26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Denim kumaşın 21. yüzyıl yorumu: ISKO Selvedge

Elyaf ve KumaşDenim kumaşın 21. yüzyıl yorumu: ISKO Selvedge

- Haber Sponsoru -

Dünyanın önde gelen denim bileşen markalarından ISKO, şimdiye kadar yapılmış en başarılı denim kumaşlarından birinin 21. yüzyılda yeniden yorumlanması olan ISKO Selvedge’i tanıttı. Orijinal Selvedge deniminin geçmişinden ve saygısından ilham alan ISKO, yeni bir Selvedge serisi geliştirmek için yüksek performanslı patentli teknolojilerini kullandı. Çok çeşitli ağırlıklarda, esneme seçenekleri ve kaplamalarına sahip olan ISKO Selvedge, daha yaygın olarak ham ve sert nitelikleriyle bilinen denim kumaşa esneklik, yumuşaklık ve rahatlık katıyor.

SANKO Group bünyesinde yer alan SANKO TEKSTIL’in markası olan ISKO, bu ikonik kumaştan yeni bir ürün yelpazesi geliştirdi. Ürün yelpazesi, 7,75 ile 14,5 oz arasında değişen ağırlıklara ve üstün toparlanma ve tutma gücü için %13 ile %52 arasında esneklik seçeneklerine sahip 19 kumaş çeşidinden oluşuyor.

İster otantik, ister rahat seçim

Yenilikçi teknoloji kullanımı ve sürdürülebilirlik odağı ile geleceğe bakan ISKO, ISKO Selvedge serisi ile geleneksel, kök denim severlerin yanı sıra yeni nesil denim hayranlarına hitap edecek çok çeşitli kumaş seçenekleri sunuyor. Otantik sert seçim, Selvedge denimin ham ve sert kalıtımını koruyan on farklı kumaş seçeneğinden oluşuyor. Selvedge denimin çağdaş bir yorumu olan rahat streç kumaşlar, altı farklı kumaşta %13 ile %29 arasında değişen yumuşak bir dokunuş ve esneklik seviyesi sağlıyor. Yüksek esneklik seçeneği ise, %40 ile %52 esneklik arasında değişen üç süper yumuşak kumaşta sunuluyor. Bu da, geleneksel Selvedge’e önemli ölçüde rahatlık ve giyilebilirlik özellikleri veriyor.

Denim kumaşın 21. yüzyıl yorumu: ISKO Selvedge
Denim kumaşın 21. yüzyıl yorumu: ISKO Selvedge

ISKO Selvedge serisindeki diğer seçenekler ise İtalyan Modası ve Japon Vintage olmak üzere çeşitli yıkamalarda mevcut bulunuyor. İlki, stil, yıkama ve detaylara özen gösteren otantik Selvedge görünümünün moda aktarımı iken; ikincisi ise, hızlandırılmış, yıpranmış bir görünüm sunmak için en ikonik Japon nostaljik yıkamaları içeriyor.

ISKO Selvedge, çevre sertifikalı R-TWO teknolojisi ile geliştirildi

Bu çeşitli ürün yelpazesi, R-TWO teknolojisine dayanıyor. Textile Exchange çevre sertifikalarına sahip olan bu platform, tam izlenebilirlik sağlamasının yanı sıra, çevresel etkiyi de en aza indirerek, ISKO Selvedge ailesinde bulunan her çözüme büyük bir kalite sunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler