.
Ana Sayfa » Terbiye » Biancalani ve mümessilleri tekstil pazarına güven veriyor

Biancalani ve mümessilleri tekstil pazarına güven veriyor

Biancalani uzun süredir iş birliği yürüttüğü mümessillikleri ile dünyanın pek çok yerinde başarıyla hizmet sunuyor.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Tekstil sektörünün güvenilir partnerlerinden olan Biancalani 1957 yılından bu yana kumaş ve triko için tekstil terbiye makineleri üretiyor. İtalya merkezli firmanın farklı ülkelerdeki mümessillikleri ile olan güçlü ve güvene dayalı ilişkileri dünya çapında başarılı hizmet vermesinde temel rol oynuyor. Portekiz, Hindistan, Belçika ve Amerika dahil pek çok ülkede mümessillikleri bulunan Biancalani, Türkiye pazarında ise 30 yılı aşkın bir süredir Teksel Tekstil tarafından temsil ediliyor. 

Biancalani mümessillikleri ile 20 yıldan fazla süredir birlikte çalışmasını bir güven, güçlü iş ilişkileri kurma ve ortak bir büyüme yolunun devamlılığını sağlama hikayesi olarak tanımlıyor. Belirli bir coğrafi alanda tek bir mümessil ile uzun vadeli ilişkiler kurmayı tercih eden firma, güvenilirliğe dayalı bu tür bir yaklaşımın, stratejik pazarlardan bahsederken özellikle önemli olduğunu savunuyor. Biancalani, Türkiye mümessilliği Teksel Tekstil’in tanıttığı ilgi çekici müşteriler/şirketler ve yürüttüğü önemli çalışmalar ile birlikte mobilya ve konfeksiyon için tekstilden havlu kumaş dünyasına kadar ülkede çok sektörlü bir pazar geliştirdi. 

Biancalani için her şeyin anahtarı karşılıklı güven

Standart sözleşmelere ek olarak, Biancalani ile belirli bir bölgedeki mümessillikler arasında bir tür centilmenlik anlaşması olduğunu söyleyen Biancalani, karşılıklı güvenin her şeyin anahtarı olduğunu vurguladı. Biancalani’nin yüzünü temsil eden mümessiller sayesinde müşterilerin onlara güvenebileceklerini bildiklerini belirten firma, bazen uzun ve başarılı bir profesyonel geçmişe sahip mümessillikler seçerken, diğer zamanlarda, yeni mümessillikler ile de anlaşıyor; Karşılıklı güven, karşılıklı büyümeyle sonuçlanıyor. Ne ekonomik krizde ne de son salgında kimsenin geri adım atmadığını açıklayan Biancalani, karşılıklı güven söz konusu olduğunda aynı şeyin düzenli komisyon ödemeleri gibi konuların tüm ciddiyetle ve son teslim tarihlerine dikkat edilerek ele alındığı Biancalani için de geçerli olduğunun altını çizdi. 

Biancalani ve mümessilleri tekstil pazarına güven veriyor

Uzun süreli mümessillikler müşterilere güven duygusu veriyor

Biancalani aynı zamanda şirketlerin farklı ülkelerin gerçekliğini bilmek ve anlamak için mümessilliklere ihtiyaç duyduğunu, çünkü bunların yerel müşterilerle nasıl ilgilenileceğini bildiklerini ve referans şirketleri pazar trendlerinden sosyal ve politik konulara kadar her türlü ayrıntı hakkında bilgilendirdiklerini söyledi. Bunu müşteriye yadsınamaz bir kazanç sağlayan bir tür güçlü güven bağı olarak tanımlayan firma, yıllardır aynı mümessil tarafından temsil edilen bir şirketin, müşteriye aynı şirketle ilgili güvenilirlik, süreklilik ve güvence gibi kesinlikler verdiğini belirtti.

Tekstil Terbiye Haberleri

Arıkan Mensucat ürün kalitesini BRÜCKNER ile güvene alıyor

Yaklaşık 30 yıl önce Kahramanmaraş’ta bir aile şirketi olarak kurulan Arıkan Mensucat, iplik üretimiyle başladığı tekstil yolculuğuna daha sonra...

Özel Haberler