Ana Sayfa » Baskı » Epson ve Ütopik Devetabanı Motifi Heimtextil 2019’da

Epson ve Ütopik Devetabanı Motifi Heimtextil 2019’da

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Epson ve Ütopik Devetabanı Motifi Heimtextil 2019'da
Epson ve Ütopik Devetabanı Motifi Heimtextil 2019’da

Epson, tekstil baskı çözümlerini Heimtextil 2019’da sunuyor. ‘Utopian Philodendron – Ütopik Devetabanı’ motifi, etkinliğin temasına yorum katıyor. Kişiselleştirilmiş baskı işleri için süblimasyon baskıdan, endüstriyel baskı makinesi Monna Lisa Evo Tre ile kumaşa direkt baskıya kadar, Epson iç ve ev dekorasyon sektörlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Prestijli bir üst düzey mobilya markası olan Brochier ile ortaklaşa oluşturulan oturma odası, Monna Lisa’nın ev tekstili sektörü için mükemmel baskı kalitesine pratik bir örnek sunuyor.

Döşemelik kumaşlarda Ütopik Devetabanı motifi

Bu yıl da Epson, 8-11 Ocak 2019’da Frankfurt’ta Heimtextil fuarına katılıyor. Şirket ev tekstil pazarına yönelik çözümlerini, hem sektördeki operatörlere hem de ziyaretçilere, prestijli mobilya kumaşların markası Brochier ile ortaklaşa bir oturma odası yaratarak sunacak. Bazı mobilya unsurları bu düzenlemede görülebilecek. Kanepe, koltuklar, puflar, perdeler ve halılar, Monna Lisa tarafından basılan kumaşlardan üretildi. Bunlarda şirketin döşemelik kumaş arşivinden seçilen Utopian Philodendron – Ütopik Devetabanı’nı hatırlatan motifler yer aldı. Bu alanın yanında, örneğin duvar kağıdına baskı yapmak için ideal olan SureColor SC-S80600 baskı makinesinden ve kişiselleştirilmiş ev eşyaları ve tabak, çatal, bıçak takımı vazo gibi 3D basılı nesneler oluşturmak için ideal çözüm olan süblimasyon tekstil baskı makinesi SC-F9300’den sağlanan demolar da yer alacak.

Epson EMEAR (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Rusya) & Amerika Direkt Kumaşa Baskı Satış ve Pazarlama Direktörü Giovanni Pizzamiglio; “Mobilya sektörü gibi hızlı ve çok yönlü bir yaklaşım arayan bir pazarın taleplerini karşılamak için Epson’un baskı çözümleri en son teknolojiyi birleştiriyor. Bunların içinde Epson PrecisionCore baskı kafaları, özel mürekkepler ve hassas mekanikler bulunuyor.  Mürekkepler ve yüksek kaliteli baskı makinelerini sürekli geliştirmeye taahhüdümüzün gösterdiği gibi, hedefimiz, yüksek kaliteli endüstriyel tekstil baskısı için stratejik bir teknoloji partneri olmaktır” dedi.

Sürdürülebilirliği arttırmak için devam eden taahhüt

Çeşitli uygulama sektörlerinde inkjet teknolojisinin geliştirilmesinden mürekkepler üzerine araştırmalara kadar, Epson’un sürdürülebilirliği sağlama konusundaki pratik taahhüdü şirketin kararıyla vurgulanıyor. Japon firma, Heimtextil 2019’da Brochier ile ortaklaşa, Ütopya’ya Doğru – Ütopik Devetabanı motifini yorumlayacak. Devetabanı çevrede bulunan birçok tehlikeli maddeyi adapte etme ve filtreleme kapasitesi ile bilinen ve onları oksijene dönüştüren, ancak tipik uyumlu şeklini ve tonlarını kaybetmeyen, tanınmış bir tropik bitkidir. Bu bitki fikri, gelecekteki dünyada bulmak istediğimiz ütopik fonksiyonel güzellik hayalini sürdürmemize yardımcı olacak.

Bu motif sadece Monna Lisa dijital tekstil baskısıyla hayat buluyor. Mükemmel renk verimi, parlak tonları ve çok çeşitli ayrıntıların yanında, Monna Lisa baskı makinesi orijinal çizimin gerçek kopyalarını üretiyor.

Brochier Ticaret Direktörü Davide Maspero şunları dile getirdi; “Bu özellik çok önemlidir, çünkü orijinal çizim genellikle kumaş üzerinde çoğaltılması gereken çok özel teknikler kullanılarak elle yapılır. Ayrıca, Monna Lisa, daha önce sadece geleneksel baskı yöntemleriyle üretilebilen pigment veya parıltı gibi tekniklerin çoğaltılmasında mükemmel bir verim sergiledi.

Stantta sunulacak Epson çözümlerinin bazı ayrıntıları şöyledir;

SureColor SC-F9300, 64” kullanıcı dostu ekonomik baskı makinesi ile süblimasyon baskı; Bu oldukça esnek makine, küçük hacimli kaliteli kumaşlar üretmek ve sıçramaya karşı koruma panelleri, masa üstü, bardak, çatal bıçak takımı ve vazo gibi sert yüzeylere özel tasarım motifleriyle süblime baskı için bir seçimdir. Yüksek yoğunluklu HDK black ile UltraChrome DS mürekkebi kullanan 4 renkli bir baskı makinesi olan SC-F9300 modeli, yüksek kaliteli renkler ve netlikler içeren sabit ve güvenilir sonuçlar için Epson PrecisionCore TFP çift baskı kafalarına sahip bulunuyor.

SureColor SC-S80600, posterden grafik uygulamalarına ve iç dekorasyona kadar tüm ihtiyaçları karşılamak için; geniş bir yelpazedeki medya çeşitlerini destekleyen baskı makinesi. Gelişmiş medya yönetim sistemiyle, baskı makinesi üstün performans için yüksek hassasiyet sağlıyor. Baskı kafalarının otomatik olarak bakımı ve mürekkepten oluşan kondensantı toplama sisteminin kesintisiz baskıyı mümkün kılmasıyla yüksek düzeyde verimlilik sağlanıyor.

SureColor SC-F2100 ile mutfak havlusu, önlük, minder ve kişiselleştirilmiş çantalara sadece birkaç dakika içinde direkt kumaşa baskı yapılabiliyor. Pazarda büyük beğeni toplana bir baskı makinesidir. Epson, bu makinenin 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya çapında 36 milyon tişörtü basmak için kullanıldığını tahmin ediyor.

Dijital Baskı Haberleri

Fujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

Fujifilm geniş format için ‘yeni plan’ (blueprint) yaratma stratejisinin bir parçası olarak, 2018'de lansmanını yaptığı Acuity Ultra’nın halefi olan Acuity Ultra R2 baskı makinesinin lansmanını yaptı. Geliştirilen tasarımı ile...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied