18.7 C
İstanbul
Salı, Mayıs 21, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Brückner hatları zemin kaplamada her proses için doğru çözümü sunuyor 

TerbiyeBrückner hatları zemin kaplamada her proses için doğru çözümü sunuyor 

- Terbiye Haber Sponsoru -

Uzun yıllardır tekstil terbiyesine yönelik yüksek kaliteli hatlarıyla dünya çapında tanınan BRÜCKNER, halı endüstrisi için de geniş bir hat yelpazesi sunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, 70 yılı aşkın süredir farklı zemin kaplamaları, kurutulması ve terbiye edilmesi için BRÜCKNER hatlarıyla çalışıyor. Son yıllarda, tüfte ve dokuma halıların terbiyesi için geniş bir hat yelpazesinin yanı sıra iğneli keçe için termofüzyon fırınları ve suni çim için arka kaplama hatları tedarik ediliyor. 

BRÜCKNER hatları her işlem için doğru üniteyi sunuyor. Sulu ortam için tam banyo emprenye, lateks ve akrilat macunların tek taraflı tam yüzey veya nokta uygulaması sağlanıyor. Bunların yanı sıra destek konsolidasyonu için çeşitli silindir ve bıçaklı sistemler aracılığıyla köpük veya macun uygulaması, ikincil bir destek için laminasyon yapıştırıcı uygulaması ve ikincil desteğin ıslak laminasyonu için laminasyon üniteleri ile şirket her teknoloji için doğru çözümler sunuluyor.  

Şirketin portföyü, uygulama ünitelerine ek olarak ilgili kurutma sistemlerini de kapsıyor. Örneğin SPLIT-FLOW kurutucular veya SUPRA-FLOW ürün serisinden termofüzyon fırınları, dijital baskı ya da boyamadan sonra kurutma ve ısı ayarı için de kullanılıyor. DUO-THERM kurutucu, zemin kaplamalarının kurutulması için özel olarak geliştirildi. Bu kurutucu özellikle üst ve alt hava arasında sıcaklık ayrımı gerektiren ısıl işlem prosesleri için uygun olmasıyla öne çıkıyor. 

BRÜCKNER, halı ve tekstil zemin kaplamaları için geniş bir terbiye hattı yelpazesi ile kullanıcılarına avantajlar sağlıyor   Görsel Kaynak: Brückner
BRÜCKNER, halı ve tekstil zemin kaplamaları için geniş bir terbiye hattı yelpazesi ile kullanıcılarına avantajlar sağlıyor Görsel Kaynak: Brückner

BRÜCKNER hatları ile CO2-nötr üretim seçeneği

Tüm BRÜCKNER hatları gibi, DUO-THERM kurutucu da farklı ortamlarla ısıtılabiliyor: doğrudan veya dolaylı gaz ısıtma, termal yağ ısıtma, düşük veya yüksek basınçlı versiyonlarda buhar ısıtma, elektrikli ısıtma veya hibrit versiyonlar örnekleri verilebilir. Geri dönüştürülebilir zemin kaplamalarının kurutulması için yakın zamanda teslim edilen bir BRÜCKNER hattı, tamamen elektrikle ısıtılan bir DUO-THERM kurutucu ile donatıldı. Kurutucu yeşil elektrikle çalıştırıldığından, halı imalatçısı artık tamamen geri dönüştürülebilir zemin kaplamalarının CO2-nötr üretim seçeneğine sahip olabiliyor. 

BRÜCKNER temel olarak CO2 ayak izinin en aza indirilmesini, kaynakların azaltılarak çevrenin korunmasını sağlayan sürdürülebilir ve verimli ürünlerin geliştirilmesine odaklanıyor. Bu odak noktası, çeşitli boyutlarda ve farklı kombinasyonlarda mevcut olan ECO ürün ailesinden ısı geri kazanım ve atık hava arıtma sistemlerini de kapsıyor. Bu sistemler yeni makineler için tedarik edilebildiği gibi çeşitli üreticilerin mevcut hatlarına da uyarlanabiliyor. ECO ürünleri, prosese ve kumaş türüne bağlı olarak emisyonlarda önemli bir azalma sağlarken enerji verimliliğinde de artışa katkıda bulunuyor. Mevcut hatlardaki kurutucuların değiştirilmesi de verimliliği ve üretkenliği önemli ölçüde artırabiliyor. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler