12.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Diferro transfer baskıdaki yenilikçi gücünü FESPA Eurasia’da gösterdi

BaskıDiferro transfer baskıdaki yenilikçi gücünü FESPA Eurasia’da gösterdi

- Haber Sponsoru -

Dünyanın önde gelen kalender ve transfer baskı presleri üreticilerinden Diferro Calenders, 1-4 Aralık tarihleri arasında FESPA Eurasia 2022 fuarında gelişmiş ve kişiselleştirilebilir çözümlerini tanıttı. Bugün 16 bayiden oluşan dağıtım ağı ile ürünlerini 50’den fazla ülkeye ihraç eden markanın makineleri, fuarda görünüm, işlevsellik, kullanım kolaylığı, dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü özellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekti. Diferro Calenders İhracat Satış Müdürü Ulaş Canseven Textilegence’a verdiği özel röportajda, FESPA Eurasia 2022 fuarının yeni iş birlikleri yapmak ve yurt dışı pazara ulaşabilmek adına ihracat odaklı firmalar için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Diferro’nun 1985 yılında sektöre transfer presleri, ütüler ve buhar kazanları üreticisi olarak girdiğini söyleyen Canseven, 2009 yılında ise endüstriyel ütü makineleri üretimini durdurarak, tescil ettirdikleri Diferro Calenders adı ile tekstil baskı makineleri üretimine başladıklarını anlattı. Canseven; “Mehmet Selbes öncülüğünde Selbes Ailesi tarafından kurulan markamız, 2009 yılından bu yana hızla büyüyerek başta Avrupa olmak üzere Latin Amerika ve Afrika dahil daha pek çok bölgede adını duyurdu ve çok sayıda iş birliklerine imza attı. Diferro bugün, dünyanın dört bir yanındaki müşteri ve çözüm ortaklarına sunduğu satış sonrası desteği sayesinde kaliteli ürünlerinin yanı sıra servis kalitesi ile de global hizmet ağını genişletmeye devam ediyor” dedi.

Diferro Calenders İhracat Satış Müdürü Ulaş Canseven

Diferro her ölçekten tekstil işletmelerine özel makineler sunuyor

Fuara DM-19B600C metraj baskı, MP-17B320C mini parça & metraj baskı ve DP-19B1000C parça & metraj baskı makineleri ile katıldıklarını belirten Ulaş Canseven, ürünlere ilişkin şu detayları aktardı: “Rulodan ruloya baskı için özel olarak tasarlanan DM serimiz ev tekstili, perde, halı ve benzeri ürünlerde kullanılıyor. Hem parça hem de rulo baskı yapacak küçük ve orta ölçekli tekstil atölyelerine yönelik olarak üretilen MP serisi tek kat kumaş (jersey) baskı, çocuk giyim, promosyon ürünleri vb. uygulamalar için tercih ediliyor. DP serisi makinelerimiz ise daha büyük tambur boyutları ve genişlik seçenekleri ile MP serisine göre daha endüstriyel makinelerdir, bu nedenle daha büyük işletmeler için idealdir. Ayrıca tüm makinelerimiz, baskı sürecini kolaylaştırmak ve kolaylık sağlamak için çoklu konfigürasyon seçenekleri sunuyor.”

Pandemi sonrası tekrar ritmini bulmaya çalışan baskı sektörü için FESPA Eurasia fuarının özellikle kendileri gibi ihracat odaklı katılımcı firmalar tarafından önemli bir fırsat olarak görülmekte olduğunu dile getiren Canseven; “Fakat maalesef fuarın yeterli ilgiyi gördüğünü söylemekte zorlanıyoruz. İhracat ağırlıklı faaliyet gösteren bir firma olarak yabancı ziyaretçi sayısının da bizleri memnun etmediğini belirtmek isteriz” diye konuştu.

Diferro transfer baskıdaki yenilikçi gücünü FESPA Eurasia’da gösterdi

“ITMA 2023 için sürpriz tanıtımlar planlıyoruz”

Diferro olarak ITMA 2023 fuarında küresel tekstil pazarıyla bir araya geleceklerini söyleyen Ulaş Canseven; “ITMA 2023 hedefimiz öncelikle henüz faaliyet gösterme imkanı bulamadığımız ülkelerde yeni distribütörler edinmek ve bu sayede satış hacmimizi artırmak. Özellikle Latin Amerika ve Kuzey Afrika bölgelerinde, tek operatör ile kullanım konusunda üreticiye büyük kolaylık sağlayan MP serisinin büyük yankı uyandıracağını düşünüyoruz” dedi. Canseven ayrıca, ilk kez ITMA 2023 fuarında tanıtmayı düşündükleri sürpriz yeni tasarımları olduğu bilgisini paylaştı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler