25.5 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

CEEK, H&M metaverse konsept mağazasını sundu

Moda ve PerakendeCEEK, H&M metaverse konsept mağazasını sundu

- Haber Sponsoru -

Dijital yaşamın yeni alanı metaverse hızla genişlerken giyim ve moda endüstrisi de burada yerini çoktan almaya başladı. Adidas, Nike ve Zara gibi büyük markalar erkenden metaverse evreninde mağazalarını açmaya başlamışken, moda perakendesinin güçlü markası H&M’in de CEEK City’ye gelebileceğinin ilk sinyalleri verildi. CEEK VR resmi twitter hesabından şu paylaşımı yaptı; “CEEK tarafından H&M’e sunulan $CEEK Konsept VR mağazası ile metaverse alışverişi için genel kullanım örnekleri oluşturuyor + sanal gerçekliği oyunların ötesinde ölçeklendiriyor.”

CEEK City sanal gerçeklikte üç boyutlu yaşam ve alışveriş deneyimlerini artırmak için geliştiriliyor. Üç boyutlu bir dijital dünya olan CEEK City evreninde müşteriler tıpkı fiziksel dünyada olduğu gibi mağaza içerisinde dolaşıp buradan istedikleri ürünü seçip satın alabilecek. Yalnızca dijital ortamda giyilebilecek bu giysilerin ödemesi CEEK üzerinden gerçekleşirken, ayrıca müşteriler satın aldıkları bu giysileri daha sonra CEEK coin ile katılımcı firmaların fiziksel mağazalardan sipariş etme imkanı da bulacak.

H&M’den metaverse mağaza iddialarına yanıt

H&M metaverse evereninde CEEK City’de mağaza açtığı iddialarını yanıtladı. Konuya ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Metaverse evreninde CEEK City’ye hoş geldiniz!

Bir metaverse coin projesi olan CEEK sanatçıları, sporcuları ve diğer dijital içerik yaratıcılarını doğrudan sanal dünyalardaki hayranları ile bir araya getiriyor. Dijital paraya, küresel ödemelere ve uygulamalara ev sahipliği yapan bir teknoloji olan Ethereum tabanlı metaverse’de, CEEK’in NFT Marketplace’i, birden fazla dijital gerçeklik ortamından geçecek dijital öğelerin gerçek mülkiyetine olanak tanıyacak.

CEEK şu anda bir tiyatro, konser arenası, spor kompleksi, uğrak mekanı ve daha fazlasını içeren CEEK City içinde bir dizi sürükleyici VR deneyimi sunuyor. Jeton lansmanından sonra son kullanıcılar, satın alma yapmak, içerik için oy vermek, programlamayı kontrol etmek ve çok daha fazlası için CEEK jetonu kullanabilecek. Universal Music ile ortaklığı bulunan CEEK VR, bu sayede Bon Jovi, Lady Gaga, U2, Sting, Ziggy Marley ve daha pek çok dünyaca ünlü sanatçıların canlı performanslarının bu platformda gerçekleşebilmesini mümkün kılıyor.

CEEK’in NFT Platformu, platformun harcadığı enerjinin 1 / 1.000.000’ini Bitcoin’in enerji kullanımı ve CO2 çıktısını kullanmasını sağlamak için Devv.io’da REST API ile tasarlanmıştır. Devv.io ayrıca, Ethereum’un maliyetinin 1/1.000.000’de bir oranında önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlar.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler