Ana Sayfa » Eğirme » BTSR odağındaki ‘Değer’ ile küresel pazarda büyüyor

BTSR odağındaki ‘Değer’ ile küresel pazarda büyüyor

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Küresel tekstil endüstrisinin önemli teknoloji tedarikçilerinden biri olan İtalya merkezli BTSR firması, 40 yılı aşkın süredir iplik hazırlama sürecinden başlayarak, tekstil prosesleri için çözümler geliştiriyor. BTSR günümüzde önde gelen iplik ve tekstil firmalarının uluslararası düzeyde çalışma ortağı olarak kabul görüyor. BTSR’nin yoğun AR-GE çalışmalarıyla geliştirdiği çözümler maksimum üretim verimliliği ve kalitenin yanı sıra, üretim maliyetlerinden tasarruf ve garanti edilen yüksek kaliteli üretim faydaları sunuyor.

BTSR gelişen tekstil pazarlarının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış oldukça geniş bir ürün gamına sahip. Geleneksel, elastomer, cam ve karbon elyafından iplikler dahil olmak üzere, tüm iplik türleri için iplik hareket sürecinin izlenmesi, besleme geriliminin kontrolü ve önemli kalite parametrelerinin kontrolü için elektronik sensörler ve akıllı sistemler bunların arasında öne çıkıyor. Talep üzerine özel çözümlerin yanı sıra, firmanın küresel pazarda yoğun ilgi gören çözümleri arasında; iplik kopma sensörleri, kalite kontrol sensörleri, iplik besleme cihazları ve PC Link Yazılım çözümleri bulunuyor.

Tekstil endüstrisindeki partnerleri BTSR’yi garanti ve yenilik kavramlarıyla eşanlamı olarak tanımlıyor. 30’dan fazla ülkede yaygın bir dağıtım ağına sahip olan BTSR, üretim ve pazarlama gücüyle dünya tekstil pazarında büyük bir değeri temsil ediyor. Firma güçlü satış ve servis ağıyla tüm Uzakdoğu, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika bölgelerine ulaşıyor.

İki aşamalı üretim döngüsü teknoloji ve kalite odaklı

Yenilikçi çözümlere imza atan BTSR’de üretim döngüsü iki temel aşamadan oluşuyor. İlk aşamada en üst seviyede teknolojik ve robotik otomasyon kontrolü bulunuyor. Bu aşamada asgari seviyede kalifiye işgücü kullanılarak, firmanın pazara sunduğu ürünlerin temeli olan elektronik bileşenlerin seri üretimi tamamen otomatik hatlarda gerçekleştiriliyor. Manuel nitelikteki ikinci aşamada, tamamlanmış tüm bileşenlerin doğrulanması, birleştirilmesi, kalibrasyonu ve seri numarayla tanımlanması işlerini, organize edilmiş çalışma grupları üstleniyor.

BTSR firmasının üretim bölümü en modern makineler ve ekipmanlarla donatılmış bulunuyor. Bu gelişmiş üretim sistemleri sayesinde tam kontrollü ve yüksek kalitede üretimler gerçekleştiriliyor ve siparişler tam zamanında müşteriye sunulabiliyor. SMT teknolojisinde kullanılan elektronik bileşenlerin otomatik montaj hatları, tüm BTSR ürünlerinde yüksek kalite ve önemli ölçüde elektronik minyatürizasyonu sağlıyor.

BTSR odağındaki ‘Değer’ ile küresel pazarda büyüyor

Ürünler her aşamada kalite kontrolden geçiyor

Yüksek kalite standartlarını sağlamak amacıyla BTSR’de üretimin %100’ü teknolojik görüntüleme araçları ve ‘devrede test’ aracılığıyla kontrol ediliyor. Markanın belgelendirilmesi ve satış süreci için, tüm BTSR ürünlerinin, geçtikleri her kontrol hattında, çok sayıda doğrulama aşamasından onay alması gerekiyor.

BTSR sorun çözme yaklaşımıyla projelendirmeden itibaren Kalite Sistemi yönergelerine uygun çalışıyor. Bu çerçevede müşterilerin tüm talep ve beklentileri analiz ediliyor ve bunlara en uygun ve teknolojik çözüm sunuluyor.

İtalya’nın dünyaca ünlü tekstil geleneğinden ilham alan BTSR, AR-GE çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Firmanın AR-GE Laboratuvarındaki çalışanlar ‘müşteri memnuniyeti’ sağlayacak özel ürünler üzerinde çalışmaya ve projeler geliştirmeye odaklanıyor. Projelerin fizibilitesi doğrulandıktan sonra, CAD ekipmanları ile donatılmış bir bölümde mekanik, tasarım ve ergonomi bakımından ürün mühendisliği gerçekleştiriliyor. Başka bir mühendis ekibi ise BTSR ürünlerinin temelinde olan ‘Yazılım Geliştirme’ sürecinde görev alıyor.

BTSR’nin geliştirdiği çözümlerin ana uygulama sektörleri olarak bayan ince ve soket çorapları, örme ve medikal uygulamalar, iplik hazırlama uygulamaları, hijyen ve bebek bezi prosesleri, ayakkabı ve spor giyim, teknik tekstiller ve halı öne çıkıyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil Aramid İplikleri Yüksek Isıya Karşı Başarılı Performans Gösteriyor

Durak Tekstil geç tutuşur özellikteki aramid dikiş ipliği çeşitleriyle artan talebe yanıt veriyor. Yüksek performanslı Durak Fire Safe P-Aramid®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied