16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

BTSR iplik sektörünün beklentilerini ileriye taşıyor  

ITMABTSR iplik sektörünün beklentilerini ileriye taşıyor  

- Haber Sponsoru -

İplik kontrolünde otomatik endüstriyel prosesler sağlayan teknolojik çözümler geliştiren BTSR, ITMA 2023 fuarında yeni konsept iplik besleyici HYPERFEEDER ve yeni yüksek teknolojili temizleyici çözümü IRIDIUM’un yanı sıra üretim takibi için ‘BTSR PC-Link Web’ yazılımı web tabanlı ürün grubunu sergiledi. İplik hazırlama endüstrisi ile ilgili pazarın gelecekteki ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümlerini sergileyen firma, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 

BTSR Satış Genel Müdürü Angelo Rizzo, yeni ürünlere odaklanan ziyaretçilerin gösterdiği yoğun ilgiyle stantlarına ciddi bir ziyaretçi akışı olduğunu belirtti. Rizzo fuar deneyimlerini ve sonrasını şu sözlerle değerlendirdi: “ITMA 2023 fuarından çok memnun kaldık ve sonraki aylarda da çok tatmin edici bir devamlılık elde ettik.” 

BTSR iplik sektörünün beklentilerini ileriye taşıyor   Görsel Kaynak: BTSR
BTSR Satış Genel Müdürü Angelo Rizzo Görsel Kaynak: BTSR

BTSR’nin HYPERFEEDER’ı iplik besleme ve depolama kontrolünü yeni bir konseptte birleştiriyor  

Küresel tekstil pazarının teknoloji yelpazesinde göz alıcı bir değişim sunan BTSR, tam entegre bir iplik besleme ve depolama kontrolünü garanti edebilen, yeni konsepti ile çok patentli bir sistem olan HYPERFEEDER’ı tanıttı. HYPERFEEDER, en yüksek kalitede performans sağlayabilen ilk ‘Pozitif Depolama Sabit Gerilim Besleyici’ (Positive Storage Constant Tension Feeder) konseptini temsil ediyor.  

Angelo Rizzo, HYPERFEEDER’ın örme sektörlerinin yanı sıra ince çorap ve çorap uygulamalarında da büyük bir etkiye sahip olacağına inandıklarını söyledi. Rizzo, HYPERFEEDER’ın avantajlarını şöyle detaylandırdı: “Manyetik yüzen ring gerdirme sistemi, kesintili iplik emilimi veya ani hız değişimleri sırasında da sabit gerilim çıkışı sağlayarak hızlı ve hassas kapalı döngü kontrolü sağlıyor. Üst düzey üretim verimliliği ve tekrarlanabilirliği başlıca avantajı olmakla beraber bu özelliği yüksek frekanslı manyetik kontrollü yüzen gerilim ringi ve çıkış gerilim sensörü kapalı döngü kontrol sistemine dayanıyor.” 

Rizzo ayrıca, HYPERFEEDER’ın diğer önemli özelliklerinin teknik tekstil uygulamaları (tozluk çorap, dikişsiz gibi) için iplik kademeli sıkıştırma özelliği (0,1 gr. çözünürlük) ve işlem aşamasına göre gerilim ayarını otomatik olarak azaltan veya artıran gerilim profili fonksiyonu olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Son olarak, BTSR MATRIX TOUCH dokunmatik ekran terminali ile HYPERFEEDER’ın AUTO-LFA fonksiyonu, iplik LFA değişimini (örneğin iplik ucunda tüy birikmesi nedeniyle oluşan) otomatik olarak telafi ederek sabit kalite sağlar; ayrıca ipliğin yanlış yerleşmesini ve kopmasını önler.” 

BTSR iplik sektörünün beklentilerini ileriye taşıyor Görsel Kaynak: BTSR
IRIDIUM3D teknolojisi ile iplik tam kontrol altında  Görsel Kaynak: BTSR

IRIDIUM3D teknolojisi ile iplik tam kontrol altında 

BTSR, IRIDIUM3D sistemine doğrudan iplik çapı ve iplik hızı ölçümü performansını artıran ileri teknolojiler ekledi. Angelo Rizzo, IRIDIUM3D temizleyici sensörünün kontrol edilen ipliğin görüntü değişimini tespit edebildiğini, böylece ipliğin kalite seviyesinin yanı sıra anormalliklerin oluşumunu da tespit edebildiğini ifade etti. 

Rizzo ayrıca, 3D görüntü tekniğinin CCD teknolojisi ile analog teknolojiyi birleştirerek gerçek zamanlı olarak kendi kendini kalibre ettiğini ve ipliği konumundan bağımsız şekilde düz iplikleri geniş bir alanda kontrol ettiğini belirtti. IRIDUM3D’nin tamamen programlanabilir olduğunu ve çok çeşitli iplikler/uygulamalar için kalite kontrolüne kolayca adapte edilebileceğini vurgulayan Rizzo, sözlerine şöyle devam etti: “IRIDIUM3D, kontrol edilen iplikle herhangi bir temas gerektirmez, böylece iplik gerilim özelliklerini, toz ve kirlilik oluşumunu hiçbir şekilde etkilemeden ipliğin mükemmel bir şekilde izlenmesini sağlar.” 

IRIDIUM3D ve HYPERFEEDER’ın yanı sıra BTSR, akıllı fabrikalar konseptine uygun özel yazılım araçları da (PC-LINK ürün grubu) geliştirdi. Rizzo, bu ürün grubunun fabrika düzeyinden tek bir pozisyon (cihaz) performansına kadar gelişmiş grafik ekranla üretimi izleyebildiğini belirterek, karar verme süreci için yararlı veri toplama açısından en titiz fabrika yöneticilerinin ihtiyaçlarını da karşılayabileceğini sözlerine ekledi. 

“Türk şirketlerinden enerji ve iç kaynak bakımından zengin olduğu için büyük beklentilerimiz var” 

BTSR standında çok sayıda Türk müşteriyi ağırladıklarını dile getiren Angelo Rizzo, BTSR yetkili distribütörü ve Türkiye temsilcisi Teksel Tekstil’in de desteğiyle çok yoğun bir Türk ziyaretçi akışı yaşadıklarını belirtti. Rizzo, Türkiye pazarını ve Türkiye’deki fırsatları şöyle değerlendirdi: “Türk şirketlerinden enerji ve iç kaynak bakımından zengin oldukları için büyük beklentilerimiz var. Bu şirketler geçmişte en kötü ekonomik aşamalarla bile yüzleşebildiklerini ve üstesinden gelebildiklerini gösterdiler. BTSR teknolojisinin, üretim verimliliği ve maliyet tasarrufunun yanı sıra dünya pazarında başarılı bir şekilde rekabet edebilmenin zorluğunu temsil eden en yüksek kalite standartlarına ulaşma açısından bir katma değeri temsil edeceğine inanıyoruz. Bu süreçte Teksel Tekstil ile Türk tekstil üreticileri için daha fazla değer yaratabileceğimizi göstermeye devam edeceğiz.” 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler