Cinte Techtextil China 2020 koronavirüse rağmen başarı yakaladı

Şanghay’da gerçekleştirilen fuar teknik tekstiller ve nonwoven sektöründen 409 katılımcıyı ağırladı.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Cinte Techtextil China 2020 edisyonu hem fiziki hem de sanal olarak başarıyla gerçekleşti. 2-4 Eylül tarihleri arasında Şanghay’da gerçekleştirilen fuar teknik tekstiller ve nonwoven sektöründen 409 katılımcıyı ağırladı. 38 bin metrekare alandaki fuarı 15.300’den fazla kişi ziyaret etti.  Bu seneki fuar, 2 yılda bir düzenlenen son etkinlik olarak tarihe geçti, gelecek yıldan itibaren fuar yıllık olarak organize edilecek.

Messe Frankfurt (HK) Ltd Kıdemli Genel Müdürü Wendy Wen, bu edisyonda bazı şeylerin değiştiğine dikkati çekti. Şanghay’a seyahat edemeyen katılımcıların tedarik için online platformdan faydalanabildiğini belirten Wen, fuarın Çin’in büyüyen teknik tekstiller ve nonwoven pazarı için fırsatlar sunan bir platform olarak güçlü olduğunu söyledi. Wen; “Salgın şüphesiz ekonomik bir etkiye sahip olsa da, özellikle bu pazar için beklentiler parlak olmaya devam ediyor ve Çin’in endüstriyel üretiminin bu yılın ilk çeyreğinde yıllık olarak arttı. Teşvik paketinden beklenen yüksek teknolojili altyapı harcamaları ve hükümetin iç talebi arttırmaya yönelik yeni ‘ikili sirkülasyon’ ekonomik çerçevesi artan vurgusu, aynı zamanda, yabancı yatırım çekiyor ve ticaret dengeleniyor” dedi.

Fuar güçlü bir yerli katılım elde etti

Çin teknik tekstiller ve nonwoven pazarındaki güncel gelişmeler sayesinde 2018 edisyonuna göre fuar ziyaretçi sayısı %16 artış kaydetti. Güçlü yerli katılım sayesinde fuarın büyüklüğü bir önceki edisyonla aynı seviyede kalmayı başardı. Uluslararası katılımcı markalardan gelen güçlü geri bildirimler de ülkede beklentilerin parlak olduğunu teyit ediyor.

Ayrıca fuardaki yeni Medikal ve Koruyucu Alan, şirketlere mevcut ve gelecekteki pandemilerle mücadele için ürünlerini ve teknolojilerini sergileme şansı verdi. Fuarda ayrıca Uluslararası Salonda (Hall E1); Almanya Pavilyonu, Avrupa Alanı ve İtalya Alanı yer aldı. Yerli katılımcılar ise Salon E2 ve E3’te çözümlerini sergilerken, Salon E2’de inovasyon yenilikleri sergilendi. Fuarın yeni online satın alma platformu, bu kısıtlı uluslararası seyahat döneminde önemli bir araç olarak katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından büyük beğeni kazandı.

Cinte Techtextil China 2020 koronavirüse rağmen başarı yakaladı
Cinte Techtextil China 2020 koronavirüse rağmen başarı yakaladı

Wendy Wen fuarın yıllık bir etkinliğe dönüşmesiyle ilgili şunları söyledi; “Fuarın son yıllarda artan başarısıyla, Cinte Techtextil’i iki yılda bir düzenlenen bir etkinlikten; hem katılımcılar hem de ziyaretçiler tarafından büyük ölçüde memnuniyetle karşılanan bir yıllık etkinlik haline getirme kararı aldık. Bu değişikliğin nedenleri, Çin teknik tekstiller ve nonwoven pazarındaki güçlü talebin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine inancımız ve birçok katılımcı ve alıcının yıllık bir etkinlik için tercihlerini bize bildirmesidir.”

12 uygulama alanını kapsayan Cinte Techtextil China 2020; üretim teknolojileri, üretim öncesi ekipmanları ve hammaddeleri, nihai kumaşları, kimyasalları ve diğer çözümleri ziyaretçilerle buluşturdu. Fuar Messe Frankfurt (HK) Ltd tarafından, Tekstil Sanayii Alt Konseyi (CCPIT) ve Çin Nonwoven & Endüstriyel Tekstiller Birliği (CNITA) iş birliğiyle düzenleniyor. 2018 yılındaki fuar, 22 ülkeden ve bölgeden 485 katılımcı ile bir rekora ulaşmıştı.

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied