 Rapier dokuma makinesi

2012’nin sonlarına doğru pazara sunulduğundan bu yana; Itema R9500, dokuma tarihinin en çok satılan, adından söz ettiren ve en başarılı rapier dokuma makinesi oldu. Geniş bir uygulama yelpazesine sahip olan R9500, Itema’nın en önemli ürünleri arasındadır. Bu dokuma makinesi eşsiz kalite ve yüksek katma değer ile üretim gerçekleştiriyor ve kullanımı kolaydır. Neredeyse çok yönlülükte sınırı olmayan R9500, müşterinin yeni fırsatları benimsemesini ve hızlı bir şekilde yeni pazarlara girmesini sağlıyor.

Bu makinenin teknik özelliklerinde şunlar öne çıkıyor; üstün dokuma performansı; düşük titreşim ve az yer kaplama ile kompakt ve dayanıklı yapı; TurboProp sistemi ile daha az hareketli parça, optimize edilmiş ağızlık açma, daha az iplik sürtünmesi/gerilimi, daha az duruş; optimum kumaş kalitesi; motorlu elektronik veya rotocut seçeneği ile atkı kesici cihazında çok yönlülük; güvenilir elektronik NCP platformu (Yeni Ortak Platform – A9500 airjet makinesinde olduğu gibi); düşük bakım maliyetleri, daha uzun yağ değişim aralığı, daha az yağ tüketimi; grafik özellikli kullanıcı dostu dokunmatik ekran; LoomBrowser ile uzaktan tezgah kontrolü; kumaş verimliliğini en üste çıkarmak için tasarlanmış iPOS Akıllı Verimlilik Optimizasyon Sistemi.

Yeniden tasarlanan tefe ve arka köprü mekanizması en önemli yeni gelişim noktalarıdır. Yeni arka köprü düşük çözgü gerginliği ve temizleyici çözgü ağız aralığını mümkün kılarken; yeni tefe mekanizması tasarımı da hız ve çok yönlülüğü teşvik ediyor.

Yeni geliştirilmiş olan FPA 2.0 Serbest Pozitif Yaklaşım – atkı transferi esnek pozitif rapier felsefesi ile yüksek performans ve verimliliğini bir araya getirerek; müşterilere en sofistike kumaşlarda bile sınırsız yaratıcılık olanakları sunuyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied