19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Durak Tekstil, Fashion Tech İzmir Fuarı’nın sponsoru oldu

FuarlarDurak Tekstil, Fashion Tech İzmir Fuarı’nın sponsoru oldu

- Haber Sponsoru -

Türkiye’nin en büyük endüstriyel dikiş ve nakış iplik üreticisi Durak Tekstil, 15-17 Eylül tarihleri arasında fuarizmir fuar alanında ilk edisyonu düzenlenecek olan Fashion Tech İzmir hazır giyim, konfeksiyon ve tekstil makineleri, tekstil baskı teknolojileri fuarının sponsorluğunu üstlendi. İZFAŞ ve İZGİ Fuarcılık tarafından organize edilecek fuara tam destek veren Durak Tekstil, Türk tekstil ve giyim endüstrilerinin büyümesine ve küresel pazarda rekabetçi gücünün artmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Fashion Tech ile tekstil, hazır giyim tedarikçileri ve teknolojileri fuarı Fashion Prime aynı alanda ve eşzamanlı olarak ziyaretçilerini ağırlayacak.

Durak Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Yiğit Durak pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra İzmir’de gerçekleştirilecek ilk sektörel etkinliğin önemine dikkati çekti. Durak; “Fashion Tech İzmir fuarının hem bölgede faaliyet gösteren üreticilerle buluşmamız için bir platform olacağına hem de pandemi nedeniyle yavaşlayan giyim ve moda sektörünün tekrar canlanmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Tekstil ve giyim sektörünün önemli etkinlikleri bir buçuk yıldır pandemi nedeniyle gerçekleştirilemiyor ve bunun eksikliğini hissediyoruz. Sektörün buluşmasını ve güç tazelemesini sağlayan bu etkinliklerin tekrar başlamasına destek vermekten dolayı çok mutluyuz” dedi. Durak, fuar için gerçekleşen lansman etkinliğinde başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul olmak üzere, yerel yönetim ve derneklerin gösterdiği iş birliğinden ve oluşan sinerjiden memnun olduklarının altını çizdi.

Durak Tekstil, Fashion Tech İzmir Fuarı’nın sponsoru oldu.

Türkiye tekstilde marka ülkedir

“Küresel tekstil endüstrisinde Türkiye ülke olarak bir markadır” diyen Yiğit Durak, gerek üretim kapasitesi gerekse malzeme ve bilgi-beceri birikimi ile Türkiye’nin oldukça rekabetçi bir konumda olduğunu hatırlattı. Durak sözlerini şöyle sürdürdü; “Türk tekstil sektörü makineleri, kumaşları, malzemeleri ve tasarımlı ürünleriyle tüm dünyada güveni temsil ediyor. Biz de Durak Tekstil olarak hem ülkemizin hem de firmamızın marka değerini artırmayı en önemli misyon olarak belirledik. Bu misyona göre üretim ve yatırım stratejilerimizi oluşturduk ve gerekli adımları attık.”

Tarihi İpek Yolu’nun en önemli duraklarından Bursa’da üretim gerçekleştirdiklerini belirten Durak, ayrıca İzmir’in de ticaret anlamında önemli bir geçmişe sahip olduğunu hatırlattı. Durak, bir yanda üretimin diğer yanda ticaretin merkezi konumundaki iki şehrin uzun bir iş birliği geçmişine sahip olduğunu kaydederek; “Yüksek üretim ve servis kalitemizle ülkemizin her noktasına ulaşıyoruz. İzmir’de tekstil sektöründen çok önemli üreticiler bulunuyor ve bizim de uzun yıllardır bu bölge ile yakın ve güçlü ilişkilerimiz bulunuyor. Burada tekstil sektörüne değer katacak her türlü çalışmaya katkı sunmak bizler için bir görevdir” dedi.

Durak Tekstil, özellikle konfeksiyon ve nakış sektörüyle ilgili tüm ürünlerini ve çeşitli numune ürünleri sergilemeye hazırlanıyor.

İki fuar sektör için güç birliği yapacak

Fashion Prime ve Fashion Tech fuarlarının aynı fuar alanında eş zamanlı organize edilmesinin hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için eşsiz bir deneyim sağlayacağını belirten Yiğit Durak, sektördeki tüm bileşenlerin aynı ortamda iletişim ve etkileşim içinde olacağını vurguladı. Durak; “Yerel yönetimin, kamunun ve sektörel derneklerin her iki fuara da verdiği destek büyük bir önem taşıyor. Bu güçle düzenlenecek fuarlar bir yandan en yeni teknolojilerin görülebilmesi diğer yandan yeni koleksiyonların alıcılara ve pazara sunulabilmesi açısından sektöre canlılık katacaktır. Bu sayede önümüzdeki yılın kreasyonları için karar alma ve üretim süreçleri hızlanacaktır. Bu ise trendleri takip eden değil, trend yaratan bir tekstil endüstrisi olmamız için önemli bir noktadır” diye konuştu.

Fashion Tech fuarında modern bir stant konsepti ile yer alacak olan Durak Tekstil, özellikle konfeksiyon ve nakış sektörüyle ilgili tüm ürünlerini ve çeşitli numune ürünleri sergilemeye hazırlanıyor. Ziyaretçiler fuar boyunca Durak Tekstil yetkililerinden teknik bilgiler alabilecek ayrıca dikiş ve nakış iplik türleri hakkında detaylı incelemelerde bulunabilecek. Pazarlama faaliyetleri açısından büyük bir öneme sahip fuarlara önümüzdeki dönemde de yoğun olarak katılacaklarını dile getiren Yiğit Durak, sözlerini şöyle bitirdi; “Durak Tekstil olarak 15-17 Eylül tarihleri arasında fuarizmir’deki Fashion Tech İzmir Fuarı’nda çözüm ortaklarımızı standımızda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacağız. Ortaya çıkacak sinerjinin bütün paydaşları büyüteceğine inanıyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler