Ana Sayfa » Baskı » Endüstriyel 3D Baskısı İçin Xaar 1003 Baskı Kafası

Endüstriyel 3D Baskısı İçin Xaar 1003 Baskı Kafası

Xaar 1003, 3D baskının endüstriyel amaçlı kullanılması için gerekli teknik gücü sağlıyor.

Epson Article Top
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Xaar’ın endüstriyel 3D baskı için geliştirdiği Xaar 1003 baskı kafası, kullanıcılarının aradığı hız, hacim ve kaliteyi birlikte sunuyor. Almanya merkezli endüstriyel 3D baskı (Katmanlı Üretim) teknolojileri üreticisi dp polar GmbH’ın devrimci nitelikteki 3D baskı makinesi AMPolar i2’de yer alan Xaar 1003 baskı kafası, sistemin gerçekten endüstriyel ölçekte parçalar üretmesini sağlıyor.

AMpolar i2’nin patentli Katmanlı Üretim prosesinde bir dizi Xaar 1003 baskı kafası yer alıyor. Bu sayede makine geleneksel 3D baskı makinelerine kıyasla parçaları daha yüksek hacimde ve önemli ölçüde azaltılmış bir maliyetle jetlemeyle üretilebiliyor.

Xaar 1003 ile daha düşük yatırım ve üretim maliyeti elde ediliyor

AMpolar i2’nin yüksek verimli tek geçişli baskı prosesi, sürekli dönen baskı platformunda 700 litreye kadar üretim hacmi sağlıyor. Örneğin, AMpolar i2 makinesi, parça başına en düşük maliyetle yılda 500 binden fazla otomotiv elektronik elektrik fişi üretebiliyor. Geleneksel 3D baskı makinelerle aynı çıktıyı elde etmek için daha fazla başlangıç yatırım yapılması ve üretim boyunca maliyeti ve karmaşıklığı arttıran birden fazla makinenin çalışması gerekir.

dp polar Genel Müdürü ve kurucusu Hans Mathea, AMpolar i2’nin, saatteki benzersiz parça üretim gücü ile parça başına maliyette önemli bir düşürdüğünü söyledi. Mathea sözlerine şöyle devam etti; “Xaar 1003 baskı kafası makinenin tasarım, performans ve birden fazla sıvıyı işleme yeteneğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, 3D Baskı ve Katmanlı Üretimin artık birçok endüstri için parçaların seri üretimi için bir gerçeklik olduğu anlamına geliyor.”

Almanya merkezli dp polar firması otomotiv, havacılık, makine mühendisliği ve tüketici endüstrileri için 3D endüstriyel baskı sistemleri tasarlıyor, geliştiriyor ve sunuyor.

Endüstriyel 3D Baskısı İçin Xaar 1003 Baskı Kafası
Endüstriyel 3D Baskısı İçin Xaar 1003 Baskı Kafası

3D baskı daha fazla endüstrileşecek

Xaar’ın kapsamlı baskı kafası portföyünün bir parçası olan Xaar 1003, daha yüksek bir viskozite aralığında hız, güvenilirlik ve çeşitli sıvıları jetleme kabiliyeti ile 3D Baskının endüstrileşmesi için çok değerli olduğun kanıtlıyor. Bu, çok çeşitli Katmanlı Üretim uygulamaları için yeni fırsatlar sunan tam bir uyum anlamına geliyor.

Xaar’ın Gelişmiş Üretim ve 3D Baskı Kafaları İş Geliştirme Müdürü Mike Seal; “dp polar’ın Xaar 1003 baskı kafasını kullanması ve AMpolar i2’nin yenilikçi tasarımı, prototipleme teknolojisinden gerçek bir üretim prosesine kadar fotopolimer jetlemenin doğal ilerlemesini gösteriyor. Bu, fonksiyonel inkjet uygulamalarında gittikçe daha fazla gördüğümüz bir geçiştir” dedi. Seal sözlerini şöyle bitirdi; “AMpolar i2’nin Xaar’ın baskı kafası teknolojisini kullandığını görmekten ve 3D Baskı ile endüstriyel parçaların volümlü üretimini gerçeğe dönüştürmekten mutluluk duyuyoruz.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni swissQprint Karibu S ile Daha Yüksek Hız, Daha Büyük Potansiyel

UV baskı teknolojilerinin en yenilikçi markası swissQprint, küresel baskı endüstrisini Karibu modelindeki yeniliklerle buluşturdu. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied