26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Biancalani ITMA 2023’te yeni terbiye çözümüyle ziyaretçilerini şaşırtacak

ITMABiancalani ITMA 2023’te yeni terbiye çözümüyle ziyaretçilerini şaşırtacak

- Haber Sponsoru -

En son yenilikçi tekstil makine teknolojilerinin küresel endüstri ile buluştuğu ITMA 2023’te Biancalani Textile Machinery, üretkenliği ve verimliliği artırıp güç tüketimini azaltırken kumaşı hem kurutmaya hem de yumuşatmaya olanak tanıyan yeni tekstil makinesini ilk kez tanıtacak. Ziyaretçiler, tam opsiyonel bir terbiye tekstil makinesi olmanın ötesine geçen bu yenilikçi çözümün yanı sıra, şirketin H18 salonundaki A202 numaralı standında ‘yeni’ AQUARIA®’yı da yakından inceleyebilecek.

Biancalani ITMA 2023’te yeni terbiye çözümüyle ziyaretçilerini şaşırtacak

AQUARIA terbiyede çığır açmak için yepyeni bir tasarıma dönüştü

Barselona’daki ITMA 2019’da çığır açan bir çözüm olarak sunulan AQUARIA®, Barselona’daki ITMA 2019’da çığır açan bir çözüm olarak sunuldu ve bugün, genellikle oldukça pahalı olmasının yanı sıra güç ve su ihtiyacı ile bilinen çok farklı proseslerde kullanılmaya hazır eksiksiz bir terbiye hattı haline geldi. Devrim niteliğinde bir terbiye işlemi sunan AQUARIA®, su ve enerji tüketimini azaltmak ve daha düşük bir ön maliyet sağlamak için hassas bir şekilde tasarlandı. Biancalani pandemi döneminde inovasyon için zamanı en iyi şekilde değerlendirirken, genel merkezinde yapılan dahili testler ve müşterilerin olumlu geri bildirimleri sayesinde AQUARIA®, ITMA 2023’te küresel tekstil sektörü ile buluşacak yepyeni bir tekstil terbiye makinesi haline geldi.

Yeni proseslerin geliştirilmesi eşit derecede önemli oldu ve AQUARIA®’nın geleneksel terbiye işlemlerini, tekstillere eko-sürdürülebilir bir yaklaşımla nasıl dönüştürüldüğünü ortaya koydu.  Eko-ağartma, organik yıkama ve baskı sonrası yıkama bunlardan sadece üç tanesini oluşturuyor. Bunlardan ilki, doğayı kirleten maddeler yerine biyolojik olarak parçalanabilen maddelerin kullanıldığı bir ağartma işlemi olup, AQUARIA® geleneksel prosedürün aksine bunu mümkün kılıyor. Organik yıkama, kimyasal çözücüler yerine doğal deterjanlar kullanılarak polyester kumaşlardan yağların çıkarılmasını ve mükemmel sonuçların alınmasını sağlıyor. Baskı sonrası yıkama, tekstil pazarında önemli bir paya sahip bulunuyor (kontinü, açık en AQUARIA® makinelerinin en iyi performansı sergilediği enzimatik yıkama ile aynıdır) ve gerçekten uygun maliyetli olması için su ve enerji tasarrufuna dayanıyor.

Biancalani, 8-14 Haziran tarihleri arasında ITMA Milano’da H18 salonundaki A202 numaralı standına, dört yıllık ara boyunca gerçekleştirdiği tüm yenilikleri sergilemek üzere ziyaretçilerini bekliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler