30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Biancalani AIRO®24 ile sentetik deri gerçek gibi hissettiriyor

TerbiyeBiancalani AIRO®24 ile sentetik deri gerçek gibi hissettiriyor

- Terbiye Haber Sponsoru -

Biancalani Textile Machinery’nin AIRO®24 kurutucusu, deri benzeri görünümü ve yumuşaklığı artıran açık en ve kesintisiz işlem sayesinde terbiye aşamasını geliştirirken aynı zamanda 3D gibi kabartma efekti sağlıyor. Bu proseste yeni olmayan Biancalani’nin buna yönelik öne çıkan çözümleri arasında AIRO HAND® yer alırken, bununla birlikte AIRO®24 yüksek teknolojisi tüm bunları daha verimli ve açıkça enerji tasarruflu hale getiriyor. AIRO®24 yenilikçi bir tambur olarak, hem aşınmış deri gibi sofistike efektlere (bu durumda, kumaşın terbiye işleminden önce özel olarak işlenmesi gerekiyor) hem de daha fazla elastik özelliklere ulaşmaya yardımcı olabiliyor.

Günümüzde, gerçek deri gibi görünen ancak hayvansal kökenli olmayan sentetik deri, geçmişte olduğu gibi (sadece) ucuz bir çözüm olarak görülmekten çok uzak bulunuyor. Aslında, bu ürün yüksek direnç gibi pek çok özelliği barındırıyor ve aviyonik, spor giyim ve teknik giyim gibi endüstrilerin arzuladığı; her gün daha az ürün ağırlığına sahip bir yüksek teknoloji ürünü olarak pazarda yer alıyor.

Plastik bir film, pamuklu veya sentetik bir kumaş üzerine yayıldıktan sonra, sonuç pürüzsüz ve düz olarak görünür ve hissedilir. Bu, deri kırışıklıkları veya kabartması olarak adlandırılan tipik deri benzeri tasarımın yüzeye işlendiği andır. Daha sonra, terbiye işlemine bağlı olarak, sentetik deri daha iyi esneklik veya daha gerçekçi estetik gibi özel nitelikler kazanabilir. Aslında sentetik deri, bakımı daha kolay, suya, ışığa ve ısıya dayanıklı ve aynı zamanda en yaygın uygulamalara göre fiyat açısından rekabetçi olduğu için talepte büyük bir artış yaşıyor. Az miktarda kumaşın oldukça fazla enerji kullanılarak işlenebildiği ortalama bir tambur ile yakın zamanda yeşil etiket alan AIRO®24 gibi açık genişlikli, kontinü bir terbiye makinesi karşılaştırıldığında, sonuncusunun metrelerce kumaşı büyük enerji tasarrufuyla, yani anında fayda sağlayarak nasıl işleyebildiği dikkat çekiyor.

Biancalani AIRO®24 ile sentetik deri gerçek gibi hissettiriyor

Biancalani’nin en yeni sürdürülebilir çözümleri ITMA 2023’te

Biancalani Textile Machinery, 8-14 Haziran tarihleri arasında Milano’da düzenlenecek olan dünyaca ünlü tekstil endüstrisi fuarı ITMA 2023’te ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Şirketin H18 salonundaki A202 numaralı standını ziyaret edenler, Biancalani’nin tekstil endüstrisine yönelik en son teknolojileri ve yepyeni çözümleri hakkında bizzat bilgi alma fırsatına sahip olacak. Yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından Biancalani, tekstil üretimini her zamankinden daha sürdürülebilir hale getirmek için son gelişmelerini sergileyecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler