12.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Durst Group, Aleph SrL’yi satın alarak ürün portföyünü genişletiyor  

GüncelDurst Group, Aleph SrL’yi satın alarak ürün portföyünü genişletiyor  

- Haber Sponsoru -

Yenilikçi dijital baskı ve imalat sistemleri üreticisi Durst Group, tekstil, iç ve dış dekorasyon için sürdürülebilir dijital çözümler sunan Aleph SrL’yi satın aldı. Şirketin su bazlı ve sürdürülebilir baskı teknolojilerindeki liderliğini güçlendiren bu stratejik adım aynı zamanda Durst Group’a gelişmiş tekstil uygulamaları merkezi olan İtalya’nın Como kenti ile bir bağlantı da sağlıyor. 

2000 yılında Lurate Caccivio’da (Como) kurulan Aleph, son 20 yılda yazılım şirketi ve tekstil sarf malzemeleri distribütörlüğünden dijital su bazlı baskı için inovatif makineler geliştiren bağımsız bir üreticiye dönüştü. Üç ünlü iş adamı Alessandro Manes, Roberto Manes ve Roberto Temperini ile Wise Equity, Aleph’in ilerleyen uluslararasılaşma sürecini desteklemek ve şirketi tekstil endüstrisinin yanı sıra reklam panosu baskısı gibi ilgili alanlarda özel uygulamalar için konumlandırmak amacıyla 2017 yılında Wisequity IV fonu aracılığıyla şirkete yatırım yaptı. Aleph bugün, gelirinin %60’ından fazlasını 20’den fazla yabancı ülkeden elde ediyor. 

Durst Group, Aleph SrL’yi satın alarak ürün portföyünü genişletiyor  - Image Source: Aleph S.r.L
Durst Group, Aleph SrL’yi satın alarak ürün portföyünü genişletiyor  – Image Source: Aleph S.r.L

Durst’un büyüme yolculuğu için Aleph ideal partner 

Durst Group CEO’su ve ortaklarından Christoph Gamper, satın almanın ayrıntılarını şöyle açıkladı: “Aleph’i Durst ailesine katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilir, su bazlı uygulamalardaki uzmanlıkları, üst düzey tekstiller için yazılımları ve su bazlı poster baskısı için yaratıcı çözümleri, dijital baskı teknolojisinin sınırlarını genişletme vizyonumuzla mükemmel bir şekilde örtüşüyor. Birlikte, pazardaki konumumuzu güçlendirecek, ürün portföyümüzü genişletecek ve küresel müşterilerimiz için katma değeri artıracağız.” 

Aleph SrL CEO’su Alessandro Manes, Durst Group ile iş birliğinin Aleph için heyecan verici yeni bir döneme işaret ettiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Teknolojik yeniliklere olan ortak tutkumuz, mükemmellik arayışımız ve gerçek sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız bu iş birliğini tanımlıyor. Birlikte dijital tekstil, iç ve dış dekorasyon sektörlerinde önemli ilerlemeler kaydetme fırsatına sahibiz.” 

Wise Equity Kıdemli Ortağı Valentina Franceschini; “Aleph’in bir distribütörden makine üreticisine dönüştüğü bu yıllarda ona eşlik etmekten gurur duyuyoruz. Bugün sürdürülebilir inovasyonun liderleri arasında yer alan Aleph, organizasyon, ürün yelpazesi ve teknolojik gelişme açısından önemli hedeflere ulaştı ve Durst’ın büyüme yolculuğuna devam etmek için ideal ortağı temsil ettiğinden eminiz” dedi. 

Durst Group çevre dostu ve su bazlı baskı teknolojisindeki varlığını güçlendiriyor    

Aleph’in tekstil ve dekorasyon için sürdürülebilir dijital çözümler konusundaki deneyimini Durst Group’un dünya çapındaki konumu ve geniş tedarik ağı ile birleştiren bu stratejik satın alma, iki işletme arasındaki sinerjiyi en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Yapılan açıklamada, bu iş birliğinin Durst Group’un portföyünü genişletme ve çok sayıda sektörde müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle mükemmel bir uyum içinde olduğu belirtildi.  

Aleph ve Durst Group’un, entegrasyon süreci boyunca tüm müşterilerinin, ortaklarının ve personelinin sorunsuz bir geçiş yapmasını sağlamaya kararlı olduğu da ifade edildi. 

Yayınlanan basın açıklamasında satış bedeli, satın alma sonrası Aleph markasının devam edip etmeyeceği, mevcut Aleph yöneticilerinin yeni süreçte yer alıp almayacağına ilişkin detaylara yer verilmedi.  

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler