Ana Sayfa » Terbiye » Biancalani Hava Yollu Terbiyenin Avantajlarını Gösterdi

Biancalani Hava Yollu Terbiyenin Avantajlarını Gösterdi

Tekstil terbiyesinde hava yolu teknolojisinin lider üreticisi Biancalani, ITMA 2019 fuarında dört yeni teknolojisini birden sergiledi. Kurutma teknolojileri ve AIRO® özel yıkama işlemleriyle bilinen Biancalani, fuarda kontinü açık en yıkama makinesi AQUARIA®’yı lanse etti.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Biancalani Hava Yollu Terbiyenin Avantajlarını Gösterdi - Rossano Biancalani
Biancalani Hava Yollu Terbiyenin Avantajlarını Gösterdi – Rossano Biancalani

Biancalani hava yollu terbiyenin avantajlarını gösterdi. Tekstil terbiye teknolojilerinde en önemli üreticilerden biri olan İtalya merkezli Biancalani, Barselona’da katıldığı ITMA 2019 fuarında dokuma ve örme kumaşlar için 4 farklı çözümünü sundu. Firma pazarda iyi bilinen dokuma, nonwoven ve örme kumaşlar için kontinü tamburlu kurutucu AIRO®24 ve örme kumaşlar için kontinü gerilimsiz kurutucu BRIO®24 çözümlerinin yanı sıra, ilk kez lansmanı yapılan kontinü açık en kompakt kurutma makinesi AIRBOX ile kontinü ve açık en yıkama makinesi AQUARIA®’ya standında yer verdi.

Textilegence’a röportaj veren Biancalani Genel Müdürü Rossano Biancalani ITMA 2019 Barselona fuarının sonuçlarından çok memnun olduklarını söyledi. Yüksek beklentileri karşılamanın her zaman zor olduğunu belirten Biancalani; “Ancak, fuarın ilk gününden itibaren çok fazla ziyaretçimiz oldu. Uzun ve verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Hem ‘Doğadan İlham Aldık’ sloganıyla çözümlerimizi tanıttık hem de yatırım yapmak isteyenlerin taleplerini dinledik. Doğal unsurlardan oluşan hava yollu teknolojimizin hem çevreye hem de üretim maliyetlerine avantajlarını konuştuk. Açıkça sıra dışı ve çok önemli bir ITMA oldu, bu da bizleri memnun etti” dedi.

Rossano Biancalani fuar boyunca Türkiye, Hindistan, Çin, Pakistan ve Bangladeş’ten ziyaretçilerle buluştuklarını açıkladı. Avrupa bölgesinde ise Portekizli ziyaretçilerin yoğun olduğunu kaydeden Biancalani, İngiltere, Almanya, Fransa, Özbekistan ve Kazakistan’dan müşterilerin de kendileriyle görüşmeye geldiği bilgisini verdi.

Biancalani hava yollu terbiyenin avantajlarını gösterdi: AQUARIA® hava yoluyla taşıma prensibine dayanıyor

Kumaş terbiyesinde gelişmiş modellere sahip olduklarını hatırlatan Rossano Biancalani, özel tekstil terbiyesinde kumaş kurutma ve yıkama alanında önemli deneyime sahip olduklarını dile getirdi. Biancalani sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu uzmanlığımızı şimdi kontinü yıkama prosesine taşıyoruz. ITMA’da lansmanını yaptığımız açık en yıkama makinesi AQUARIA®, patentli teknolojisi ile mükemmel sonuç veriyor. Aslında AQUARIA®’nın çalışma prensibi AIRO®24’ün kumaşı yalnızca hava yoluyla taşıma ve yıkama sırasında kumaşa gerçek mekanik hareket uygulama konseptine dayanıyor. Biancalani güvenli ve hatasız işlemi garanti etmek için hava yoluyla taşımadaki deneyimi ve uzmanlığıyla yeni çözümler getiriyor. AQUARIA® bunun son örneğini oluşturuyor.”

Rossano Biancalani AQUARIA®’nın enzim yıkama, yüzey soyma, haşıl sökme gibi özel uygulamalar için ideal bir kontinü yıkama çözümü olduğunu vurguladı. Bu çözümün çalışma metodu hakkında bilgi veren Biancalani; “AQUARIA®, uçlarında darbe ızgaraları bulunan, pnömatik bir ejektörle (işlem kanalı) bağlanan iki büyük kamara odasından oluşuyor. Kumaş kanal içinde yüksek hızda hareket eder, ızgaralara karşı etki eder ve işlem banyosuna daldırıldığı haznelerin içinde birikir. Proses banyosunun püskürtücülerden sürekli olarak nebülizasyonu (sisleştirme), kumaşı kalıcı ve düzenli bir şekilde ıslak tutar. Bütün bunlar yıkama işlemini son derece verimli kılıyor.”

AIRO®24 ve BRIO®24’te geliştirmeler verimliliği arttırıyor

AIRO®24’ün dokuma, nonwoven ve örme kumaşların kontinü açık en kurutma makinesi olduğunu dile getiren Rossano Biancalani, bu sayede en yüksek kalitede terbiyenin (tuşenin) elde edilebildiğini vurguladı. Bunu ‘AIRO® Stili’ olarak tanımlayan Biancalani, AIRO®24’te de bazı küçük geliştirmeler yaptıklarını açıkladı. Biancalani; “AIRO®24’ün hava ejektörünün yüksekliğinin ayarlanabilmesini en önemli geliştirmeyi oluşturuyor. Kumaşın taşındığı ejektör kumaşın kalınlığına ve ağırlığına göre değiştirilebilir, yukarı veya aşağıya çekilebilir. İşlem görecek hacme göre bu değişim gerçekleştirilir. Bu geliştirmeler tekstilcilerin verimliliğine önemli bir katkı sunuyor” şeklinde konuştu.

BRIO®24’ün ise ITMA 2015 fuarı öncesinde tamamen yeniden yapılandırıldığını hatırlatan Rossano Biancalani, ITMA 2019 fuarında makinanın kısa bir modelinin sergilendiğini kaydetti. Biancalani, bunun modüler bir yapıya sahip olduğunu ve beş modülden oluştuğunu belirtti; “BRIO®24’te salınım kapasitesini ve örme kumaşın kaydığı tankların titreşimini arttırdık. Ayrıca kurutma kapasitesinde de artış elde edildi” dedi.

Türkiye pazarında AIRO®24 çok satıyor, AIRBOX’a ise talep artıyor

Türkiye pazarında AIRO®24’ün en fazla tercih edilen ve bilinen çözümleri olduğunu dile getiren Rossano Biancalani; “Bu ürünün farklı genişliklerdeki versiyonlarından çok sayıda sattık. AIRO®24’ün bizim ve müşterilerimiz için önemli bir ürün olmaya devam edeceğini düşünüyorum” dedi. Biancalani, bunun yanı sıra Türkiye pazarında kontinü kompakt bir açık en kurutma makinesi olan AIRBOX’ın büyük ilgi gördüğünün de altını çizdi. Biancalani sözlerini şöyle sürdürdü; “AIRBOX bağımsız bir ünite olarak veya diğer makinelerle entegre çalışmak üzere tasarlanmış kompakt bir makinedir. AIRBOX’ın en önemli işlevi, üretim kapasitesini önemli ölçüde arttırmak için, örneğin Airo®24’ten önce ön kurutucu olarak kullanılmasıdır. Bu sayede üretim maliyetinde %30 hatta %40 tasarruf elde edilebiliyor.”

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied