4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

BTSR iplik hazırlamada kaliteyi 3D izliyor

EğirmeBTSR iplik hazırlamada kaliteyi 3D izliyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Tekstil sektörüne iplik hazırlama işlemlerinden tekstil üretimine kadar elektronik sensörler ve akıllı sistemler sunan ve Türkiye ‘de Teksel Tekstil tarafından temsil edilen BTSR, en son daha net sensör teknolojisi sürümü olan MATRIXTOUCH IRIDIUM3D sistemi ile iplik hazırlama sektöründeki pazar gücünü artırıyor. Sarma, katlama, büküm ve interlok makineleri gibi iplik hazırlama işlemlerinde doğru iplik kalite kontrolünü sağlamak için tasarlanan sensör, MATRIXTOUCH dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu bir deneyim için mevcut çoklu işlevler sayesinde kolay bir kontrol sağlıyor. Neps, şantuklu, iplik ve ipliğin olmaması gibi ana iplik hatalarını; filament fazlalığını, filament eksikliğini, eksik ipliği izleyerek tespit edebilen IRIDIUM3D, 3 Boyutlu (3D) analiz ve 5 mm görsel alan ile düz ve yuvarlak iplik boyutunu analiz edebilen 3D ANALYSIS ile birlikte geliyor.

BTSR MATRIXTOUCH IRIDIUM3D ile kolay ve etkili izlenebilirlik

BTSR MATRIXTOUCH IRIDIUM3D ile kolay ve etkili izlenebilirlik

Gelişmiş özelliklere sahip MATRIXTOUCH IRIDIUM3D sistemi, iplik çapı doğrudan ölçümü, sensörü etkinleştirmek/devre dışı bırakmak için belirli eşikler dahil etme imkanı ile doğrudan iplik hızı ölçümü, çok inceden çok kalın ipliklere (şönil iplikler dahil) kadar tüm ipliklerde hata algılama işlevlerini yerine getiriyor. Yeni MATRIXTOUCH IRIDIUM Dokunmatik Ekran terminali, IRIDIUM3D sensörlerinin programlanmasını, en uygun sistem konfigürasyonunu ve görsel ekran üretim izlemesini kolaylaştırmayı ve optimize etmeyi sağlıyor. Birçok benzersiz işlevi sayesinde başarılı bir esneklik ve doğruluk düzeyi sunuyor.

MATRIXTOUCH ‘Kullanıcı Dostu’ dokunmatik ekran arayüzü, operatörün proses hattındaki IRIDIUM3D sensörlerini etkin ve hızlı bir şekilde yönetmek için gerekli tüm çalışma parametrelerini hızlı ve sezgisel olarak programlamasına olanak tanıyor. Ek olarak, makine verimliliğini ve üretim kalitesini yönetmek için gerçek zamanlı bir izleme geri bildirimi sağlıyor.

25 yılı aşkın bir süredir, iplik hazırlama süreçlerinden tekstil üretimine kadar tekstil zincirinde faaliyet gösteren büyük şirketler için uluslararası bir partner olan BTSR; 30’dan fazla ülkeyi kapsayan ve Avrupa’dan Kuzey/Güney Amerika’ya ve tüm Uzak Doğu’ya kadar büyük pazarlarda yaygın uluslararası bir dağıtım ağına sahip bulunuyor. BTSR çözümleri, geleneksel olanlardan elastomerlere, cam elyaf ve karbon elyafa kadar her tür iplik üzerinde iplik akışının izlenmesi, besleme geriliminin korunması ve ana kalite parametresi kontrolü ile ilgili en karmaşık gereksinimleri karşılamayı amaçlayan elektronik sensörler ve akıllı sistemleri içeriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler