18.7 C
İstanbul
Salı, Mayıs 21, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Biancalani tekstil üreticileri için çevreye duyarlı terbiye işlemleri sağlıyor  

ITMABiancalani tekstil üreticileri için çevreye duyarlı terbiye işlemleri sağlıyor  

- Haber Sponsoru -

Kumaş hazırlık ve terbiyesi için geniş bir çözüm yelpazesi tasarlayan ve geliştiren Biancalani Textile Machinery, ITMA 2023’te tekstil endüstrisine ilişkin yeni stratejilerini öne çıkarmaya devam ediyor. İtalya merkezli firma, standında yıkama ve ıslak işlemler için AQUARIA®, kurutma ve tamburlama işlemleri için AIRO®24 DUETTO olmak üzere iki yüksek verimli çözümünü sergiledi. Firma, Eko-ağartıcı, organik yıkama (organik ön temizleme) ve baskı sonrası yıkama gibi süreçlerle ilgili yaptığı ekolojik yeniliklerle enerji tüketimini azaltarak üreticilerin sürdürülebilirlik stratejilerini optimize etmelerine olanak tanıyor. 

Biancalani Textile Machinery CEO’su Rossano Biancalani, ziyaretçilerin uygun maliyetli ve çevreye zarar vermeyen prosesler talep ettiklerini ve çözümlerinin bu ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçladığını belirtti. ITMA 2023 deneyimini değerlendiren Biancalani, ziyaretçilerin şirketin kumaş hazırlama ve terbiyesine yönelik kaliteli çözümlerine büyük ilgi gösterdiğini vurguladı.  

Biancalani Textile Machinery CEO’su Rossano Biancalani Görsel Kaynak: Biancalani

Biancalani Textile Machinery çevre dostu yeniliklerle sürdürülebilirliği destekliyor  

ITMA 2023’ün ana konsepti olan sürdürülebilirlik ile ilgili konuşan Rossano Biancalani, enerji verimliliğinin karbon ayak izi üzerinde önemli bir etkisi olduğunu, ileri teknolojileri ve yenilikçi çözümleri sayesinde tekstil hazırlık ve terbiye endüstrisinde fark yaratabildiklerini ifade etti. Şirketin çözümlerinin temel özellikleri arasında enerji verimliliği, tüketim ile çevresel etkinin azaltılmasının yanı sıra verimlilik ve kullanılan alan arasındaki yüksek oran gibi yeni ihtiyaçlara cevap vermek olduğu vurgulandı. 

Üretim süreçlerini güncelleştirme konusunda önemli bir noktada bulunduklarını ve bunun makinelerinin üretimine sıfıra yakın bir etki yapacağını vurgulayan Biancalani, yeni stratejilerle çevreye odaklandıklarını şu şekilde açıkladı: “Açık en sürekli kurutma ve tamburlama sistemi AIRO®24 DUETTO’ya ilişkin olarak, makine verimliliğini artırarak spesifik enerji tüketimini daha da azalttık; AQUARIA® ise sürekli açık en yıkama serisi için mekanik hareketi uzun ve değişken bekleme süreleriyle birleştiren teknolojiye sahip. Bu sayede gezegenimizde sahip olduğumuz en önemli kaynak olan su kullanımını en aza indirebiliyoruz.”  

Ayrıca AQUARIA® ve AIRO®24’ün tüm sınavları başarıyla geçerek Green Label (Yeşil Etiket) ile ödüllendirildiğini belirtti. Green Label’ın tekstil makinelerinin enerji ve çevre performanslarını tanımlayarak bunları kolayca tanınabilir ve anlaşılabilir hale getirmeyi amaçladığını sözlerine ekleyen Biancalani: “RINA ve ACIMIT tarafından onaylanan testler sırasında, Biancalani tarafından patentlenen söz konusu makineler, %95’lik proses verimliliği ve enerji ve çevre performansları ile kolayca etkileyici olmayı başardı” dedi. 

Biancalani Textile Machinery çevre dostu yeniliklerle sürdürülebilirliği destekliyor  Görsel Kaynak: Biancalani

“Türk tekstil endüstrisi sadece bir pazar değil, aynı zamanda güçlü bir partner”  

Biancalani Textile Machnery’nin standı, başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanından çok sayıda ziyaretçi tarafından ilgi gördü. Şirket, temsilcisi ve partneri olduğu Teksel Tekstil’in desteğiyle Türkiye’deki varlığını güçlendirmeye devam ediyor. Rossano Biancalani, şirket için Türkiye pazarının dönemsel dalgalanmalara rağmen her zaman yükselişte olduğunu ve bu trendin gelecekte de devam etmesini beklediklerini dile getirdi ve Türk ziyaretçilerin ilgisini şöyle yorumladı: “Birçok Türk müşteri için, yıkama ve kurutmayı içeren özel işlemlerin tek bir üretim hattında gerçekleştirilebilmesi satın alma için önemli ve belirleyici bir nedendi. Türkiye elbette coğrafi ve ticari yakınlık nedeniyle en önemli pazarlarımızdan biri. Bunun ötesinde, Türk tekstil endüstrisi ile bağlarımız çok daha güçlü ve köklü. Bir partnerlik lişkisi içinde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Dünyanın her köşesinde bize büyük destek veren güçlü yerel ortaklarla çalıştığımız için minnettarız.”  Stratejik kararlarının doğru olduğunu ve gelecek için mükemmel beklentiler yarattıklarını söyleyen Biancalani: “Sürekli geri bildirim almak heyecanımızı arttırıyor ve yeni pazar ihtiyaçlarını karşılayan ya da öngören kumaş hazırlama ve terbiye işlemlerinde devrim niteliğinde çözümler geliştirmeye devam etmek için bize doğru enerjiyi veriyor” açıklamasını yaptı. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler