Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Bir ITM klasiği: Saurer yenilikleri

Bir ITM klasiği: Saurer yenilikleri

Saurer Spinning Solutions ve Saurer Twisting Solutions ITM 2022’de iki farklı stantta teknolojilerini sergileyecek.

Emirhan Çiloğlu
Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Türk tekstil sektörünün önde gelen teknoloji partnerlerinden Saurer, 14-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ITM 2022 fuarında akıllı eğirme ve büküm çözümleriyle ziyaretçilerini ağırlamayı heyecanla bekliyor. Balyadan ipliğe, kesikli elyaf işleme süreci için yüksek kaliteli, ileri teknolojiye sahip, müşteriye özel otomasyon çözümleri sunan Saurer Spinning Solutions, Salon 3’teki 310A no’lu standında makine, dijitalleştirme ve eğirme hazırlık, ring, open-end ve havalı iplik eğirme bileşenlerindeki en son yeniliklerini tanıtacak. Saurer Twisting Solutions ise fuarda Salon 3 311B no’lu İkiler Tekstil standında halılar ve diğer tekstiller için yüksek kaliteli iplik üretiminde kullanılan büküm makinelerini sergileyecek.

Saurer Autocard elyaf hazırlama zincirinde daha fazla değer yaratıyor

Yeni Autocard daha yüksek tarama alanı ile %18 daha fazla üretim ve daha temiz bir şerit sağlamasının yanı sıra ayrıca akıllı operatör rehberliği için LED ışıklara sahip bulunuyor. Elyaf hazırlama zincirinde daha yüksek değer yaratmak için geliştirilen makine her tür elyafın, tekstil değer zincirinde yer alan sonraki işlemler için hazırlanmasında doğru çözümler sunuyor. Harman hallaç dairesi ve tarak makinelerinin doğru kombinasyonu, üstün elyaf kullanımı ve şerit kalitesi sağlayarak iplik eğirme işleminin verimliliğini artırıyor ve iplik kalitesini iyileştiriyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen open-end iplik eğirme makinelerinden; Saurer Autocoro

Türkiye’nin en çok tercih edilen open-end iplik eğirme makinelerinden; Autocoro

Saurer makinelerinin başarısında; daha fazla üretkenlik, esneklik, iplik kalitesi ve sürdürülebilirliğe yönelik akıllı çözümler temel bir rol oynuyor. Autocoro open-end iplik eğirme makinesi ve Autoairo havalı iplik eğirme makinesine yönelik otomasyon çözümleri, personel gereksiniminden daha fazla bağımsızlığın, daha fazla üretim ve kalite güvencesinin yolunu açıyor ve ayrıca eğirme ve ham madde maliyetlerini düşürüyor. Pazarda oldukça güçlü bir konuma sahip olan Autocoro eğirme ünitesi 10 yılda bir milyon eğirme ünitesi kurulumuna ulaştı.

ZR 72XL ve ZI 72XL akıllı eğirme için küresel standartları belirliyor

Son derece verimli iki konvansiyonel ve kompakt ring iplik eğirme makinesi ZR 72XL/ZI 72XL, akıllı eğirme, düşük enerji tüketimi, kullanıcı dostu olma ve esnek otomasyon çözümleri için küresel standartları belirliyor. Saurer ring iplik makineleri esneklikleriyle, yüksek kaliteli gömleklik kumaşlar için en iyi kompakt ipliklerden kalın denim efektli ipliklere ve geri dönüştürülmüş ipliklere kadar hemen hemen tüm uygulamalarda kullanılabiliyor. Performansı kanıtlanmış Optisuction ve Twinsuction enerji tasarruflu modüllerle donatılan ZR 72XL/ZI 72XL ayrıca Impact FX, Draftbox, Spinnfinity ve Optispeed gibi öne çıkan özelliklerle etkileyici bir performans sunuyor. Herhangi bir bobin sarım makinesine bağlanabilen ZR 72XL/ZI 72XL ayrıca işçilik ve yer gereksinimlerini minimuma indiriyor.

ZR 72XL ve ZI 72XL akıllı eğirme için küresel standartları belirliyor

Ziyaretçiler Saurer Spinning Solutions standında akıllı dijital çözümlerin avantajlarını keşfedecek

Saurer, müşterilerine open-end ve ring iplik fabrikaları için ömür boyu sürecek bir ortaklık sunuyor. Kahramanmaraş’ta kendi Müşteri Hizmetleri Merkezi ile yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren şirket, ziyaretçileri ITM’e Sun (Service Unlimited) alanındaki standına davet ediyor. Şirketin servis uzmanları fuar boyunca müşterilere güncellemeler ve yükseltmeler, orijinal parçalar ve mevcut makineleri için akıllı önleyici hizmetlere yönelik en son teklifleri sunacak. Ziyaretçiler ayrıca eski Autocoro ve BD makinelerini karlı dönüşümler ve yazılım yükseltmeleri ile geri dönüştürülmüş elyafların zorlu işlenmesine nasıl uygun hale getirebileceklerini keşfedebilecekler. Bunların yanı sıra Saurer standında birçok Autocoro yazılım yükseltmesi için ücretsiz test sürümleri sunacak.

Tüm Saurer ve diğer üreticilerin makinelerini tek bir sistemde birleştirmesine olanak tanıyan IoT (nesnelerin interneti) platformu Senses, tekstil zinciri boyunca çeşitli üretim süreçlerinde ayrıntılı ve şeffaf veri izleme yoluyla genel ürün kalitesini ve üretkenliğini artırıyor. Buna ek olarak, Senses, sorunları hızla çözüme kavuşturmak için kullanıcıyı önemli bilgilerle destekliyor; verileri otomatik olarak toplayıp analiz ederek tekstil fabrikalarının işçilik maliyetlerini düşürüyor ve bunu gelecekte veri kaybı olmadan kullanmak üzere sağlıyor. Senses Elements ise Senses’in müşterilerin tesisini yönetmek ve müşterinin bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak özellikle önemli olan alanlarda fonksiyon aralığını genişletmeye yönelik modüler uzantıları oluşturuyor. Müşteriler, Senses Elements’i Saurer Senses Yazılım Mağazası aracılığıyla kolayca satın alabiliyor.

CarpetCabler

Ring iplik eğirme için ideal çözüm: Spinnfinity özellikli yeni Eshape iğ

Fuarda Saurer Spinning Solutions standında yer alacak bir diğer çözüm olan, azaltılmış bir iğ tahrik çapına sahip Eshape, değerini uzun yıllar boyunca kanıtlamış olan CS 1 S’ye dayanıyor. Bu çift elastik iğin temel performans faktörlerini 30.000 devir/dak.’ya kadar üstün çalışma özellikleri ve yaklaşık %4 enerji tasarrufu oluşturuyor. İğ dibi sarımsız eğirme için en iyi sistem Spinnfinity ile birleştirilmiş Eshape, otomatik ve verimli ring iplik eğirme ile mükemmel uyum sağlıyor. Kire dayanıklılık, sağlamlık ve hafiflik özellikleri, Spinnfinity’nin maliyetleri düşürmesini, üretkenliği artırmasını ve ergonomiyi geliştirmesine imkan veriyor.

Pazarda başarısını kanıtlamış büküm makineleri Saurer Twisting Solutions standında

CarpetCabler/CarpetTwister ve CompactTwister büküm makineleri Saurer Twisting Solutions standında ziyaretçilerin ilgisine sunulacak. CarpetCablers ve CarpetTwisters 35 yılı aşkın bir süredir sofistike halılar ve diğer tekstiller için yüksek kaliteli iplik üretiminde kullanılıyor. 25 yılı aşkın bir süredir pazarda kurulu olan CompactTwister ise, en yeni nesil seri 8 ile bir kez daha bükümlü iplik kalitesi, esneklik, enerji tüketimi, sağlamlık, daha az yer gereksinimi ve bakım kolaylığı için yeni standartlar belirliyor. Robot AGV ve Paletleyici dahil olmak üzere Saurer Automation Solutions’ın özel taşıma otomasyonu ile birlikte kullanılabilen bu çözümlerin tekstil tesisine entegre edilmesi, önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi