Brückner iyi işleyen sistemiyle pandemiyi atlatıyor

Firma aldığı önlemlerle üretim ve servis süreçlerini optimize etmeyi başardı.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Brückner iyi işleyen sistemiyle pandemiyi atlatıyor

Almanya merkezli tekstil terbiye, boyama, kurutma ve kaplama teknolojileri üreticisi Brückner, Covid-19 pandemisini dolu bir sipariş defteri ve iyi işleyen bir sistemle karşıladı. Bu nedenle üretim sürecinde aksaklık yaşamayan firma, saha da müşterilerine gereken desteği vermeyi sürdürdü. Alınan önlemler, yapılan çalışmalar ve yarına dönük hedefler konuşanda Brückner CEO’su Regina Brückner ile konuştuk.

Regina Brückner salgının kendilerini birçok yönden etkilediğini ancak gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.  Firma olarak çok esnek olduklarını belirten Brückner, çoğu çalışanın salgının ilk gününden itibaren evden çalışmaya başladığını dile getirdi. Dahili toplantılar yerini video konferansların aldığını kaydeden Brückner, çabucak işleyen iyi bir çözüme sahip olduklarının altını çizdi. Regina Brückner yeni çalışma düzeni hakkında; “Tabii ki bu herkes için büyük bir değişiklikti, ama geçmişe baktığımda bunun çok iyi çalıştığını ve gelecekteki çalışma konseptleri için yeni olasılıklar ortaya çıkardığını söylemeliyim” dedi.

Brückner’in sahip olduğu ofis ve imalat alanlarında tam bir hijyen konsepti uyguladıklarını belirten Regina Brückner, bu sayede tüm haftalar boyunca üretime devam edebildiklerini ifade etti. 2019 yılındaki başarılı satış süreci ile 2020 yılına dolu bir sipariş defteriyle girdiklerini hatırlatan Brückner, pandemi şartları altında müşterilere belirlenen zamanda makineleri teslim etmek için tam güçlü çalışmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Alınan siparişlerde düşüş yaşandı

Pandemi nedeniyle tüm dünyadaki tekstil fabrikalarının durduğuna ve bazı durumlarda tamamen kapandığına değinen Regina Brückner, bu nedenle alınan siparişlerde düşüş yaşandığını açıkladı. Brückner sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu elbette bizi de etkiledi, ancak finansal sağlam geçmişimiz ve uzun vadeli düşünmemiz nedeniyle hala olumlu bir ruh halindeyiz ve bu tür iniş çıkışlarla başa çıkabiliriz. Ayrıca oldukça büyük bir ürün portföyümüz var ve tekil pazarlara veya endüstrilere bağlı değiliz. Bu bize büyük bir avantaj sağlıyor ve bizim için büyük bir şans.”

Covid-19 pandemisi nedeniyle büyük olasılıkla bütün pazarlarda küçük bir düşüş beklediklerini ifade eden Brückner Güney Amerika ve Hindistan gibi neredeyse tamamen kapanan pazarların yanı sıra Türkiye, Özbekistan ve Bangladeş gibi hızla hareketlenen pazarların da olduğunu söyledi.

Türk tekstil sektörü büyük bir güç

Pandemi döneminde Türk tekstil sektörüne verdikleri hizmetlerle ilgili de bilgi veren Regina Brückner, yerel temsilcileri Inter Tekstil tarafından kurulan yerel servisin her zaman aktif durumda kaldığını aktardı. “Servis konusunda bu dönemde bir duraklama olmadı” diyen Brückner, makine kurulumlarının sürdüğünü ve müşterilere çok yetkin bir hizmet verildiğinin altını çizdi.

Türk tekstil sektörünün Covid krizinden çok fazla etkilenmediğini savunan Regina Brückner; birinci sınıf kalite ve yenilikçi çözümlere odaklanan Türk tekstil sektörünün büyük bir güce sahip olduğunu dile getirdi. Brückner Türk şirketlerinin büyük bir teknolojik uzmanlığa, deneyimli çalışanlara, mükemmel satış yapılarına, güçlü ticaret geleneklerine ve finansal olarak güçlü yöneticilere sahip olduğunu söyledi. “Bu konuda en iyi örnekler müşterimiz olan Pisa, Aydın Örme ve uzun yıllardır birlikte çalıştığımız diğer firmalardır” şeklinde konuşan Brückner; Türk müşterileri “Uzun vadeli bir vizyona sahip cesur girişimciler” olarak tanımladı.

Bu özellikleriyle Türk girişimcilerin zor zamanlarda da yatırım yaptığını ifade eden Brückner; “Bunun yanı sıra, Türkiye büyük bir iç pazara sahip. Türkiye’nin dört bir yanında da büyük pazarların olması ve elbette her türlü tekstili AB’ye göndermede çok iyi ve kısa teslim süreleri olduğu için; teknik tekstillere yatırım yapacak Türk şirketleri adına büyük bir şans görüyoruz” diye konuştu. Brückner, Türk tekstil endüstrisinin yenilikçi gücü ile kesinlikle büyük potansiyeller sunduğunu belirtti. Türkiye’nin yenilikçilik ve trend belirleme açısından kesinlikle ikinci bir moda merkezi olma potansiyeli taşıdığını kaydeden Brückner; sektör için hava yastıkları, karartma/örme malzemeleri veya tıbbi tekstiller gibi teknik tekstillerin de başarılı bir gelecek vaat ettiğini sözlerine ekledi.

Brückner iyi işleyen sistemiyle pandemiyi atlatıyor
Brückner iyi işleyen sistemiyle pandemiyi atlatıyor

Brückner eğitime ve dijitalleşmeye yatırımı sürdürecek

Gelecek planları hakkında da konuşan Regina Brückner, gençleri sadece üretimde değil, makine tasarımı, operasyonlar vb. konularda eğitmeyi sürdüreceklerini söyledi. Çalışanların bilgi birikiminin en önemli konu olduğunu belirten Brückner; geleceğe hazırlanmak için iş akışlarını dijitalleşmesi için daha fazla yatırım yapacaklarını da duyurdu. Brückner; “Bir diğer odak noktamız da; gelecekte yeni iş fırsatları sunacak olan yeni makineler ve yeni teknolojiler yaratmak için Ar-Ge planlarımız devam etmesidir” dedi.

Brückner, herkes için zor olan bu zamanlarda herkese mümkün olan en iyi desteği vermeye çalıştıklarını dile getirerek; müşterilerine ve mümessillerine çok uzun süreli ilişkileri için minnettar olduklarını dile getirdi. Yerinde servis ve dijital teknolojileri de kullanarak uzaktan hizmetlerin birbirini tamamladığını kaydeden Brückner; gelecekte daha rekabetçi olabilmek için bu yeni çalışma modelinin önemli olacağını savundu. Regina Brückner; “Her krizde hepimiz şans ve olasılıkları görmeliyiz!” diyerek sözlerini tamamladı.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied