30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Carrington Textiles iş kıyafetleri için biyobozunur kumaşlar geliştirdi

Teknik TekstillerCarrington Textiles iş kıyafetleri için biyobozunur kumaşlar geliştirdi

- Haber Sponsoru -

İş kıyafetleri için küresel kumaş üreticisi Carrington Textiles, 21-24 Haziran tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenen Techtextil 2022 fuarında tekstiller için yeni bir sürdürülebilir teknolojinin tanıtımını gerçekleştirecek. İş kıyafetleri kumaşları üretmek için biyobozunur teknolojiyi kullanan ilk tekstil üreticisi olan Carrington Textiles, Salon 11.1, C56 numaralı standında Orca ve Hawksbill’in yanı sıra odak noktalarının en son alev geciktirici ürünü Flamestat 250 olacağını açıkladı. Ayrıca firma yeni bir reklam videosunun da tanıtımını gerçekleştireceği standına erişimi kolaylaştırmak için ziyaretçilerin ücretsiz geçiş talep edebilecekleri kısa bir çevrimiçi bir form oluşturdu.

Carrington Textiles en çok satan kumaşı Tomboy’a sürdürülebilir bir alternatif sunuyor

Yakın zaman önce, şirketin en yeni kumaşları Constance 210, Balaton 255, Kielder 185, Delamere (210 & 245) ve Rivington’ı (205 & 220) pazara sunduğu ‘Sürdürülebilirliği Kumaşlarımıza Dokumak’ kampanyası sırasında duyurulan Orca ve Hawksbill, yeni CiCLO elyafı eklemeleriyle dikkat çekiyor. CiCLO teknolojisi, elyaf üretim sürecinin en başında polyester ile birleştirilen bir katkı maddesi formundaki sürdürülebilir bir tekstil bileşenini ifade ediyor. CiCLO polyester, giysinin yıkanması veya kullanım ömrünün sona ermesiyle doğaya bırakıldığında, doğal lifler gibi davranarak mikroplastik kirliliğini ve tekstil ürünlerinin doğada birikmesini azaltmaya yardımcı oluyor. Hawksbill’in bileşimi %65 CiCLO polyester ve %35 organik pamuk içerirken, Orca %26 geri dönüştürülmüş CiCLO polyester, %29 virjin CiCLO polyester ve %35 Better Cotton’dan oluşuyor. Hawksbill ve Orca, şirketin en çok satan kumaşı Tomboy’a sürdürülebilir alternatif oluşturuyor.

Fuarlara yeniden katılabilmenin harika olduğunu söyleyen Carrington Textiles Genel Müdürü Neil Davey, bu sürdürülebilir kumaşları pazara sunmak için Ar-Ge’ye çok fazla kaynak yatırımı yaptıklarını ve şimdiden müşterilerden ve partnerlerden oldukça iyi geri bildirimler aldıklarını açıkladı. Davey; “Bunları müşterilere ve ilgilenen herkese Techtextil fuarında yüz yüze gösterecek olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Antistatik alev geciktirici

Flamestat 250 gsm, antistatik alev geciktirici dayanıklılık

Hızlı moda perakendecilerinin iş modelinin aksine, endüstriyel yıkamalara ve çoklu kullanımlara dayanıklı kumaşların kullanımı ile giysilerin ömrünü uzatmak Carrington Textiles’ın ana odak noktasını oluşturuyor. Flamestat ailesinin yeni üyesi olan Flamestat 250 gsm, sağlam yapısı sayesinde giysinin kullanım ömrü boyunca garanti sunuyor. %75 pamuk, %24 polyester ve %1 antistatik içeren bu kumaşın alev geciktiriciliği EN ISO 11612, EN ISO 14116 indeks 3 ve EN ISO 11611 standartlarını karşılarken; antistatik özellikleri ise EN ISO 1149-3-5 standardına uygun bulunuyor.

Bunların yanı sıra Carrington Textiles’ın, üreticinin kültürünü, küresel erişimi ve sürdürülebilir mesajını yansıtmayı amaçlayan yeni reklam videosu da Techtextil 2022 boyunca ziyaretçilere gösterilecek ve haziran ayının başından itibaren ise Carrington Textiles’ın sosyal medya kanallarında yayınlanacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler