12.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

BRÜCKNER, tafting halıların karbon nötr üretiminin önünü açıyor

TerbiyeBRÜCKNER, tafting halıların karbon nötr üretiminin önünü açıyor

- Terbiye Haber Sponsoru -

Tekstil kuru terbiye alanında önde gelen tedarikçilerden BRÜCKNER Textile Technologies, Hollandalı zemin kaplama üreticisi INTERCARPET’in projesinde ortak olarak seçildiğini duyurdu. INTERCARPET, hem karbon-nötr (CO2-nötr) olarak üretilen hem de geri dönüştürülebilir bir zemin kaplamasını pazara sunma yönündeki iddialı hedefi doğrultusunda çok büyük bir yatırım gerçekleştirdi. Ancak çevre standartları açısından bu büyük hedef, gelişimin tek odak noktası olmadı. Nihai ürün ayrıca kalite, montaj kolaylığı, ağırlık, konfor, bakım ve temizlik özellikleri açısından geleneksel olarak üretilen tüm halılar arasında öne çıkma iddiası taşıyor.

BRÜCKNER elektrikli ısıtma alanındaki deneyimiyle daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunuyor

Proje kapsamında BRÜCKNER’in teslimatı, yağsız bilyalı rulman zincirine sahip bir ramöz ve bir DUO-THERM ısıl işlem fırını içeriyor. Öne çıkan özelliğini fırının tamamen elektrikle ısıtılması oluşturuyor. Fırın yeşil elektrikle çalışıyor ve böylece ilk kez karbon-nötr tafting halı üretimi imkanı sunuyor. Fan tahrikleri, atık hava fanları veya kumaş taşıma sisteminin tahrikleri gibi tüm elektrik tüketicileri enerji tasarruflu motorlarla donatıldı. Yatay bilyalı rulman zinciri ayrıca düşük yuvarlanma sürtünmesi nedeniyle en düşük sürüş gücünü sağlıyor.

BRÜCKNER, tafting halıların karbon nötr üretiminin önünü açıyor

Bugün BRÜCKNER, ısıl işlem ve kurutma hatları için tüm yaygın ısıtma sistemlerini sunuyor. Bu, doğrudan veya dolaylı gazlı ısıtma, termal yağ ısıtma, düşük basınçlı ve yüksek basınçlı versiyonda buharlı ısıtma, açıklanan elektrikli ısıtma veya ayrıca ek elektrikli ısıtma ile buharlı ısıtma gibi kombinasyonları da kapsıyor. BRÜCKNER, 400’den fazla çalışanıyla tekstil terbiye endüstrisi için nonwoven ürünlerin veya etkinlik çadırlarından reklam afişlerine kadar endüstriyel tekstillerin, otomotiv tekstillerinin ve arazi güçlendirme veya yol yapımı için jeotekstillerin üretimi için hatlar tasarlıyor.

INTERCARPET’in yeni ürün portföyü daha da fazla yeniliği beraberinde getiriyor. Yeni geri dönüştürülebilir ürün ve yenilikçi karbon-nötr üretimi, her durumda yeşil bir geleceğe doğru atılmış önemli bir adımı oluşturuyor. Bu aynı zamanda tekstil terbiyesinde karbon-nötr üretimin sadece geleceğe dair bir vizyon olmadığını ve  INTERCARPET’in yeni üretim hattı ve yeni teknolojisi ile gerçeğe dönüştüğünü göstermesi açısından önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler